Skocz do zawartości

SUV 50k-używka lub 100k-nówka


grudziu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przymierzam się do zakupu auta.

Wezmę albo używkę do 50k z założeniem wymiany po 2-3 latach lub nowe w leasing do 100k na dłużej.

 

Zależałoby nam na aucie z lepszymi właściwościami terenowymi, bo często robimy wycieczkowe rodzinne wyjazdy poza miasto. Do tej pory jeżdżę volvo s60 które się do tego nie nadaje (ale to bardzo dobre auto). Auto fajnie jakby miało 4x4, chciałbym spróbować auta z napędem na wszystkie kołą ale nie jest to też mus.

Rodzina 2 dorosłych, dwóch maluchów + bagaże. Auto dla żony, która to sporadycznie będzie nim jeździć, więc czasem będę brać je w trasę. Zależy mi też, żeby auto się dobrze prezentowało. 

 

Bagażnik nie może być mały. Pojedziemy nim na wakacje 2-3 razy w roku, 400 litrów lub więcej a im więcej tym lepiej.

 

Moje typy:

- 2-3 letni 4007 peugeot, niby jak outlander ale wg mnie ma bardziej nowoczesną linię (również od C4 crossover). Diesel na pokładzie, co mi się podoba ze względu na dynamikę. Co myślicie? Opinie ma całkie niezłe.

- Outlander nowy w benzynie, muszę pójść na jazdę próbną, bo ponoć to nie jedzie...

- mogę również poczekać chwilę i kupić Hondę HRV, ale bez 4x4... Poza tym to auto mniejsze i wg mnie słabiej się prezentuje niż powyższe

- ewentualnie nowa RAV4

 

Poszukiwania rozpocząłem od nowej Vitary i Dustera, ale pierwsze za małe, a drugie ma słąbe wyniki w testach bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod tego  mitsubishi outlandera :)

 

zastanawiam się nad kupnem i chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć o wadach i zaletach różnych wersji, bo w zasięgu mam samochody z 2011/2012 roku, interesuje mnie wersja mocniejsza, czyli te 170 koni i nie wiem czy diesel czy benzyna oraz waham się nad automatem

 

ktoś ma i może coś więcej opowiedzieć?

 

na razie była jazda testowa dieslem w manualu z opcją 4x4 i jestem zaskoczona, ze był bardzo zwinny jak na tak duży samochód :)

pytanie co z benzyną i co z automatem?

 

gdzieś też wyczytałam, że skrzynie padają przy 200tys - prawda to?

jakie są jeszcze standardowe potencjalne usterki lub na co zwracać uwagę przy oglądaniu?

 

i pytanie ostatnie do znawców car audio - czy ten sprzęt rockforda montowany w wyższych wersjach jest wart zapłacenia trochę więcej za samochód?

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie info i przemyślenia :)

joa21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.