Skocz do zawartości

Seat Leon TSI 1.4 ACT 150BHP konsupcja oleju


manveru

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknego czerwonego Seata Leona FR TSI 1.4 z tego roku, więc ze 150 konnym silnikiem ACT/ecoTSI.

 

Ale znajomy mechanik się na mnie "krzywo popatrzył", że podobno to smok na olej i auta wracają do serwisów. Wiem, że tsikawkami były różne problemy, ale to mnie ciut zaskoczyło.

 

Ktoś coś wie więcej o problemie? Doświadczył sam? Czego się spodziewać? Faktycznie zabrać ze sobą butelkę oleju na 1500-kilometrową wycieczkę?

 

Z góry dzięki za informacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję tematy na forum Leona, są ubytki oleju, ale z reguły pierwsze dolewki są po 8-10kkm, czasami w ogóle bez dolewek

ale warto monitorować, zanim się pojawi sama kontrolka "sprawdź poziom oleju" ;)
kupowales nowe w PL? MY2016 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ktoś coś wie więcej o problemie?

 

O specyficznym dla ACT problemie nie słyszałem. Raczej standardowe zagadnienie w 1.4 TSI: jak nie pałujesz na zimno, to i zmartwienia nie ma.

Ja przejeździłem 1.4 TSI 160KM 5 lat i problem z ubytkiem oleju miałem raz. To znaczy musiałem dolać między wymianami 0,5 litra. Ale w tym okresie też nie oszczędzałem obrotów na zimno.

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuję tematy na forum Leona, są ubytki oleju, ale z reguły pierwsze dolewki są po 8-10kkm, czasami w ogóle bez dolewek

ale warto monitorować, zanim się pojawi sama kontrolka "sprawdź poziom oleju" ;)

kupowales nowe w PL? MY2016 ?

UK, z marca 2015. Nowy silnik, ale jeszcze nie ma portu USB w półeczce pod regulacją klimy (czy to było wcześniej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na razie obecne 1.4 TSI 140/150 KM nie generują problemów w zasadzie żadnych.

 

Mechanik nie jest na bieżąco  ;)

 

Dzięki :piwo: Może nie tyle nie na bieżąco, co pochopnie ocenił sytuację po jednostkowym zdarzeniu raczej  ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się bujałem po UK takim wypożyczonym (tylko w dieslu) z 2014 to miał USB bo podpinaliśmy navi.

 

Krawiec

To ja właśnie w końcu nie pamiętam, które mają które nie - po ostatniej wycieczce do Polandii & Back stwierdzam, że by się przydało. Do media portu w schowku miałem podpięty odtwarzacz i stamtąd ssałem muzę. A telefony żeby ładować to normalnie własną ładowarką z gniazdka pod podłokietnikiem. W sumie dla mnie mógłby być port zarówno na półce pod klimą, jak i w schowku podłokietnika - nie obraziłbym się. No i brak uchwytu na długopis w schowku, a mam taki w starej Fabii. Coś kiepsko się te inżyniery w grupie VW uczą od siebie. No i nie ma gniazdka "zapalniczki" bagażniku - ten rarytas dają tylko w ST, tak samo jak opuszczany podłokietnik na tylnej kanapie (czego nie rozumiem, bo ja bym bardzo chciał mieć, jak w Golfie).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

leon 1.4 tsi 150 KM FR przejechałem ok 4 tyś. żadnych problemów z olejem,sprawdzałem bagnet w piątek jest poziom max ,a olej wygląda jeszcze świeżo, jeszcze nie katowany tylko podróż na mazury i z powrotem oraz krótkie około 10 km do i z pracy,zalecano mi żeby nie katować turbiny na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.