Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu - dwa szybkie pytania


Marysia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie wątpliwości, więc wolę dopytać - a że do WK się nie mogę dodzwonić, więc może Wy będziecie zorientowani:

 

1) WK każe stawić się z zawartą umową ubezpieczenia OC - rozumiem, że jeżeli OC jest ważne jeszcze do października (to od poprzedniego właściciela) to stawiam się z tym kwitkiem?

 

2) Czy nadal wymagają potwierdzenia opłaty PCC3? Nic na stronie nie piszą o tym, ale wolę być przygotowana - składałam deklarację on-line, więc wystarczy potwierdzenie przelewu? Czy mam też przytaszczyć wydrukowane deklaracje PCC3 i 3a?

 

Sorry za laickie pytania, ale dość dawno nie byłam w WK i nie jestem na bieżąco - zwłaszcza z tymi e-deklaracjami - kiedyś się szło z podstemplowaną deklaracją i było z głowy - z OC też nie było problemu - a teraz nie wiem jak się sprawy mają :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w okienku nie powinna wymagać ani OC ani PCC, ale OC czasem chcą zobaczyć.

Zresztą OC warto mieć od dnia rejestracji - może być przejęte od poprzedniego właściciela.

Na PCC jest 2 tygodnie od zakupu, chyba że kupione na fakturę VAT, to wtedy nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WK na oba pytania odpowiedz brzmi TAK.

Tak jak piszesz, v weź wszystko co by 2 razy nie latać.

P.S. tak , wystarczy kwitek OC i druk z kompa o dokonaniu przelewu

Jeśli mówisz o bydgoskim WK to ostatnio rejestrowałem auto bez okazywania polisy OC, a PCC za poprzednie auto opłaciłem po zarejestrowaniu auta (obecne kupiłem na fakturę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rejestrowałem moto i nie miałem OC przy sobie, gdyż nie udostępnili mi go na czas rejestracji, a pani chciała zobaczyć. Pokręciła głową i podeszła do jakiegoś kompa i sobie sprawdziła. Informacja o posiadaniu OC jest dostępna przez internet i teoretycznie to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie wątpliwości, więc wolę dopytać - a że do WK się nie mogę dodzwonić, więc może Wy będziecie zorientowani:

1) WK każe stawić się z zawartą umową ubezpieczenia OC - rozumiem, że jeżeli OC jest ważne jeszcze do października (to od poprzedniego właściciela) to stawiam się z tym kwitkiem?

2) Czy nadal wymagają potwierdzenia opłaty PCC3? Nic na stronie nie piszą o tym, ale wolę być przygotowana - składałam deklarację on-line, więc wystarczy potwierdzenie przelewu? Czy mam też przytaszczyć wydrukowane deklaracje PCC3 i 3a?

Sorry za laickie pytania, ale dość dawno nie byłam w WK i nie jestem na bieżąco - zwłaszcza z tymi e-deklaracjami - kiedyś się szło z podstemplowaną deklaracją i było z głowy - z OC też nie było problemu - a teraz nie wiem jak się sprawy mają :)

Z góry dzięki za pomoc.

OC mogą sprawdzić czy masz i jak nie masz to kierują sprawę do Ufg, nie ma to wpływu na proces rejestracji. Pcc nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.