Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - mały (albo duży) misz masz :)


dippaolo

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym zastanowieniu się nad wyborem skrzyni doszedłem do wniosku że najlepiej złożyć sobie coś samemu. Z tego co się orientuje skrzyń C510 jest masa, z różnym przełożeniami. Chciałbym sobie coś z dwóch skrzyń złożyć (mam nadzieję że z dwóch wystarczy). A że worka złota nie posiadam i niechałbym niepotrzebnie wydawać kasy na źle dobrane skrzynie więc pytanie do obeznanych w skrzyniach zaraz będzie :)

Założenie jest takie żeby 4 bieg starczył do 200km/h. 2 bieg mógłby być podobny do tego który jest w skrzyni 6 biegowej od stilo, starcza gdzieś do 85-90km/h. Silnik wiadomo że T-Jet i będzie kręcony do 7500obr. Turbo wstaje przed 4000obr a pełny boost coś przy 4500obr.

Od czego/jakie numery szukać skrzyń aby dobrać w przybliżeniu to co podałem :) ?

Czy półosie mogłyby zostać te co mam? Przykładowa skrzynia do fiata 500 - widać że jest na suche półosie i wygląda podobnie jak w "naszych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... raczej C510 :)

 

Widziałem twój wątek na RF gdzie dopytywałeś się o skrzynie i tam pisali że brać C510, że przełożeń jest masa i można coś sobie złożyć.

 

Co w 510 jest nie tak że piszesz o C514  :hmm: są jakieś przeszkody? Czyżby było coś o czym nie wiem/nie doczytałem  :cfaniak: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra bo wkleiłeś skerzynię od 500 a to "zwykła" 514 jest na zdjęciach.

 

Jak chcesz 510 mocniejszą to najlepiej kupić skrzynie właśnie z A500 lub linea tjet, skrzynia jako dawca podstawowy. 

 

Do tego możesz trochę pomiksować przełożeniem głównym i przełożeniami poszczególnymi. Proponję zapytać się Ahiego jak u niego to działa, on ma mix jakiś, główne chyba z dizla a biegi z Alfa 2.0 TS?

 

 

Poza tym do 510 musisz dorabiać półośki, inny wybierak z linkami, hydrauliczne sprzęgło, trzeba treoszkę modyfikować przekładnię kierowniczą żeby wszystko się mieściło. 

 

Chyba szybciej i taniej będzie rqaz na sezon wymienić 514 z sejka VAN niż tworzyć komplet do 510 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna odpowiedź  :ok:

 

znalazłem jeszcze taki komentarz w sieci:
 

 

 

kombinacja skrzyni biegów z fiata 500abarth , doblo jtd i alfy 2.0 ts. Sprzegło z kołem dmumasowym z 500abarth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra bo wkleiłeś skerzynię od 500 a to "zwykła" 514 jest na zdjęciach.

 

Jak chcesz 510 mocniejszą to najlepiej kupić skrzynie właśnie z A500 lub linea tjet, skrzynia jako dawca podstawowy. 

 

Do tego możesz trochę pomiksować przełożeniem głównym i przełożeniami poszczególnymi. Proponję zapytać się Ahiego jak u niego to działa, on ma mix jakiś, główne chyba z dizla a biegi z Alfa 2.0 TS?

 

 

Poza tym do 510 musisz dorabiać półośki, inny wybierak z linkami, hydrauliczne sprzęgło, trzeba treoszkę modyfikować przekładnię kierowniczą żeby wszystko się mieściło. 

 

Chyba szybciej i taniej będzie rqaz na sezon wymienić 514 z sejka VAN niż tworzyć komplet do 510 :P

polosie dorobic to nie problem , wybierak z linkami kupisz z jakiegos modelu z ktorego bedzie pochodzic skrzynia i wybierak na niej , hydrauliczne sprzeglo to tez nie problem dla kogos kto lubi zabawy z spawarka :P jedyne co to dorobienie lapy od strony skrzyni i ulozenie silnika , a przekladni nie ruszasz , mi spasowalo idealnie . jak bedziesz podnosic moc to i tak czeka cie wymiana na ta skrzynie . mie cala operacja wyniosla niewiele ponad 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@matynjo89 a od czego masz skrzynie? Jakiś konkretny numer możesz podać?

 

Dobrego spawacza mam zawsze pod ręką, zawsze realizuje moje zachcianki i mówi że się nie da... ale zawsze mu to wychodzi idealnie  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.