Skocz do zawartości

Przerabiamy... no wlasnie co :) vol 2


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Skanuję od dłuższego czasu OLX. I nie mogę się zdecydować na kolejną bazę do dłubania zimą...

 

 

Mam 3 typy:

1. Suzuki GS1100 KATANA: problem - droga i bardzo rzadka baza. biały kruk. Za to tanio można kupić 750. Generalnie najbardziej robi w nim bak. Owiewka też z potencjałem. Przerobić wahacz na centralny amor, obciąć zadupek, z przodu USD od GSXR wchodzi plug and play, do tego dorobić chłodnicę oleju i... wstawić ją w owiewkę - kozak.

 

GSX1100SKatana01.jpg

 

 

 

2. Kawasaki GPZ900r (znane z filmu Top Gun). kuszące, bo dla nerda - to kawał historii motocyklowej, pierwszy seryjny moto jadący 150 mph i przez wielu uznawany za pierwszy superbike. Tanie w zakupie, bardzo. Owiewka kozak! Ale... nie da się łatwo przeszczepić przodu (zwłaszcza USD), tylna oponka musi wylecieć, bo malutka, też przeszczep trudny... mało opisany model.

 

Kawasaki%20GPZ900R%2084%20%201.jpg

 

 

3. GS1000 EF - ten do mnie przyszedł  sam, bo jest do wzięcia stojący od 5 lat w szopie - za grosze :) klon katany w sumie. na plus - centralny amor z tyłu. i zaczyna do mnie gadać, ale wolałbym model z pkt 1. Ale fajna jest bardzo ta okrągła lampa w owiewce. 

 

suzuki-gsx-1100-ef-2.jpg

 

Z racji tego że Inazuma się nie sprzedała, muszę uważać z budzetem... żeby nie wkurzyć żony za bardzo :) takze chyba przestaję polować na Katanę, a zaczynam poważniej na 2 i 3.

 

Inne propozycje?
Ma być mocne serducho. Chcę na pewno coś starszego niż obecny (połowa lat 80 optymalnie), zeby był to już pełną gębą zabytek (pojechałbym na jakies zawody wtedy). Ale nie "klasycznego" i oklepanego - jak CB, XS, BMW R... Bo tych jest za dużo wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na olx nie ma żadnego :)

 

nie kumam tej linii wogóle... są z owiewką, kanciaste, obłe, chopperowate, nakedowate ;) ale dzieki za typ...

 

Ale 6 garów w rzędzie... :jem:  :jem:  :jem:  :jem:  :jem:  Jak to ładnie śpiewa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 6 garów w rzędzie... :jem:  :jem:  :jem:  :jem:  :jem:  Jak to ładnie śpiewa....

no ale tego to pewnie poniżej 20 tys nie kupisz :) poza tym spiewa, jak 3 gary ;)

 

btw. ostatnio jedna firma w PL zrobiła z tego customa - jak masz mordoksiążkę:

https://www.facebook.com/pjpmotocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tego to pewnie poniżej 20 tys nie kupisz :) poza tym spiewa, jak 3 gary ;)

 

btw. ostatnio jedna firma w PL zrobiła z tego customa - jak masz mordoksiążkę:

https://www.facebook.com/pjpmotocykle

moje 3 gary inaczej spiewaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


3. GS1000 EF - ten do mnie przyszedł sam, bo jest do wzięcia stojący od 5 lat w szopie - za grosze :) klon katany w sumie. na plus - centralny amor z tyłu. i zaczyna do mnie gadać, ale wolałbym model z pkt 1. Ale fajna jest bardzo ta okrągła lampa w owiewce.

 

Klon katany = plus

cena = plus

dostępność = plus

owiewka z lampą = plus

centralny amor = plus

nie jest kataną = minus

 

jak dla mnie wybór jest oczywisty

 

 

 

a z innych:

http://olx.pl/oferta/honda-cbx-750-nighthawk-night-hawk-650-CID5-IDbFH7D.html#2fbe0224a9

Albo weź Gold Wing'a przerób :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanuję od dłuższego czasu OLX. I nie mogę się zdecydować na kolejną bazę do dłubania zimą...

 

 

ziomie

nie szkoda Ci przerabiac klasyka? moze kupic lepiej ostatniego i zachowac w oryginale?

kupic bandita 1200 i przerobic albo gixxa 90-95r i zmajstrowac cos fajnego

szkoda nis\zzyc motocykkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomie

nie szkoda Ci przerabiac klasyka? moze kupic lepiej ostatniego i zachowac w oryginale?

kupic bandita 1200 i przerobic albo gixxa 90-95r i zmajstrowac cos fajnego

szkoda nis\zzyc motocykkle

zupełnie nie szkoda. bo po przeróbce jezdzi lepiej i wygląda lepiej (zakladając że się uda).

 

a co do przerabianie gixxa albo bandita - jak najbardziej, widzę w tym potencjał... praktycznie teraz mam bandita przerobionego... i co? 

taka przeróbka jest praktycznie niesprzedawalna. ludzie mentalnie nie dojrzeli do kupowania ładnie przerobionych motocykli, które nie są "klasykami". o ile jest sporo fajnych banditów zrobionych przez francuzów z Respo np., to bez "marki" warsztatu za plecami, nie pozbędziesz się tego.

 

 

chociaż jest światełko w tunelu co do puszczenia do ludzi Inazumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon katany = plus

cena = plus

dostępność = plus

owiewka z lampą = plus

centralny amor = plus

nie jest kataną = minus

 

jak dla mnie wybór jest oczywisty

 

 

 

a z innych:

http://olx.pl/oferta/honda-cbx-750-nighthawk-night-hawk-650-CID5-IDbFH7D.html#2fbe0224a9

Albo weź Gold Wing'a przerób :]

myślałem o gold wingu, bo tam można podejść bardzo niekonwencjonalnie do baku (który jest atrapą). Ale po obejrzeniu setek, tysięcy customów - nie widziałem ani jednego ładnego goldwinga :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seven fifty? :hmm:;] Demon mocy toto nie jest ale można ją chyba za nieduże pieniądze kupić a fajne rzeczy z niej robią :)

 

 

no się wie... ale jak napisałem. co trzecia przeróbka to honda CB, naklepali tego w milionach :) mi się opatrzyły - wolę poszukać czegoś mniej popularnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o gold wingu, bo tam można podejść bardzo niekonwencjonalnie do baku (który jest atrapą). Ale po obejrzeniu setek, tysięcy customów - nie widziałem ani jednego ładnego goldwinga :)

Zatem powinieneś iść w tą stronę. I stworzyć kanon, który się będzie Tobie podobał jak również innym.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem powinieneś iść w tą stronę. I stworzyć kanon, który się będzie Tobie podobał jak również innym.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

no to jak już brać się za takie cuda... to poważnie się zastanawiałem nad przeróbką tego:

gts1000_97e.jpg

 

baza kosztuje grosze... zawsze lubiłem jednoramienne wahacze. no to tutaj mam... tylko że z przodu ;) 

problemem jest obniżenie profilu - trzeba przerobić kolumnę kierowniczą i tą całą nadbudówkę. ale wtedy masz naprawdę wyjątkowe moto... 

 

i niesprzedawalne ;)

 

albo buella, gdzie zamiast baku (atrapy), wstawiasz filtr powietrza jak w muscle carach z maski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie szkoda. bo po przeróbce jezdzi lepiej i wygląda lepiej (zakladając że się uda).

 

a co do przerabianie gixxa albo bandita - jak najbardziej, widzę w tym potencjał... praktycznie teraz mam bandita przerobionego... i co? 

taka przeróbka jest praktycznie niesprzedawalna. ludzie mentalnie nie dojrzeli do kupowania ładnie przerobionych motocykli, które nie są "klasykami". o ile jest sporo fajnych banditów zrobionych przez francuzów z Respo np., to bez "marki" warsztatu za plecami, nie pozbędziesz się tego.

 

 

chociaż jest światełko w tunelu co do puszczenia do ludzi Inazumy.

 

tak wiem, że dla niektórych to co mówię to zbrodnia, profanacja itd, ale dla mnie moto musi mieć ABS. No musi i uj... I gdyby Inazuma miała to nie miałbym teraz FZ8n tylko Twojego customa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, że dla niektórych to co mówię to zbrodnia, profanacja itd, ale dla mnie moto musi mieć ABS. No musi i uj... I gdyby Inazuma miała to nie miałbym teraz FZ8n tylko Twojego customa :)

a Tobie bym nie sprzedał :)

 

Ty ciągle po torach latasz, na jakieś kursy... byś się tam jeszcze wyłożył i co wtedy? :) seryjnego nie szkoda, ale jak tyle ręcznej roboty odtwarzać - to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tobie bym nie sprzedał :)

 

Ty ciągle po torach latasz, na jakieś kursy... byś się tam jeszcze wyłożył i co wtedy? :) seryjnego nie szkoda, ale jak tyle ręcznej roboty odtwarzać - to co innego :)

 

8]:O:foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest połowa lat osiemdziesiątych... poza tym imho nie jest ładny. aluminiowa rama psuje efekt.

 

no i jak już to 1100 a nie jakies 750tki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skanuję od dłuższego czasu OLX. I nie mogę się zdecydować na kolejną bazę do dłubania zimą...

 

 

Mam 3 typy:

1. Suzuki GS1100 KATANA: problem - droga i bardzo rzadka baza. biały kruk. Za to tanio można kupić 750. Generalnie najbardziej robi w nim bak. Owiewka też z potencjałem. Przerobić wahacz na centralny amor, obciąć zadupek, z przodu USD od GSXR wchodzi plug and play, do tego dorobić chłodnicę oleju i... wstawić ją w owiewkę - kozak.

 

GSX1100SKatana01.jpg

Trzymać kciuki, bo właśnie domykam zakup ww. niestety tylko 750 (1100 to mega rarytas niestety i szybko drożeje)... do tego w wersji: masz puzle i sobie złóż motocykl:) ale... Katana i to z kilkoma ciekawymi akcesoriami :D

ale, żeby nie zapeszać... po weekendzie będzie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pogrzebałem w kartonach - szukając czegoś do roboty. znalazłem gaźniki...

 

są bardzo zadbane jak na 33 letni sprzęt. widać, że ktoś to serwisował, aczkolwiek nie wiem po co używał silikon w takich ilościach.

 

20151014_191752.jpg

 

z innych wieści: mam stożki, a dysze są seryjne... dziwne, że to jeździło normalnie... trzeba będzie zmienić rozmiar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i zdeko dałem ciała... koło od małego bandita pasuje, ale zabierak jest tak wysoki, że się nie mieści zupełnie jak felga jest w osi (offset - na oko - wychodzi pod 22 mm) - co powoduje że na 90% nie wejdzie łańcuch (chyba maks w katanie to 16mm przesunięcia zdawczej zębatki). śruby zębatki koła bandita blokują się o regulację naciągu łańcucha.

spróbuję dzisiaj przymierzyć zabierak z Inazumy (jest ok 1 cm niższy) - jeśli będzie pasował... jeśli nie - zostaje "planowanie" ori zabieraka i skrócenie śrub albo wrzucenie jednak kapcia z b12.

EDIT:

problem chyba rozwiązany - zamówiłem (ku radości niektórych tutaj) - zabierak z GS500. pasuje do felgi bandita (na 90%) a jest dużo niższy. powinno się udać to ustawić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

trochę późno:) 

 

i  w sumie poza faktem, że baza to egzotyk, guzik możesz z tym zrobić. wahacza nie ruszysz (bo tam olej), ramy nie ruszysz (bo tam paliwo)... zostaje zabawa z atrapą baku, a to trochę mało ambitne...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.
1. tulejki tylnego koła u tokarza się robią (3 się robią, 1 ori jest przerabiana). trzymam kciuki coby pasowały i zebym nie walnął się w pomiarach
2. amorytzatory Marzocchi oddane do regeneracji u Nagengasta w Gdańsku. Będzie robione coś z niebieskim (kolor przewodni projektu):
maz_shocks1.jpg

 

W ten weekend ogarnę pewnie silnik (uszczelki, zawory i kontrola rozrządu) i będzie git.

po tulejkach - rama idzie do przeróbek i zadupek będzie robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

btw. udało się "wycofać" zmiany poprzedniego właściciela (wiktoriańska zwrotnica zamiast wlewu wspawana)... mam wlew od SV650....

12903770_1063620400376395_1332403414_o.p

 

Bak po fotkach jest już ładnie wyrównany... a w miejsce standardowej klapki wejdzie aluminiowy "chrom" na płasko... bez kluczyka... zapłon bedzie na RFID - zatem kluczyki są passee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mikolaj z Japonii przyjechal... Worek kasy, do tego kosmiczne clo... Ale ciesze sie jak dziecko...

Najbardziej z pudełek do strojenia gaźników. Każde ma 4 igły, z własną dyszą, do tego główna (6 rozmiarów) + 3 piloty + zestaw podkładek.

 

Z takim sprzętem uda się wystroić przeklęte stożki.

 

Poza tym mam zestaw śrub nierdzewnych do silnika i szybkę nową w ori rozmiarze :)


Btw. Ktos ogarnia japonski? Bo manuale po angielsku nie istnieja :)

1f6ee22b85cdce262ed5116f7a772005.jpg

Wyslane z internetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka fotek z leniwych postępów...

Zadupek alu teraz do końcowego pospawania... prawie spasowany z boczkami.

3fbf1282586f1f25fd42db8fbe983e88.jpg

a2c76cdab10df1fac916d2f21d350f33.jpg

6eebfcb8316eceabb3ab68481361f793.jpg

Przedni błotnik też jest alu takze myslę coby zostawić bez lakieru...

Pokrywy będą na połysk... chyba ze ta od impulsatora (ma najwięcej lakieru na sobie - stripper tego nie rusza) będzie w złym stanie i trudna do dostania...

58fb95e4ab04aa2f76383988baeacaa9.jpg

Wyslane z internetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś o VFR750 ??

a w jakim kontekscie? przeszczepu czegoś do Katany? nie.

przerabiania? też nie - zupełnie nieciekawy motocykl + absolutnie najbrzydsza wizualnie koncepcja układu cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Fajna robótka.

 

Ja powoli dojrzewam do przerobienia jakiegoś boksera na wzór R nine T

R nine T mnie nie rusza jakoś... jest optycznie zbyt przekombinowany...

linie, silniki itp - bałagan się robi. ale to nie zmienia faktu, że ludzie robią cuda z klasycznymi Rkami. sam bym taką dłubał, gdyby ceny nie poszły w taki kosmos przez warsztaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R nine T mnie nie rusza jakoś... jest optycznie zbyt przekombinowany...

linie, silniki itp - bałagan się robi. ale to nie zmienia faktu, że ludzie robią cuda z klasycznymi Rkami. sam bym taką dłubał, gdyby ceny nie poszły w taki kosmos przez warsztaty...

 

A mnie właśnie zaraziła magia boxera podczas odnawiania bonda r1200c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puzzle przyjechaly spowrotem... Po ok 6 miesiącach czekania... Zaczyna sie skladanie:)

a06442d451d59dc87a05b5d19cf3cfa6.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

#kiedyśtopojedzie :skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.