Skocz do zawartości

Nowy Focus RS


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

nie podobaja mi sie w focusie dwie rzeczy, wnetrze jak projektowane przez chinskie dziecko oraz to, ze kupujac mocna wersje za spora kase i tak musisz dolozyc liste dodatkow dluzsza niz papier toaletowy ... raz probowalem ST skonfigurowac i dobilo mnie chociazby dokladanie czujnikow parkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobaja mi sie w focusie dwie rzeczy, wnetrze jak projektowane przez chinskie dziecko oraz to, ze kupujac mocna wersje za spora kase i tak musisz dolozyc liste dodatkow dluzsza niz papier toaletowy ... raz probowalem ST skonfigurowac i dobilo mnie chociazby dokladanie czujnikow parkowania

 

Dziwne ale najczesciej na stocku cos tam jest i maja sporo rzeczy w standardzie. Mnie sie wnetrze nawet podoba ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zlego jest w tym wnetrzu?

2016-Ford-Focus-RS-interior.jpg

 

wsiądź to zrozumiesz. Zdjęcia tego nie oddają. Ja np, po prawidłowym ustawieniu fotela, lewym kolanem dotykałem tego pokrętła do włączania świateł. Cała ta deska wręcz napycha się na kierowcę, jest ciasno i jest morze kiepskiego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiądź to zrozumiesz. Zdjęcia tego nie oddają. Ja np, po prawidłowym ustawieniu fotela, lewym kolanem dotykałem tego pokrętła do włączania świateł. Cała ta deska wręcz napycha się na kierowcę, jest ciasno i jest morze kiepskiego plastiku

Zrobilem wersja przed FL 60kkm jedyne do czego mozna sie przyczepic to dziwny zaglowek jest wysuniety mocno do przodu. ale ja nie jestem wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena skalkulowana jest  bardzo korzystnie, szczegolnie biorac pod uwage, ze auto wpada w wyzsza akcyze.

Start ze 147490 robi wrazenie, np zestawiajac z CTRem za 146k. Wszedlem w konfigurator i troche trzeba dukatow dorzucic, zeby wyposazenie bylo porownywalne. Chociaz i tak jest niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiądź to zrozumiesz. Zdjęcia tego nie oddają. Ja np, po prawidłowym ustawieniu fotela, lewym kolanem dotykałem tego pokrętła do włączania świateł. Cała ta deska wręcz napycha się na kierowcę, jest ciasno i jest morze kiepskiego plastiku

Ty chyba nie wiesz jak prawidłowo ustawia się fotel, bo nie wiem jakim cudem można kolanem dotykać tego pokrętła. Jakbyś wtedy wciskał sprzęgło? Chyba, że w czasie jazdy siedzisz przyklejony do przedniej szyby :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie wiesz jak prawidłowo ustawia się fotel, bo nie wiem jakim cudem można kolanem dotykać tego pokrętła. Jakbyś wtedy wciskał sprzęgło? Chyba, że w czasie jazdy siedzisz przyklejony do przedniej szyby :hehe:

 

w każdym samochodzie staram się ustawić fotel jak najbardziej prawidłowo, czyli na taką mniej więcej pozycję:

 

hqdefault.jpg

 

w focusie w takiej pozycji się zwyczajnie nie mieszczę i obijam nogami o te napychające się na mnie plastiki. Jeździłem wersją przed FL i poza tym wnętrzem i pozcycją za kierownicą, to całkiem spoko auto. Wersję po FL oglądałem tylko w salonie. Poprawili trochę jakość tych plastików, ale kształt deski i jej wbijanie się klinem w kabinę pozostało takie samo :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym samochodzie staram się ustawić fotel jak najbardziej prawidłowo, czyli na taką mniej więcej pozycję:

 

Sam sobie zaprzeczyłeś tym obrazkiem. Żeby dotykać włącznik to musiałbyś siedzieć bardzo blisko kierownicy i mieć kolano zgięte pod kątem ostrym, a to nie jest prawidłowa pozycja. Do tego nie mógłbyś, wtedy wciskać sprzęgła - no chyba, że noga w piszczelu wygina ci się do przodu :hehe:

 

Mam MK3 i przy 180cm jeszcze z 15cm do niego... Pomyliły ci się auta, bo na ilość miejsca kierowca na pewno nie może narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej JVC

 

Dlaczego nie ten model?

 

BS0MSX6.jpg

 

Wnętrze przynajmniej w porównaniu do grupy szmelcwagena nie powoduje odruchów wymiotnych swoją nijakością, a to że wygląda trochę jak w jakimś statku kosmicznym to fakt :) Na razie każdy kto je u mnie widział był pozytywnie zaskoczony nietuzinkowością deski rozdzielczej. Po liftowy środek jest już znacznie nudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zaprzeczyłeś tym obrazkiem. Żeby dotykać włącznik to musiałbyś siedzieć bardzo blisko kierownicy i mieć kolano zgięte pod kątem ostrym, a to nie jest prawidłowa pozycja. Do tego nie mógłbyś, wtedy wciskać sprzęgła - no chyba, że noga w piszczelu wygina ci się do przodu :hehe:

 

Mam MK3 i przy 180cm jeszcze z 15cm do niego... Pomyliły ci się auta, bo na ilość miejsca kierowca na pewno nie może narzekać.

 

na 100% to było w focusie. Ale obiecuję, że w wolnej chwili wpadnę do salonu forda i się przymierzę jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba projektant jezdzil poprzednio i30 ;)

 

 

2016-Ford-Focus-RS-interior.jpg

hyundai-i30-2015-interor.316009.jpg

 

Po spedzeniu 3 dni w i30 moge poweidziec szczerze, ze Ford przynajmniej z czegos jest zbudowany ... i30 :facepalm:  - to tak jakby jakims kibelkiem jezdzic - drzwi z tektury :chipsy:

 

A szkoda bo silnik calkiem sprawny ...  :ok:

 

kjCMyfQ.jpg

 

 

m7rycdV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ford był pierwszy z tym wnętrzem,2 lata po premierze focusa mk3 kia/hyundai pokazali ceeda i i30 gdzie troszkę od forda zapożyczyli :oki:

Styliści Hyundaia chyba bardzo lubią forda. Już nie raz słyszałem że komuś się z pewnej odległości udało pomylić i30 kombi z Focusem mk3 kombi ;) Od tyłu są dość podobne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym samochodzie staram się ustawić fotel jak najbardziej prawidłowo, czyli na taką mniej więcej pozycję:

Dokładnie przez takie kretynizmy za kilka lat pewnie będzie obowiązek :hehe:  - będziemy musieli tak jeździć  :facepalm: . Fotel sam ustawi się do fizjonomii kierującego po zajęciu miejsca i będą specjalne "mundurki" dla kierowców  ;] . Kocham Unię i jej urzędników :ok:   :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiądź to zrozumiesz. Zdjęcia tego nie oddają. Ja np, po prawidłowym ustawieniu fotela, lewym kolanem dotykałem tego pokrętła do włączania świateł. Cała ta deska wręcz napycha się na kierowcę, jest ciasno i jest morze kiepskiego plastiku

 

Mogę się domyśleć. To samo miałem w Foce 2. Przy dobrym ustawieniu fotela dokuczała mi przy dłuższej jeździe konsola środkowa wbijająca się w bok prawej nogi. Pewnie nie każdy tak miał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.