Skocz do zawartości

Wrześniowy spam, czyli kto zgasi światło


tom111

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nudy  ;]  więc się ''pochwalę''...pękła mi sprężyna lewa tylna, najciekawsze, że żadnych objawów tego nie zauważyłem i nie wiem ile tak jeździłem ;l Pojechałem sobie do ASO na '' letni przegląd fiata'' czy jakaś taka to była akcja i tam mnie poinformowali o tym oraz chcieli naciągnąć i oszukać przy okazji na inne ''konieczne'' naprawy  :ogien:  :pifpaf:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jak się spisuje w Cromach jasna nieskórzana tapicerka? Mam na oku jedną taką piękną sztukę ale właśnie środek jest jasny plus laminowane jakieś wstawki. Da się to użytkować np. zimą bez prania co tydzień? Nigdy nie miałem w aucie nic jasnego, zawsze ciemnoszare, granatowe itp.

Dokładnie to takie coś:

270462081_6_1000x700_fiat-croma-150-km-n

 

270462081_8_1000x700_fiat-croma-150-km-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne obawy po zakupie widząc  jasną tkaninę   ;)

 

Ale muszę przyznać , że jestem pozytywnie rozczarowany - ten materiał nie tylko nie łapie specjalnie brudu ale jest też dość łatwy do czyszczenia  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać trwają wzmożone prace przy Cromkach i nie ma kto pisać na forum oprócz tych co mają jeszcze auto zastępcze lub osobistego mechanika :phi:

Żadnych wzmożonych prac nie ma - mimo zbliżających się 300setek na budziku w większości na gazowni. I 23 lat życia auta - w czerwcu miała urodziny ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Kolegom....

dawno tu nie zajrzawszy....

Ale pokusiłem się bo albo mam taki ferelny przypadek, albo ktoś mi "rozbiera" Cromę.... Mianowicie brakuje mi już 2 prawych nakładek chromowych na klamki zewnętrzne. Czy ktoś przerabiał temat skąd je można załatwić? Czy tylko wymiana całych klamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wzmożonych prac nie ma - mimo zbliżających się 300setek na budziku w większości na gazowni. I 23 lat życia auta - w czerwcu miała urodziny ;)

 

 

 

No tak , ale takich aut już niestety nie robią :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra gawiedzi, pomoże ktoś znaleźć pewne auto? Mam na oku jedną z Kościana, sam obejrzę bo niedaleko (POZ), ale też jedną ze Zgierza mam na oku.

2005-2006 120 lub 150 KM, najlepiej automat z tego co wyczytałem w internetach. Ale że internety to nie wszystko :blush: .

A może gdzieś Wam się rzuciła ładna Cromka w jakim serwisie Fiata jako używka ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jak się spisuje w Cromach jasna nieskórzana tapicerka? Mam na oku jedną taką piękną sztukę ale właśnie środek jest jasny plus laminowane jakieś wstawki. Da się to użytkować np. zimą bez prania co tydzień? Nigdy nie miałem w aucie nic jasnego, zawsze ciemnoszare, granatowe itp.

Dokładnie to takie coś:

270462081_6_1000x700_fiat-croma-150-km-n

 

270462081_8_1000x700_fiat-croma-150-km-n

 

Nie ma tragedii. Zona z 2 dzieci i psem. Daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jak się spisuje w Cromach jasna nieskórzana tapicerka? Mam na oku jedną taką piękną sztukę ale właśnie środek jest jasny plus laminowane jakieś wstawki.

 

 

 

Zapytałem o auto właściciela, odpisał mi że oprócz zwyczajnych rzeczy wymieniał też głowicę silnika, bo z mechanikiem doszli do wniosku że tak będzie lepiej żeby auto pojeździło jeszcze kilka lat. Jakieś pomysły co mogło być przyczyną wymiany głowicy? Nie słyszałem jeszcze takiej historii, szczególnie w Multijet/CDTi czy jak mu tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o auto właściciela, odpisał mi że oprócz zwyczajnych rzeczy wymieniał też głowicę silnika, bo z mechanikiem doszli do wniosku że tak będzie lepiej żeby auto pojeździło jeszcze kilka lat. Jakieś pomysły co mogło być przyczyną wymiany głowicy? Nie słyszałem jeszcze takiej historii, szczególnie w Multijet/CDTi czy jak mu tam.

Może klapa wpadła do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o auto właściciela, odpisał mi że oprócz zwyczajnych rzeczy wymieniał też głowicę silnika, bo z mechanikiem doszli do wniosku że tak będzie lepiej żeby auto pojeździło jeszcze kilka lat. Jakieś pomysły co mogło być przyczyną wymiany głowicy? Nie słyszałem jeszcze takiej historii, szczególnie w Multijet/CDTi czy jak mu tam.

myślisz , że prawde powiedział? Jak czytam te mirkowe wątki to nie wierze w nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz , że prawde powiedział? Jak czytam te mirkowe wątki to nie wierze w nic

nie wierzę nikomu, ale na coś będę musiał się zdecydować, tą chyba jednak pojadę oglądać na samym końcu, mimo że najbliżej mam.

 

A jeszcze jedno pytanie: z nudów zacząłem czytać o skrzyniach i przyznam że mi się posmutniało, wszędzie piszą że po 200 kkm tak czy siak każdego czeka naprawa, czy to AF40 czy to M32, jak jest u Was? To mitologia czy reguła? Ktoś dojechał do dystansu rzędu 250kkm bez uszczerbku skrzyni?

I krótka piłka przy przebiegu ( o ile wiarygodny) 180kkm brać manuala czy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę nikomu, ale na coś będę musiał się zdecydować, tą chyba jednak pojadę oglądać na samym końcu, mimo że najbliżej mam.

 

A jeszcze jedno pytanie: z nudów zacząłem czytać o skrzyniach i przyznam że mi się posmutniało, wszędzie piszą że po 200 kkm tak czy siak każdego czeka naprawa, czy to AF40 czy to M32, jak jest u Was? To mitologia czy reguła? Ktoś dojechał do dystansu rzędu 250kkm bez uszczerbku skrzyni?

I krótka piłka przy przebiegu ( o ile wiarygodny) 180kkm brać manuala czy automat?

 

Polecam automat, skrzynia bardzo fajna, ważne żeby olej był w niej zmieniany i będzie Pan zadowolony.  Praktycznie nikt tu się nie skarży na automaty. Jak podkręcisz 1,9 16v do powiedzmy 180KM to bardzo przyjemnie się tym jeździ z automatem.

Jak już kupisz Cromę to mam nadzieję że coś na tym kąciku zacznie się dziać, bo teraz to  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 6 to chętnie bym przygarnął :jem: :jem:

To co stoi na przeszkodzie? Bierz i ciesz się zabawką. :ok:  Jak zdziadziejesz to pozostanie Ci tylko radość z chwil w których nic nie boli i wspomnienia z przeszłości. Jazda Cromą nie będzie raczej jakimś szczególnym wspomnieniem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem.  :nie_wiem:

Tylko taka wrzeszcząca przeszkoda z wałkiem w ręku przychodzi mi do głowy.   ;]

A gdzie, Croma się zamieni  w Christine z powieści Stephena Kinga :phi:

i mu z tyłka zrobi jesień średniowiecza ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam automat, skrzynia bardzo fajna, ważne żeby olej był w niej zmieniany i bNo ędzie Pan zadowolony.  Praktycznie nikt tu się nie skarży na automaty. 

A co z mitami o wycierających się elementach w "koszach C1" i innych elektrozaworowych przypadłościach?

Naczytałem się aż mi się chwilami włos na głowie jeżył, o kwotach rzędu 10 tysięcy za naprawę skrzyni automatycznej tu czy tam.

Czy faktycznie w 150KM trzeci bieg zmieniany jest na 4 dopiero po przekroczeniu 70km/h, nawet w "mieście"?

Przyznaję: jedyne automaty, z którymi miałem do czynienia w życiu to trzybiegowa skrzynia w Golfie 3 i przekładnie w autobusach miejskich, więc pojęcie o tym napędzie takie praktyczne mam zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.