Skocz do zawartości

Smart dom - no moze pol smart i to monitoring


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedlem sobie na strone Dlink. http://www.dlink.com/pl/pl/home-solutions/view

 

Maja tam w ofercie czujnik ruchu, kamery i zdalny wlacznik swiatla. W sumie to by mi wystarczylo i ogarnalbym to sam. Mial ktos doczynienia z ich sprzetem? Minus to na pewno wylaczenie pradu, pad WIFI i wtedy z ochrony nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem sobie na strone Dlink. http://www.dlink.com/pl/pl/home-solutions/view

 

Maja tam w ofercie czujnik ruchu, kamery i zdalny wlacznik swiatla. W sumie to by mi wystarczylo i ogarnalbym to sam. Mial ktos doczynienia z ich sprzetem? Minus to na pewno wylaczenie pradu, pad WIFI i wtedy z ochrony nici.

ale co chcesz zrbic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy jak duże masz zdolności manualne oraz jak bardzo chcesz sam się pobawić. ..

post-129591-1443467023,3786_thumb.jpgpost-129591-1443467029,167_thumb.jpeg

Jeśli chcesz znać szczegóły to mogę pisać dalej...

Jak chcesz kupić za grube $$ podłączyć do prądu i zapomnieć to nie pomogę ;)

U mnie: dzwonek dzwoni, telefon daje znać, mogę przez telefon otworzyć bo live kamera nagrywa zdazenia po dzwonku i otworzeniu furtki. Automatyka światła, monitoring temperatury, wilgotności i ruchu. Trochę zabawy było bo sam dużo rozkminiałem ale teraz zabieram się za produkcję p&p :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi dawaj no info co ty tam masz

 

W tej chwili wszystko co robię opiera się na mysensors.org czyli Arduino.

Wcześniej robiłem kilka podejść do z-wave, 1-wire i GPIO w routerze... wszystko było "rozproszone" więc nic dobrze się nie integrowało. 

W końcu trafił mi się kontroler VeraLite (Micasaverde) który jako podstawę ma OpenWRT :) kosztuje trochę ale jest to dobra dedykowana maszynka do kontroli inteligentnego domu.

Świetne wsparcie, dużo plugin-ów, działa bez problemu no i najważniejsze.... pozwolił na integrację wszystkiego w jednym miejscu.

Teraz można tem sam "kontroler" zbudować na raspberry pi więc koszta mniejsze :)

Wszystko jest opensource i openhardware i naprawdę warto iść w tym kierunku jeśli tylko wie się trochę o elektronice i potrafi się operować lutownicą ;-)

Dla tych co nie mają zacięcia będę chciał skompletować zestaw all in one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu robiłem takie systemy na zwykłym rejestratorze z LAN. Zwykłe kamery z IR, wykrywanie ruchu przez rejestrator i powiadomienie przez SMS. Podgląd na żywo. Wtedy jeszcze na kompie. 5 wyjść do sterowania zdalnego urządzeniami.

Całe gotowe rozwiązanie. Działają do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.