Skocz do zawartości

Gwizdki odstraszające zwierzynę


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie gwizdki odstraszające zwierzynę działają?

W Internecie piszą różnie, więc pytam: czy ktoś z Was, kto ma takie coś założone miał bliskie spotkanie z sarną, łosiem, dzikiem czy innym borsukiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie gwizdki odstraszające zwierzynę działają?

W Internecie piszą różnie, więc pytam: czy ktoś z Was, kto ma takie coś założone miał bliskie spotkanie z sarną, łosiem, dzikiem czy innym borsukiem?

Na przykładzie kumpla powiem, że nie działa.

Kupił, bo codziennie dojeżdża do pracy i ma ok 20 km drogą przez las.

Trafił sarnę, na szczęście lekko. Zresztą, już po zamontowaniu opowiadał, że to nic nie daje, bo sarny i inne zwierzęta stoją przy drodze i nie uciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno jakies specjalne światełka są. Sarny nie bardzo się przejmują światłem, które generują reflektory. Jakieś specjalne lampki powodują, że je widzą.

Ale to tylko zasłyszane, pokop w necie, może coś więcej na ten temat znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
31 minut temu, mati_lecha napisał:

Podbijam temat. Czy wymyślono coś nowego jeśli chodzi o odstraszanie sarenek?

Teść jest myśliwym i nie słyszałem od niego by coś skutecznego wymyślono. Jedyne co mi odpowiedział, to wytęż wzrok wjeżdżając do lasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Teść jest myśliwym i nie słyszałem od niego by coś skutecznego wymyślono. Jedyne co mi odpowiedział, to wytęż wzrok wjeżdżając do lasu.

 

 

Przede wszystkim to "zwolnij". Choć i to nie daje 100% pewności, bo jak widać (dla tych, którzy się z tym nie spotkali w życiu niech zostanie oglądanie PD), zwierzęta mają dziwną przypadłość czekania do ostatniej chwili z wskoczeniem przed maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kenickie napisał:

 

Przede wszystkim to "zwolnij". Choć i to nie daje 100% pewności, bo jak widać (dla tych, którzy się z tym nie spotkali w życiu niech zostanie oglądanie PD), zwierzęta mają dziwną przypadłość czekania do ostatniej chwili z wskoczeniem przed maskę.

Tak naprawdę nic ni daje 100% pewności. Rozsądna prędkość nieco pomaga, bo może zmniejszyć szkody i daje szanse jakoś przyhamować, żeby zwierz zdążył przebiec - parę razy tak miałem. Raz przyhamowałem, to sarna się otarła (wytarła mi brud z zderzaka) i poleciała dalej.

IMO wytężony wzrok i rozsądna prędkość to jedyne co (może o kilka procent), zwiększa szanse w tej ruletce. Ja bliskich spotkan miałem kilkanaście (łosie, dziki, sarny), ale kolizji jeszcze żadnej i uważam, że po prostu miałem szczęście. 

 

Historia zasłyszana od myśliwego. Ma głośnego diesla, na zderzaku zamocowany gwizdek na zwierzynę. Jechał sobie raz w nocy, zaledwie kilometr od domu, 40 - 50 km/h na ograniczeniu 90 km/h, bo wie że tam się dużo dzieje w nocy (czasem tam poluje). Pomimo że, jak mówi, był bardzo skupiony i nie pędził, to zając mu wyskoczył tuż przed maskę i samochód nieco zdefasonował. Gość pojechał dzień później do blacharza, a blacharz (też myśliwy) miał w swoim samochodzie przód rozwalony po spotkaniu z sarną. Morał - jak masz pecha, to nie unikniesz, nawet jak wiesz że te zwierzęta tam są i będziesz jechał wolno.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tower napisał:

Volvo pracuje nad systemem Animal Detection.

Jesli go wdroza bedzie to istotny argument za zakupem pojazdu tej marki.

 

Doprawdy? Jeśli to będzie działać tak jak ich system automatycznego hamowania, to ja jednak podziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.