Skocz do zawartości

SUV 4x4 - test na rolkach - napęd i kontrola trakcji


vavoom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.11.2020 o 08:43, Dark_Knight napisał:

Żeby Haldex pokonał Subaru...

 

Insignia 1 to nie taki zwykły haldex, tam jest jeszcze zintegrowane elektroniczne sterowane lsd na tylnej osi.

Edytowane przez vavoom
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
7 minut temu, vavoom napisał:

Subaru - porównanie napędów VCD i ACT-4, czyli manual vs cvt, na przykładzie modelu Legacy.

 

 

Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy kupują współczesne auta z manualną skrzynią biegów. Mam kilka takich, ale współczesne nie są nawet dla Konika :hehe:

Poza mustangiem -no ale on też już ma 9/10 lat. Najczęściej zostaje w garażu, bo w ciężkim tygodniu nie mam ochoty gnieść sprzęgła i machać lewarkiem (bardzo żałuję, że nie jest AT).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość krawiec
W dniu 28.12.2020 o 10:09, vavoom napisał:

Ja nie staram się zrozumieć, co kto lubi :) Subaru obecnie nie ma już nawet manuali w ofercie, ale tam skrzynia definiowała rodzaj układu AWD, ten z manualem uważany był za "prawdziwy" ;)

A w czym on niby byl prawdziwszy jak i tak nie bylo blokad a dyfry otwarte.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że miał centralny dyfer. Tego większość automatów i CVT nie ma.

Podobnie tylko napędy Quattro z torsenem uważane są za "prawdziwe". 

Natomiast nie bez powodu napisałem to w cudzysłowiu, bo takie stwierdzenia to kompletna bzdura. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, samochód jaki posiadam to honda Accord 8 generacja, automat, silnik 2.0 benzyna. 

Ostatnio podczas stromego podjazdu na śliskiej drodze do pracy samochód stanął w połowie góry na zakręcie. System VSA tak odjął gazu że pomimo iż wciskałem pedał coraz mocniej auto się w końcu zatrzymało. Zjechałem powoli do tyłu i drugi raz to samo. Musiałem zostawić auto na dole i resztę drogi pokonać pieszo. Kolega matizem dojechał bez problemu. Dodam tylko że opony mam dopiero drugi sezon nokiany porządne. Mógłbym niby wyłączyć system vsa i pewnie bym wyjechał ale nie wpadłem na to od razu, następnym razem spróbuję tak zrobić. Jednak bardzo zawiodłem się na tym aucie, nie przypuszczalem że system vsa odejmuje gaz aż do zera praktycznie unieruchamia auto. Wcześniej miałem Passata z ESP i nie było problemu gdyż ten system nie odejmuje praktycznie w ogóle gazu. Pytanie mam czy tak jest we wszystkich automatach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nadzwyczajnego, wiele samochodów tak ma. Gdyby nie było stromo, to prawdopodobnie układ byłby bardziej skuteczny niż ten we wspomnianym Passacie. Grunt to znać swoje auto i wiedzieć, co i jak :) Następnym razem VSA OFF i nie będzie problemu.

Edytowane przez vavoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 13:30, RobertPala napisał:Pytanie mam czy tak jest we wszystkich automatach? 


witamy w dziale 4x4 😉

Pociągnijmy jednak temat, bo jest wszekże górka w tle.

trakcja- off, skrzynia zblokowana na 1 (chyba, że nie ma takiej opcji?? )

i jazda.

przy dużej motywacji możesz jeszcze obniżyć ciśnienie w oponach.  O 1/3-1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, vavoom napisał:

Alfy Romeo jeszcze na rolkach nie było, zatem debiut - Giulia:

 

To Twój kanał? Jeśli tak to pytania:

W jakim trybie (D,N,A) był dokonywany przedostatni pomiar Alfy (3 koła na rolkach z włączonym ESP)?

W jakim mieście można się umówić na pomiar (mogę dostarczyć Giulię Q4 z seryjnie zeszperowanym tylnym mostem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.