Skocz do zawartości

Pytanie bumerang - jaki migomat.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Do 1700 zł, kwota absolutnie nieprzekraczalna. Do okazjonalnego pospawania czegoś. Polecicie coś konkretnego?

 

Jakiś czas temu szukałem spawarki MIG/MAG do użytku domowego. Zdecydowałem się na inwertorową Dedrę Desmi180 i jestem zadowolony.

http://dedra.pl/pl/products/info/607/spawarka-inwertorowa-mini-mig-mag-igbt-180a.html

Nie jestem zawodowym spawaczem i pewnie są lepsze, ale za tą cenę moim zdaniem warto. Spawa dobrze, łatwa w obsłudze (są tylko wda pokrętła do regulacji) i jest lekka w porównaniu z transformatorowymi. Przez rok użytkowania nic złego się z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ma 180A na papierze w rzeczywistości pewnie 160A i powyżej 3mm to będzie kleić a nie spawać  ;]  Tylko mi nie piszcie że instrukcja podaje do 5mm  :phi: Może do blacharki się nadaje ale tak do majsterkowania to za słaba. Te 250A żeby mieć na styk mocy to w garażu wystarczy  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ma 180A na papierze w rzeczywistości pewnie 160A i powyżej 3mm to będzie kleić a nie spawać  ;]  Tylko mi nie piszcie że instrukcja podaje do 5mm  :phi: Może do blacharki się nadaje ale tak do majsterkowania to za słaba. Te 250A żeby mieć na styk mocy to w garażu wystarczy  ;)  

Oczywiście , że tak. Tyle tylko że taka 250A to będzie kosztować ze trzy koła i już zasilana trójfazowo. A takie dedrowate , do garażu się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cumel - nikt raczej amatorsko nie spawa blach 5-tek jednym ściegiem jak Ty ;)

 

Co do wyboru - inwertery są podobne, brać taką, która ma jakiś serwis w PL oraz części są dostępne w razie czego, albo chociaż pasują uniwersalne (w stylu, że np. producent nie zastosował lewych gwintów ;) ). Przydatna funkcja anti stick, oraz oczywiście jak największy prąd spawania.

 

Sherman, Dedra - znane marki, do garażu w sam raz. Bester - ostatnio trzeba uważać, niestety jakość wśród amatorskich wyrobów spadła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie to Cinek ma dobre skoro dało radę przy sprzęcie transformatorowym dość sporej mocy i trochę mniej niż 3k   ;]  

 

p.s za ile poszła czeszka  :phi:

Nie wystawiałem jej nigdzie, nie miałem do tego głowy a co, chcesz kupić? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też zamierzam zakupić miga i budżet mam w okolicach takich jak autor, a i moje zapotrzebowanie dla tej spawarki jest podobne do autora, czyli jakieś tam spokojne robótki domowe. W necie jest wiele tego typu urządzeń Kiedyś marką nr 1 na rynku był bester, ale teraz podobno wyroby z niższej półki to już nie to samo co kiedyś i trzeba uważać na nie. Wiele osób polecało markę telwin, ale jak jest teraz  z nią to nie wiem. Sherman też ma dobrą opinię, ale nie wiem który model brać pod uwagę. Co do dedry to spawałem kiedyś mma tej firmy i chodziła fajnie, ale jak z migiem to nie mam pojęcia, bo nie miałem okazji.

 

Koledzy polecicie coś ciekawego w tym budżecie?

 

EDIT:

co myślicie o tym sprzęcie z tej aukcji? Warto? http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-migomat-mig-mma-200-m-sherman-i5684996830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.