Skocz do zawartości

Głupie pytanie o WZMACNIACZ.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie, czy jakość dźwięku wzmocnionego niezależnym wzmakiem zawsze będzie lepsza od tego płynącego bezpośrednio z radia (czyli przez wzmacniacz radiowy)?

 

Pytam bo mam wzmak, funkel nówka nieśmigana i zastanawiam się czy go podłączać, czy to też będzie taka sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem. Jednak nie interesuje mnie tyle power tylko dobre brzmienie całości. W sumie to powiem, że jak na ori głośniki jest nawet dobrze. A może nawet bardzo dobrze. Pytanie czy wzmak tu coś jeszcze poprawi....Ale mówicie, że bez prób się tego nie sprawdzi.

 

A sub coś tu poprawi? Nie jestem zwolennikiem umcy umcy aż się auto trzęsie, chodzi mi raczej o delikatne podbicie najniższych tonów. :hmm: Suba też posiadam. I zastanawiam się czy warto poświęcać dzień na zabawę z kabelkami. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam Alpine CDE-113BT, z tyłu mam oryginalne głośniki, z przodu jest Hertz jakiś z serii EV. Powinienem dołożyć wzmacniacz, bo przód "pierdzi" przy głośniejszym słuchaniu. Na razie temat CA odłożyłem, bo raz że jest to dla mnie dodatek tylko, dwa jakoś niespecjalnie znam się na tym, a w bagażniku nie chciałbym wozić wzmacniacza, ciągnąć przewody i inne takie. Na wiosnę myślę, że wypruję wszystko, dam nowe przewody, jakieś głośniki troszkę lepsze niż standardowe w Civicu, może z Accorda i wygłuszę drzwi. Takie granie mi wystarczy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, czy jakość dźwięku wzmocnionego niezależnym wzmakiem zawsze będzie lepsza od tego płynącego bezpośrednio z radia (czyli przez wzmacniacz radiowy)?

 

Pytam bo mam wzmak, funkel nówka nieśmigana i zastanawiam się czy go podłączać, czy to też będzie taka sztuka dla sztuki.

nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeśli to dobry wzmacniacz to będzie lepiej, pod warunkiem, że z radia wyprowadzisz dobry sygnał. Dużo też zależy od głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z racji większej mocy powinien lepiej napędzić i kontrolować głośniki przez co zniekształcenia i spadek jakości pojawi się przy wyższej głośności niż z radioodtwarzacza. Sekcja niskotonowa też powinna się poprawić. Co do rzekomo tej samej mocy z radia a wzmacniacza to radio z napisem "4 x 50 W" ma tak naprawdę około 4 x 18 W mocy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jestem tu nowy i nie chcę zaśmiecać nowymi tematami - proszę o wyrozumiałość. Proszę podajcie jakieś dobre sklepy w Warszawie ewentualnie w pobliżu gdzie kupię w miarę dobry wzmacniacz w dobrej cenie?

 

Jaki to jest dobry wzmacniacz i dobra cena ?

Masz już coś upatrzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.