Skocz do zawartości

Stuki i skrzypienie


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam takie oto objawy

 

Podczas skręcania kierownicą - skrzypi z lewej strony od zawieszenia

Podczas naciskania na przód po lewej stronie, tez skrzypi

Podczas przejazdu przez nierówności, czasami coś głucho stuka

 

Co może być przyczyną? Łożysko McPersona, sworzeń wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sworzeń popsikałem WD-40 przed OZU i dopiero dziś się ponownie odezwał, więc na bank on jest winowajcą skrzypienia.

Co do tajemniczego stukania, nic nie puka na postoju, jak próbuję trząść samochodem czy naciskać na poszczególne koła, stuka podczas jazdy po nierównej drodze (bruk, połatana ulica). Zaobserwowałem też, że kiedy auto jedzie do tyłu (może się powolutku toczyć), to w momencie naciśnięcia pedału hamulca  coś stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze stukającym sworzniem przejeździłem ponad 2 lata, więc teoretycznie trochę da się pojeździć, ale im krócej tym lepiej - w końcu mowa o bezpieczeństwie, a przy okazji luźnego zawieszenia rozjeżdża się zbieżność/geometria

Co do niespodzianek zależy czy już miałeś wcześniej wymieniane wahacze. Poprzedni właściciel mojego Uniaka nic z wahaczami nie robił, więc żeby odkręcić mała niepotrzebną śrubkę M6 przy tylnym mocowaniu wahacza musiałem poluzować połączenie sanek z budą i zrobić sobie trochę przestrzeni na klucz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze stukającym sworzniem przejeździłem ponad 2 lata, więc teoretycznie trochę da się pojeździć, ale im krócej tym lepiej - w końcu mowa o bezpieczeństwie, a przy okazji luźnego zawieszenia rozjeżdża się zbieżność/geometria

Co do niespodzianek zależy czy już miałeś wcześniej wymieniane wahacze. Poprzedni właściciel mojego Uniaka nic z wahaczami nie robił, więc żeby odkręcić mała niepotrzebną śrubkę M6 przy tylnym mocowaniu wahacza musiałem poluzować połączenie sanek z budą i zrobić sobie trochę przestrzeni na klucz ;)

 

Znając śrubki w moim aucie, bez kątówki i wiertarki się nie obędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizator, tj jedna z jego blaszek (mocujacych gume) jest tylko na jednej M10 i do niej jest ta mala. no nie umiem tego opisac a foto nie mam.

Mam (w załączniku) przykładowo takie zdjęcie (z alledrogo) mocowań staba i chodziło mi o małą śrubkę, która znajduje się po tej samej stronie staba co ta M10, więc wydaje się być dodatkową...

A tym bardziej o nią mi chodzi, bo mam 999 ccm i w mocowaniu wahacza u mnie brakuje części blachy, do której można staba umocować i tym bardziej brak tej małej wydawał się w niczym nie przeszkadzać ;p

post-189133-0-35676400-1444340386_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sworzeń skrzypiał, sworzeń stukał, aż wczoraj w drodze z Raciborza do Gliwic coś brzęknęło i na nierównej drodze zaczął stukać jeszcze bardziej. Jako że większość drogi równa, to problemu nie było. Podjechałem pod dom, parkuję na wstecznym i kiedy nacisnąłem hamulec usłyszałem chrobotanie.

Co tak chrobocze i czy jeszcze kawałek można w miarę bezpiecznie pojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń motyla noga .....

Zaprowadziłem dziś auto do garażu, podniosłem i zrobiłem kilka zdjęć. W domu zgrałem fotki na kompa - patrzę - nie wygląda źle, nic urwanego, nic połamanego, ale zaraz, ... popatrzcie sami:

 

 

 

 

 

sworzen.jpg

 

Sworzeń swoją droga skrzypi, ale stuki i chrobotanie przy hamowaniu to na pewno nie on :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.