Skocz do zawartości

Przyłbica spawalnicza


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Mam migomat, którym spawam okazjonalnie (jak uzbiera się 4 dni spawania w roku to już jest dobrze). Aktualnie korzystam z maski trzymanej w ręce i jest to mega niewygodne i irytujące. Pomyślałem o przyłbicy spawalniczej, najlepiej samościemniajacej. Dlatego chciałbym Was zapytać co warto kupić? Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej. W internecie przyłbice samościemniające można kupić już od 50 zł, ale powiedzmy do 100 zł chciałbym wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam migomat, którym spawam okazjonalnie (jak uzbiera się 4 dni spawania w roku to już jest dobrze). Aktualnie korzystam z maski trzymanej w ręce i jest to mega niewygodne i irytujące. Pomyślałem o przyłbicy spawalniczej, najlepiej samościemniajacej. Dlatego chciałbym Was zapytać co warto kupić? Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej. W internecie przyłbice samościemniające można kupić już od 50 zł, ale powiedzmy do 100 zł chciałbym wydać.

 

Jeżeli naprawdę okazjonalnie spawasz to sprawdzi się, ale weź tą droższą - dla przykładu dobre samościemniające maski to np 3M Speedglass - sprawdz sobie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skóra na twarzy jest narażona na bliski kontakt ze światłem łuku.

Jak spawasz to jest tendencja do "punktowania" bez osłony - odwracasz twarz, albo przysłaniasz ręką. U mnie wystarczą 2-3 punkty z zamkniętymi oczami, ale twarzą skierowaną na łuk i następnego dnia piecze mnie skóra.

Dlatego unikam tego jak ognia, a jak trzeba obu rąk, to używam przyłbicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skóra na twarzy jest narażona na bliski kontakt ze światłem łuku.

 

Jak to możliwe, skoro na łbie mam przyłbicę? :nie_wiem:

 

 

Jak spawasz to jest tendencja do "punktowania" bez osłony - odwracasz twarz, albo przysłaniasz ręką. U mnie wystarczą 2-3 punkty z zamkniętymi oczami, ale twarzą skierowaną na łuk i następnego dnia piecze mnie skóra.

 

Nie wiem, o czym piszesz. Ja używam spawarki z przyłbicą, albo nie używam. Ale co kto lubi... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze Tobie inaczej, nie kupuj samściemniającej bo to wyrzucone pieniądze szczegolnie na taką tanią, jak tak mało jej używasz będa problemy z akumulatorem itp. lepiej kup zwykłą tradycyjna przyłbice, ja takiej używam a spawam ze 2 dni w miesiacu i nie nażekam a kosztowała mnie 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylbica samosciemniajaca to super sprawa, zwłaszcza jak ktoś mało spawa to mając dwie wolne ręce będzie dużo łatwiej.

Z tanich masek korzystałem kiedyś z esaba, chyba origo tech się to nazywało, na allegro kosztowały trochę ponad 100zł.

Oczywiście nie ma porównania do speedglasa z wyciągiem za kilka tysiakow, ale bez przesady, do okazjonalnego spawania będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.