Skocz do zawartości

Bicie kół, nie moge sie pozbyc


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Tarcze wymienione na nowe, felgi wywazone..maja lekkie bicie ale w granicach tolerancji

Przy predkosci od 50 w zwyz, lekko czuc na kierownicy ze bija, przy hamowaniu juz czuc mocniej, kierownica lata lewo prawo jakies 50mm...

 

Wiem ze tarcze sa dociskane przez kola, wiec albo sa zwichrowane  przy otworze centrujacym, albo opony do d...

Co jeszcze mam wymieniac?

Watpie ze tarcze krzywe, ledwo wymienilem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo opony do d...

Zacznij od opon. Właśnie skończyły mi się wibracje, po zmianie na zimówki. Jedna przednia opona miała od wewnątrz małego rosnącego bąbla, niedawno nie wytrzymał i trzasł.

Jeżeli opony wizualnie dobre (sprawdź tylko na karuzeli w wulkanizacji), to trzeba by zobaczyć czy zaciski hamulcowe pływają - może klocki od wewnątrz nie odbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe to? Krzywe piasty?

 

Możliwe, musisz wiedzieć, czy bolid miał "taaaaaakie przygody", że pogiąłeś piasty... :phi:

 

 

Tylko jak to sprawdzic?

 

Normalnie: czujnikiem zegarowym. Do pomiaru ściągnij koło, następnie zmierz bicie osiowe tarczy (możesz zmierzyć w miejscu mocowania koła i na powierzchni roboczej). Jeśli będą odchyłki, wtedy możesz zdjąć tarczę i pomierzyć samą piastę.

Jeśli podejrzane są koła, to zamień przód z tyłem. Brak poprawy = koła bez winy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy 0,3 - 0,5cm. krzywizny na obwodzie albo osiowo.

 

Dokładnie. Wydawało mi się że po wymianie uszkodzonej opony było lepiej ale jednak w przedziale 110-130km/ wpadał w takie wibracje że rozmazywał się obraz we wstecznych lusterkach. Wczoraj nie wytrzymałem, pojechałem na zbieżność. Nic. Nie było czego poprawiać. No to kazałem zdemontować koła i sprawdzić felgi. No i jedna z tyłu trafiona osiowo. Wyprostowali i jest spokój. 

 

Jak problem powróci to pozostaje zmiana opon, a potem diagnostyka półosi, a zwłaszcza dej dłuższej. Może jest tam jakieś łożysko podtrzymujące i się kończy i ma luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola zamienilem dzis tyl-przod.nadal jest bicie,ale mniejsze i tylko przy 40km/h.

Jutro podjade na szarpak, moze drazek kierowniczy sie konczy..

kiedyś w poprzednim aucie taka zamiana nic nie dała ,dopiero wymiana kół na zimowe i bicie ustało, a biły nowe opony letnie fuldy ecocontrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mozliwe ze wywazone kola na maszynie nie bija, a na aucie juz tak?

Dzis przejechalem sie ponownie, bicie ustalo prawie calkowicie, wiec to chyba cos z kolami nie teges..

Przy hamowaniu bije (lekko, naprawde prawie niewyczuwalnie, ale dlatego ze moze ze to tylko tyl bije teraz), przy jezdzie juz cisza..

Wymiana felg chyba sie szykuje..

Zawsze cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój ze strzałami w luzy w zawieszeniu. To są powielane legendy internetowe. Na wibracje mogą mieć wpływ tylko te elementy, które w czasie jazdy się obracają. Luzy mogą powodować ściąganie i nie raz krótkotrwałe drgania, podskoki i inne dziwne zachowania trakcji, ale na pewno nie wibracje tego typu jak z krzywych felg czy niewyważonych kół przy większych prędkościach. Także opony, felgi, tarcze, piasty, półosie, przeguby i spasowanie tych elementów. Powodem może być też np. śruba w oponie, która się przycięła równo z bieżnikiem i nie jest na pierwszy rzut oka widoczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie, dajcie spokój ze strzałami w luzy w zawieszeniu. To są powielane legendy internetowe. Na wibracje mogą mieć wpływ tylko te elementy, które w czasie jazdy się obracają. Luzy mogą powodować ściąganie i nie raz krótkotrwałe drgania, podskoki i inne dziwne zachowania trakcji, ale na pewno nie wibracje tego typu jak z krzywych felg czy niewyważonych kół przy większych prędkościach. Także opony, felgi, tarcze, piasty, półosie, przeguby i spasowanie tych elementów. Powodem może być też np. śruba w oponie, która się przycięła równo z bieżnikiem i nie jest na pierwszy rzut oka widoczna...

A jak z wibracjami na postoju? Może poduchy silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju wibruje silnik, wiec albo poduszki albo np dwumasa. Z drobniejszych rzeczy to podwieszki wydechu - druciarze potrafia na sztywno go do podwozia mocowac, ewentualnie wiatrak chlodnicy, ale oczywiscie to powoduje bardziej mrowienie niz wibracje.

Co do tarcz hamulcowych wcale bym sie nie zdziwil gdyby te nowe tez sprawialy problemy. W volvo mialem ze 3kpl. tarcz w piwnicy bo takie dziadostwo teraz robia. Pomoglo dopiero ich toczenie bez zdejmowania z auta. Nie wiem czy fabryki maja mniej restrykcyjne normy czy o co chodzi? Gdyby to byly tak zlej jakosci stopy metali, to toczenie pomagaloby na chwile, a tak wyglada na to ze lekko krzywe wychodza z fabryki, a potem jest juz tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz hamulcowych wcale bym sie nie zdziwil gdyby te nowe tez sprawialy problemy. W volvo mialem ze 3kpl. tarcz w piwnicy bo takie dziadostwo teraz robia. Pomoglo dopiero ich toczenie bez zdejmowania z auta. Nie wiem czy fabryki maja mniej restrykcyjne normy czy o co chodzi? Gdyby to byly tak zlej jakosci stopy metali, to toczenie pomagaloby na chwile, a tak wyglada na to ze lekko krzywe wychodza z fabryki, a potem jest juz tylko gorzej.

 

Dokładnie- tez przerabiałem temat tarcz i jeszcze najlepsze były oryginalne z ASO. natomiast wszystkie zamienniki po 2 kkm zaczynały telepać. ATE reklamowałem to odesłali że jest w granicach normy wiec nie uznają reklamacji- wiec je przetoczyłem i założyłem po 2 latach jak mi sie skończyły orygianły i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.