Skocz do zawartości

SUV 4x4 - test na rolkach - napęd i kontrola trakcji


vavoom

Rekomendowane odpowiedzi

Countryman jak najbardziej :-) 

Pajero może być jako ostatni w kolejce, bo nie wiem czy się rolki pod nim nie rozpadną :-) 

Patrol na blokadach - ooooooczywiście :-D 

Na Mustangach się nie znam, są wersje 4x4?  :-) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vavoom , narobiłeś się, to teraz poprosimy o wnioski i opinie ;]

 

Dopiero po kolejnym filmie rozstrzygnąłem kto jest kim w teście: Torsen vs Haldex - Quattro vs 4MOTION - Audi Q5 vs VW Tiguan 8] :hehe:. Podobne te mieszczuchy :mlot:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenę pozostawiam widzom ;)

Jedyne, co mi się nasuwa na szybko to fakt, iż Quattro z roku na rok jest coraz bliżej konkurencji w temacie ESP/TC/EDL :)

Przy okazji - 21-22 kwietnia testy w Warszawie, jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt priv.

 

 

Edytowane przez vavoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vavoom napisał:

Ocenę pozostawiam widzom ;)

Jedyne, co mi się nasuwa na szybko to fakt, iż Quattro z roku na rok jest coraz bliżej konkurencji w temacie ESP/TC/EDL :)

Przy okazji - 21-22 kwietnia testy w Warszawie, jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt priv.

 

 

 

u żeś Kolego z terminem przywalił. Mam nadzieję, że zrobisz/zrobicie fajne testy. Niestety mam tyle planów , że nie sądzę, abym mógł wziąć udział. A tak chciałem zobaczyć Cię w akcji. Bu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
26 minut temu, vavoom napisał:

Nie wiem, czy to kwestia generacji, czy ogólnie różnic softu Nissana i Dacii. Przekonamy się, jak znajdę nowego Dustera do testu :)

Nowy duster wcale nie musi mieć nowszego

Bardziej miarodajny byłby test starego kaszkaja 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2018 o 23:44, vavoom napisał:

A były takie? Ja nie znam szczegółów, różnie źródła podają - albo, że wszystkie Turbo miały szperę, albo że od 2000. A jeśli nawet miały, to bardzo słabą.

Przed liftem miały wszystkie. Po lifcie (2000) część nie miała. Przynajmniej ja mam takie info. Jedną z tych rzeczy testowałem w praktyce (dwa koła na asfalcie, dwa w śniegu, jeszcze pod górę i poszedł bez najmniejszych problemów). Dlatego stawiam tezę że to jednak problem z brakiem szpery. Ale mogę się oczywiście mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.11.2018 o 14:27, vavoom napisał:

Ktoś z Warszawy chętny na testy w czasie "długiego weekendu" listopadowego? :)

 

Długi weekend czyli 10-12 listopada? Może bym się wybrał do W-wy....Audi a6c6 quattro. Może bym namówił brata z Infinity FX :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vavoom napisał:

@Tilok Oj w najbliższym czasie niestety wyjazdów nie planujemy, Warszawa zjadła cały budżet... Może do Rzeszowa wpadniesz? :)

Póki co pierwsza nowość z ostatniego wypadu - VW Arteon 2.0 TDI 4Motion (w zestawieniu z A6 2.0 TDI Quattro):

 

 

 

No i doszliśmy do momentu, że elektronika chyba nawet przegoniła stały napęd na rolkach ;]

Nie wiadomo jak to jest w rzeczywistych warunkach na drodze, czy czuć różnicę jak samochód traci przyczepność.

Dla prawdziwych 4x4 pozostaje już chyba tylko ciężki teren.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.