Jump to content

wybijcie mi to z glowy

Recommended Posts

Przebieg nie jest zadnym wyznacznikiem, nie masz gwarancji, ze nie jest "naprawiany" Lepiej sie kierowac ogolnie stanem technicznym auta.

Poza tym jak nie teraz to kiedy? Zadaj sobie to pytanie i bedziesz wiedzial czy doroslws do alfy :-D

@ kiedyś sie interesowałem i na forum alfy sie dowiedziałem ze większość egzemplarzy na alle jest tuż przed wymiana rozrządu która jest absurdalnie skomplikowana i tym samym droga. Potem mi jakoś przeszło wiec nie weryfikowałem prawdziwości tej tezy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak ale nie wiemy jaki silnik chce,kupic pytajacy, zwykly 2.4 jtdm nie ma w rozezadzie nic badziej dziwnego jak znormalne 2.4 jtdm. 2.2 jts tez jakos problemu nie ma, pewnie 3.2 v6 moze byc klopotem, ale to margines sprzedazy jest.

oczywiscie, ale jesli ktokolwiek polecalby brera to albo z wielkim 3.2 albo z 1.75tbi :) oba sa ogolnie niekolopotliwe o ile cie stac na ich utrzymanie we wlasciwym stanie technicznym :D (przynajmniej z tego co kiedys sie dowiedzialem)

dychawiczne silniki benzynowe oraz diesel mnie wtedy wogole nie interesowaly ;)

a dlaczego by nie Brera...?

chodzi za mną taki pomysł już od jakiegoś czasu... wybijecie mi go z głowy czy utwierdzicie w przekonaniu...?

znajdz zadbany egzemplarz i kupuj. jak nie teraz to kiedy?:P może jutro Cię coś rozjedzie, albo piorun trafi i nie zaznasz tej przyjemności... :P

Tak ale nie wiemy jaki silnik chce,kupic pytajacy, zwykly 2.4 jtdm nie ma w rozezadzie nic badziej dziwnego jak znormalne 2.4 jtdm. 2.2 jts tez jakos problemu nie ma, pewnie 3.2 v6 moze byc klopotem, ale to margines sprzedazy jest.

Myślałem właśnie o 1,75tbi

jak to z brerami było i 4x4 bo widze różne kombinacje w ofertach...

Zobacz jaki przebieg maja auta "w dobrej cenie". Potem sprawdź co przy tym przebiegu jest za chwile do zrobienia i ile kosztuje ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale konkretniej co chchesz przez to powiedzieć....

Z tego co czytam jesteś w temacie- podpowiesz coś ze swoich doświadczeń...

2009-2010 na alle /oto/mobile zakres 50-70kzł... przebiegi.... nie zwróciłem uwagi nawet zapewne pełen rozstrzał

Z góry dzięki

Ale konkretniej co chchesz przez to powiedzieć....

Z tego co czytam jesteś w temacie- podpowiesz coś ze swoich doświadczeń...

2009-2010 na alle /oto/mobile zakres 50-70kzł... przebiegi.... nie zwróciłem uwagi nawet zapewne pełen rozstrzał

Z góry dzięki

generalnie liznalem temat. Z tego co jakis rok temu sie dowiedzialem (wszystko 'podobno' i zaslyszane, bo ostatecznie zmienily mi sie priorytety i kupilem calkiem inne auto) na temat 1.75tbi lub 3.2 v6, to ze tanio nie jest ;) i ze to wlasciwie jedyny sensowny wybor w tym modelu (byl jeszcze jakis 2.2 benzynowy, i diesle, ale nie polecali) W 3.2 wymiana rozrzadu kosztuje ponad 3kpln (w ASO), u Henka jakos duzo taniej tez nie jest bo podobno graty drogie. W 1.75tbi jest lepiej, bo rozrzad z pompa to okolice 1.5kpln. W 1.75 zwracano mi uwage na stan turbiny. Poza tym niby silniki raczej bezproblemowe... tylko spalanie maja chore ;) czyli adekwatne do klasy auta ;) No i gazu sie raczej nie da zalozyc  :phi:  . Z innych problemow to przekladnie kierownicze - podobno lubia cieknac i bylo sporo napraw w tym temacie.

Najbardziej szukalem Brera 3.2V6 Q4, ale slabo z dostepnoscia bylo wtedy :) Na drugim miejscu byla 1.75tbi, ale poniewaz one sie zaczely pozniej (od 2009?) pojawiac i tez jak sie rozgladalem nie bylo wielkiego wyboru... a potem mi sie pozmienialo w zyciu i kupilem dlugodystansowego Avensisa 2.2dCAT 150KM z automatem w wersji "calkowicie bez zaslepek" ;)

• 5 years later...

Widzę qrcze temat mi wraca raz na 5 lat jak pixelowi kamper

WSlupsku przyjechała...https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-1750tbi-200km-zadbana-salon-alfa-romeo-auto-diug-slupsk-ID6Dlmd1.html

• Haha 1

Dobrze zrobiona nawet na tle Giulii wygląda świetnie 👍 Ta poniżej to nawet lepiej 😍

CD133F88-5853-4872-9529-A18F5C2C1798.jpeg

Edited by stig
  • Like 1
  • 2 months later...

miałem Brere 2.2jts z początku produkcji w 2010 roku - niestety została skradziona, ale bardzo dobrze ją wspominam, j

jak szukałem wtedy to przejechałem się zarówno 2.4jtd oraz 3.2jts i oba silniki robiły z tego auta strasznie ciężkiego kloca

teraz dochodzę do wniosku, że jakbym znalazł zadbany egzemplarz, to bym poprostu brał

pytanie czy ceny będą jeszcze spadać, bo robi się tego mało na rynku ?

z drugiej strony auto chyba mało kolekcjonerskie, a raczej poprostu egzotyczne