Jump to content

Opel Astra G Tłumik końcowy

Recommended Posts

Witam, posiadam Astrę G 2001 rok, z silnikiem 1.6 8v 85KM. Nadszedł czas wymiany tłumika końcowego. Oryginalnie zamontowana jest taka dość spora "bańka", jednak mechanik zaproponował mi zamówienie zwykłego mniejszego tłumika, ponoć tańszy ale żadnej różnicy w działaniu nie ma. Moje pytanie brzmi czy na pewno? Jaka jest tak naprawdę różnica między tymi tłumikami oprócz wielkości?

Oryginalnie zamontowana jest taka dość spora "bańka", jednak mechanik zaproponował mi zamówienie zwykłego mniejszego tłumika, 

14 lat tłumik nie zmieniany? A konkrety dot. "zwykłego" tłumika: marka, model, cena?

Pozdr.

Asmet puszka, miałem przez chyba 2 wymiany, ogólnie byłem zadowolony, teraz testuję droższy Walker skorupowy, jest trochę cichszy i mam nadzieję, że bardziej trwały, mam LPG, które zżera tłumiki parą wodną i intensyfikuje korozję...

Pozdr.

• 4 weeks later...

Asmet puszka, miałem przez chyba 2 wymiany, ogólnie byłem zadowolony, teraz testuję droższy Walker skorupowy, jest trochę cichszy i mam nadzieję, że bardziej trwały, mam LPG, które zżera tłumiki parą wodną i intensyfikuje korozję...

Pozdr.

Zgadza się LPG powoduje zbieranie się pary wodnej w tłumiku, ale jeżdżąc na dłuższe dystanse taki tłumik wytrzyma o wiele dłużej, jest też metoda robienia - tkz odpływu w tłumiku aby woda schodziła z tłumika. 

Zgadza się LPG powoduje zbieranie się pary wodnej w tłumiku, ale jeżdżąc na dłuższe dystanse taki tłumik wytrzyma o wiele dłużej, jest też metoda robienia - tkz odpływu w tłumiku aby woda schodziła z tłumika. 

Ja u siebie mam Asmet i jestem zadowolony. W najniższym punkcie bańki mam wywiercony mały otworek i widać jak woda kapie kiedy wydech jeszcze nie jest mocniej rozgrzany.