Skocz do zawartości

Zachwalcie, albo wybijcie z glowy - Jaguar


Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Jaguar X-Type jako następca mojego wysłużonego Mondeo?

Ktoś się z nim zetknął w praktyce?

Forum Jaguara przejrzane, ale tam fanatycy.

Wiem, że to forduar, ale szukam:

- auta w benzynie powyżej 170 KM (bo tyle mam obecnie)

- najlepiej kombi

- rocznik 2004 i młodszy

budżet powiedzmy do 30 tys. zł

 

Potencjalne inne marki (Audi, Ford, BMW, Skoda i podobne) przejrzane, ale wpadły mi w oko X-Type

Co o tym myślicie?

Chętnie wysłucham byłych/obecnych posiadaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka ma Jaguara, niestety inny model (XJ-R), ale ten sam rocznik. Uwielbia go i uważa za najlepszy samochód na świecie. Jedyne na co narzeka to koszty przeglądów. Zwykle zostawia w serwisie miedzy $5000 a $10000 za każdym razem - a to trzeba wymienić pneumatyczne amortyzatory, a to coś w silniku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguar X-Type jako następca mojego wysłużonego Mondeo?

Ktoś się z nim zetknął w praktyce?

Forum Jaguara przejrzane, ale tam fanatycy.

Wiem, że to forduar, ale szukam:

- auta w benzynie powyżej 170 KM (bo tyle mam obecnie)

- najlepiej kombi

- rocznik 2004 i młodszy

budżet powiedzmy do 30 tys. zł

 

Potencjalne inne marki (Audi, Ford, BMW, Skoda i podobne) przejrzane, ale wpadły mi w oko X-Type

Co o tym myślicie?

Chętnie wysłucham byłych/obecnych posiadaczy.

 

Bierz XJ-ta V8 z początku 20 wieku. Będzie i prestiż i piękna linia i auto, które za 10 lat będzie kultowe. Jedynie fakt, że moja Pani i tak przymknęła oko na zakup 4-go auta powstrzymuje mnie przed zakupem tego dzieła sztuki... Auto przepiękne. Nie doskonałe, ale mimo to wspaniałe :old::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć lat temu dał bym sobie za takiego Saaba wyciąć nerkę  :jem: . Dzisiaj pewnie też bujał bym się z nim na otomoto za 19 tys. i co? Nie miał bym nerki  :ooniee:  :panic:  :hehe: .

 

Ale Ty musisz jeździć nowym, z salonu. Małym i biednym, ale nowym. Nie stać Cię na odrobinę polotu i finezji w smutnym jak piz... tfu! węgiel mieście. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguary mają jedną zasadniczą wadę - rdza.

Ja mam takie dwa x-type w zasięgu nie tylko wzroku :]  i rdza to jest ostatnia rzecz, która dokucza ich właścicielom! Jeden diesel, drugi V6 na gazie, ale oba tak 40% stoją, 60 jeżdżą. Wiecznie coś  :facepalm: . Ten od V6 to pedant, musi mieć wszystko tip-top! Przeraża mnie ile kasy ładuje w ten samochód  :panic: , a i tak 40/60...  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le ten nowy mały i biedny ma taki sam wypas jak dziesięcioletni Jaguar, robi lepsze wrażenie

 

Mówisz że nowe Clio ma taki sam wypas jak Jaguar z 2005 roku? Nie powiem - ciekawa teoria...

Robienie wrażenia pominę smutnym milczeniem. Bo to szkoda komentować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem info o x-type, to rzuciło mi się w oczy nawet na ichnim forum, że ten model nie jest zbyt przestronny wewnątrz. Ogólnie fajne, nietuzinkowe auto, ale odrzuciłem je ze względu na awaryjność i właśnie małą ilość miejsca (choć sam się nie przymierzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa x-type w zasięgu nie tylko wzroku :] i rdza to jest ostatnia rzecz,

Kiedyś też miałem pomysł na Jaguara, rozmawiałem ze znajomym, który ma Jaguara.

Stwierdził, że gdzieś w Częstochowie jest facet, który już prawie całego ocynkowal bo strasznie rdzewieja. Znajomy przy swoim co chwila coś poprawia.

Gdyby nie ruda to eksploatacja podobno całkiem tania.

BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hehe: Na poczatku 20w to Sir William Lyons dopiero założył spółkę Swallow Sidecar Company (w skrócie SS), początkowo sprzedawał wózki boczne do motocykli. Dopiero w połowie 20w SS zmieniło nazwę na Jaguar.

 

Ależ ten czas leci :] Normalnie jakby wczoraj to było ;l Rzecz jasna chodziło mi o początek aktualnego stulecia :czujnik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.