Skocz do zawartości

Mazda 3 2.0 SkyActiv 120KM


misiekwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Według danych technicznych ma niby mieć 120KM, ale to wykastrowana wersja 165KM i dziwnym trafem wszystkie mierzone na hamowni mają około 135 - 140KM.

seria:
OYQ0i1p.jpg

po zdjęciu kagańców:
SKV9XQl.jpg

 

Może być to interesujące dla właścicieli sedanów (nie występują jako 165KM) lub właścicieli 120KM którym zacznie doskwierać zadyszka powyżej 4500 obrotów.

Made by misiekwaw ;];)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto narażać się na utratę gwarancji? To indywidualna decyzja właściciela. Dodatkowo w przypadku sedana za żadną dopłatą nie kupisz wersji 165KM.

 

A czy przelozeniami skrzyni to to sie nie rozni? Jezeli nie to super opcja dla sedanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment póki co się nie zmienia, więc czemu miałoby mu coś być?

O ile dobrze pamiętam, to przekładnie liczy się nie tylko na moment i obroty, ale też z uwzględnieniem mocy? W tym przypadku się pewnie nic nie stanie, ale to nie jest tak proste jak się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też zastanawiam się na MAzda, bo to bardzo dobre samochody i maja świetne osiągi;) Naqwet umówiłem sie na jazdę probną tuż koło siebie. Wybralem salon Mazda Gliwice http://mazda-dealer-gliwice.pl/poznajmy-sieW piątek mam spotkanie i jestem ciekaw jak sie będzie jeździć. Być może nawet od razu kupię, bo juz mam diosyc swojego starego gruchota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się na MAzda, bo to bardzo dobre samochody i maja świetne osiągi;) Naqwet umówiłem sie na jazdę probną tuż koło siebie. Wybralem salon Mazda Gliwice http://mazda-dealer-gliwice.pl/poznajmy-sieW piątek mam spotkanie i jestem ciekaw jak sie będzie jeździć. Być może nawet od razu kupię, bo juz mam diosyc swojego starego gruchota...

 

Niezle maja zakrecone z nazwami :) Dealer Mazda Gliwice ;) a w rzeczywistosci Mirai Motors Zabrze, Wolności 1, 41-800 Zabrze  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze techniczne pytanie. Zalozmy, ze kupuje sedan 2.0 jade wgrac upgrade softu pozniej jade na przeglad w okresie gwarancyjnym do ASO Mazdy i co sie dzieje?

 

1. Maja super hiper ultra nowoczesny diwajs co wychwyci zmiane

2. Wymieniaja olej kopna w kolo i do przodu nawet nie zobacza co tam za sterownik

3. Wgrywam stara wersje jak cos sie zesra i wio do ASO

 

 

W skrocie jak co sie wysra to da sie wgrac stary soft i smignac do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nie maja póki co jeszcze

ad2. tak [EDIT] mogą zrobić upgrade softu w sterowniku co wywali modyfikację, ale wtedy trzeba będzie ją poprostu odtworzyć)

ad3. tak, pod warunkiem że nie zesra się na amen ECU (musi choć trochę żyć i odpowiadać na podjętą próbę programowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nie maja póki co jeszcze

ad2. tak [EDIT] mogą zrobić upgrade softu w sterowniku co wywali modyfikację, ale wtedy trzeba będzie ją poprostu odtworzyć)

ad3. tak, pod warunkiem że nie zesra się na amen ECU (musi choć trochę żyć i odpowiadać na podjętą próbę programowania)

 

To brzmi to bardzo sensownie IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się na MAzda, bo to bardzo dobre samochody i maja świetne osiągi;) Naqwet umówiłem sie na jazdę probną tuż koło siebie. Wybralem salon Mazda Gliwice http://mazda-dealer-gliwice.pl/poznajmy-sieW piątek mam spotkanie i jestem ciekaw jak sie będzie jeździć. Być może nawet od razu kupię, bo juz mam diosyc swojego starego gruchota...

 

 To się zdecyduj, czy kupiłeś, czy kupujesz, bo tak wygląda twoj poprzedni post:  :smirk:

Ja kupowałem  i jestem zadwolony. Praktycznie sie nie psuje, a jak cos to oddaje do serwis Mazda Zabrze: http://zabrze.mazda-dealer.pl/imam zrobione praktycznie tego samego dnia;) Nie narzekam zupełnie. dobrze sie jeździ i precyzyjnie prowadzi, dobrze trzyma sie nawierzchni i wchodzi w zakręty. Ogólnie jestem megazadowolony.

 

 Spamerom i płatnym klakierom mówimy do widzenia. Można wyciąć to konto bez żadnej straty...  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra, dziesjesze odblokowanie awtamata <zeby>

Seria 134KM:

RW0GxMG.jpg

Po odblokowaniu 166KM, po kilku zmianach w zapłonie 174KM:
RDsqezw.jpg

Zbiorczy (najniższy seria, pogrubiony po odblokowaniu, najwyższy wersja ostateczna):
VTsO6VM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyliśmy, nie było pod ręką klepsydry ;]  a serio to skraca sie każde przyśpieszenie wykorzystujące zakres powyżej 4500. Np da się łatwiej wyprzedzić TIRa na drodze jednopasmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ciekaw jestem co to daje? Czy przyspieszenie do 100 rosnie i czy elastycznosc wzrasta. Moment widze zostaje taki sam.

Jak zostaje taki sam jak dosyc znaczaco rosnie? Sredni oczywiscie, maksymalny w jednym punkcie nie ma przeciez znaczenia. To nie test diesla z AŚ :)

A skoro sredni moment znaczaco rosnie, to mniej wiecej o tyle samo powinna poprawic sie elastycznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostaje taki sam jak dosyc znaczaco rosnie? Sredni oczywiscie, maksymalny w jednym punkcie nie ma przeciez znaczenia. To nie test diesla z AŚ :)

A skoro sredni moment znaczaco rosnie, to mniej wiecej o tyle samo powinna poprawic sie elastycznosc.

To dobra wiadomosc mozna miec fajnego szybkiego sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.