Skocz do zawartości

Astra V z Gliwic w Warszawie


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowy-samochod-z-polski-przylapany-na-ulicy/39scnf

 

Dużej różnicy w wyglądzie nie ma w stosunku do poprzedniczki. IMO Astra lekko upodobniła się do aut skośnookich.

Podobno ma być lżejsza nawet aż o 200kg :ok:

Będzie miała też mniejsze silniki, jak 3-cylindrowy 1.0 turbo 105 KM. :hmm:

Oficjalna premiera we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowy-samochod-z-polski-przylapany-na-ulicy/39scnf

 

Dużej różnicy w wyglądzie nie ma w stosunku do poprzedniczki. IMO Astra lekko upodobniła się do aut skośnookich.

Podobno ma być lżejsza nawet aż o 200kg :ok:

Będzie miała też mniejsze silniki, jak 3-cylindrowy 1.0 turbo 105 KM. :hmm:

Oficjalna premiera we wrześniu.

 

200kg to ogromna roznica. Ciekawe jaka cene dadza bo IMO obecna generacja jest po prostu droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli kącikowych fantastów :hehe:

Do mojej fabryki przyszła oferta na stockowe ople z 11% rabatem przy prywatnym zakupie.

 

Ja tez mam rabaty ale nadal wychodzi bardzo drogo vs inne marki. Nie wiem nie znam sie ale w salonie Opla wiekowa Corsa z dobrym silnikiem nawet ze znizkami wychodzila prawie 50k. I o znizce nie chcieli slyszec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowy-samochod-z-polski-przylapany-na-ulicy/39scnf

 

Dużej różnicy w wyglądzie nie ma w stosunku do poprzedniczki. IMO Astra lekko upodobniła się do aut skośnookich.

Podobno ma być lżejsza nawet aż o 200kg :ok:

Będzie miała też mniejsze silniki, jak 3-cylindrowy 1.0 turbo 105 KM. :hmm:

Oficjalna premiera we wrześniu.

 

Jakaś taka obła i mdła. Jak mydło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200kg to ogromna roznica. Ciekawe jaka cene dadza bo IMO obecna generacja jest po prostu droga.

 

Cena będzie taka sama jak obecnej lub odrobinę niższa  ;)

 

Ale będzie wiele nowych rzeczy jak diodowe swiatla, system star-on, fotele ortopedyczne z masazem i klimą i to wszystko za smieszne pieniądze  :oki:

 

 

No i silnik 1.6T z mocą ponad 200KM  :czujnik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego? Do Pulsara np. Czy Megane, C4 czy ostatnio Golfa w promocji.

Rozważałem przy zakupie megane i c4.

Megane to stary trup, tak stary jak już nieprodukowany fiat bravo. Kiepska gama silników, wyposażenia dodatkowego i już oklepana linia 5-dr. Jak ktoś szuka wersji bieda to można rozważyć.

 

Golf? wersja bieda 1,2 TSI BMT 85 KM (63 kW) 5 biegów OFERTA LIMITOWANA* 59 900

*Oferta limitowana, dotyczy samochodów zamówionych w okresie od 01.08.2015 do 31.08.2015 i obowiązuje do wyczerpania zapasów. Szczegóły sprawdź u dealerów. ;]

 

 Astra wersja bieda 1.4 Twinport 100 KM M5 55900

 

Konkurencja nie miażdzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jechałem na autostradzie za taka astra V z napisem TURBO..

tył nawet ok, a'la alfa romeo, przód ładny...

linia boczna... astra IV:), ogólnie nie podoba mi sie za bardzo.

Jechała produkcyjna wersja, na stalówkach i z kołpakiem, ciężko jej było wjechać ze stała predkoscia pod gore sw. anny... wyprzedzilem i pojechalem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jechałem na autostradzie za taka astra V z napisem TURBO..

tył nawet ok, a'la alfa romeo, przód ładny...

linia boczna... astra IV:), ogólnie nie podoba mi sie za bardzo.

Jechała produkcyjna wersja, na stalówkach i z kołpakiem, ciężko jej było wjechać ze stała predkoscia pod gore sw. anny... wyprzedzilem i pojechalem dalej

Z ta górą świętej anny to każdy opel ma problem. Pisałem to ja użytkownik Corsy D, który paro krotnie się męczył pod ta górkę.... Kolega w astrze III z silnikiem 1.6 też ma problem z utrzymaniem tam prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więcej info, gdzie Astra V zrzuciła kg.

http://www.samar.pl/__/3/3.a/84046/Jak-nowa-Astra-zrzuci%C5%82a-kilogramy.html?locale=pl_PL

 

Lżejsze: karoseria, zawieszenie, hamulce, układ wydechowy, fotele ..

Niby podzespoły mają być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, ale czy będą miały podobną wytrzymałość na zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowy-samochod-z-polski-przylapany-na-ulicy/39scnf

 

Dużej różnicy w wyglądzie nie ma w stosunku do poprzedniczki. IMO Astra lekko upodobniła się do aut skośnookich.

Podobno ma być lżejsza nawet aż o 200kg :ok:

Będzie miała też mniejsze silniki, jak 3-cylindrowy 1.0 turbo 105 KM. :hmm:

Oficjalna premiera we wrześniu.

 

wygląda gorzej niż poprzednia, trochę przypomina Aurisa. Ale aż tak źle nie jest :hehe:

Dobrze, że jest mniejsza i odchudzona w stosunku do poprzednika.

Ciekawe czy dalej będą do tego wkładać badziewne skrzynie M32, z których nawet Fiat zrezygnował 5 lat temu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji podstawowej będzie to 1,4 100KM i tylko 5-biegowa skrzynia. Za to z klimą i bluetooth :ok:.

Cena od 60 kzł.

Do normalnej eksploatacji interesujące mogą być 1,4 T 145 KM (bezpośredni wtrysk) i 1,6 diesel.

http://www.samar.pl/__/3/3.a/84070/Opel-Astra-V-ju%C5%BC-dost%C4%99pny.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji podstawowej będzie to 1,4 100KM i tylko 5-biegowa skrzynia. Za to z klimą i bluetooth :ok:.

Cena od 60 kzł.

Do normalnej eksploatacji interesujące mogą być 1,4 T 145 KM (bezpośredni wtrysk) i 1,6 diesel.

http://www.samar.pl/__/3/3.a/84070/Opel-Astra-V-ju%C5%BC-dost%C4%99pny.html?locale=pl_PL

 

Jak znam życie to ten 1.4 145KM w jakiejś średniej wersji wyposażenia bedzie kosztował pod 80 tys. pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to ten 1.4 145KM w jakiejś średniej wersji wyposażenia bedzie kosztował pod 80 tys. pln

 

To juz duzo za duzo. Wtedy zamiast zwyklego 1.4 Astry warto wziac focusa 1.0T. Swoja droga przyzwoicie wyposazony pulsar 1.2T na wyprzedazy byl za 61k. Dorzucic pare dupereli i jest 67k z metalikiem kola 17 bezkluczykowy dostep i mnostwo innych. Osobiscie nie moge znalezc nic lepszego w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że podobnie jak Mazda 3 nie ma wersji kombi.

Ale pewnie cena by już ponad 70 była.

P.S Sam rozglądam się aby na wiosnę kupić następcę Avensisa w klasie "C" - kombi w benzynie.Wyłączając VAG nie ma sensownych silnikowo i mało awaryjnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to ten 1.4 145KM w jakiejś średniej wersji wyposażenia bedzie kosztował pod 80 tys. pln

 

76500,- fajnie wyposażona 1.4 150km, jak wejdą jakieś rabaty to już będzie bardzo konkurencyjnie.

 

http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_15_MY_16/astra/cennik_nowa_astra5_hb_rp15_16_01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76500,- fajnie wyposażona 1.4 150km, jak wejdą jakieś rabaty to już będzie bardzo konkurencyjnie.

 

http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_15_MY_16/astra/cennik_nowa_astra5_hb_rp15_16_01.pdf

Ten silnik 1.4 to jakas nowa konstrukcja, czy ten sam kibel co obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że podobnie jak Mazda 3 nie ma wersji kombi.

Ale pewnie cena by już ponad 70 była.

P.S Sam rozglądam się aby na wiosnę kupić następcę Avensisa w klasie "C" - kombi w benzynie.Wyłączając VAG nie ma sensownych silnikowo i mało awaryjnych marek.

 

sąsiad kupił kilka miesięcy temu Civica kombi 1.8. W sumie fajne auto, po tym FL nawet środek jakiś taki lepszy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76500,- fajnie wyposażona 1.4 150km, jak wejdą jakieś rabaty to już będzie bardzo konkurencyjnie.

 

http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_15_MY_16/astra/cennik_nowa_astra5_hb_rp15_16_01.pdf

 

czyli z lakierem metalik będzie niecałe 79.

 

porównywalnie z focusem 1.5 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przedady. Silnik ktory rozpedza ciezkie auto ponize 10s do setki to nie jest kibel ;]

 

kibel, astra 1.4 140km, sedan 10,2 do setki, jak na 140km jedzie baaardzo marnie, mamy w pracy kilka takich i bez żadnej przesady jedzie to jak dla mnie tak jak golf 7 1.2tsi 105km.... zresztą nawet w papierach ma też 10,2 0-100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibel, astra 1.4 140km, sedan 10,2 do setki, jak na 140km jedzie baaardzo marnie, mamy w pracy kilka takich i bez żadnej przesady jedzie to jak dla mnie tak jak golf 7 1.2tsi 105km.... zresztą nawet w papierach ma też 10,2 0-100km/h

 

dlatego dla mnie Astra IV to samochód odstający od konkurencji. Za ciężki w porównaniu do przestrzeni i wymiarów które oferuje, za dużo palący, z przekombinowaną deską z tysiącem przycisków.  I badziewną skrzynią M32. Ale jest szansa, że w końcu poszli po rozum do głowy i Astra V będzie inna: lżejsza, z nowymi silnikami, nowymi skrzyniami, innym wnętrzem. Jest szansa, że w końcu będzie całkiem przyzwoitym kompaktem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo nijaka jak jej konkurencja. Wtórna, mdła i niczym się niewyróżniająca.

Poprzednia gen. przynajmniej miała fabryczny gaz czym górowałą nad konkurencją.

 

Ciekawe jaki % sprzedazy stanowily wersje z LPG...

IMHO jakis marginalny :ok:

Floty biora diesla lub noPB i nie bawia sie w najszlachetniejsze z paliw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w ASO Opla.

Za Astrę, schodzący model z silnikiem 1,4 120KM, z klimą manualną życzą sobie po obniżkach 65 tys. zł  :facepalm: 

Nie pytałem, czy jeszcze by coś z tego utargował.

Bez problemu byś zszedł niżej. Ja za Kombi 1.4 140 + AT + lakier + kilka dodatków wynegocjowałem 70kzł bez stówki. Gdybym zgodził się na manuala i poluzował z kolorem to biorąc z placu byłoby trochę taniej. Do tego leasing 0%. A mi klima manualna nie przeszkadzała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.