Skocz do zawartości

185/60 R14 Budźet/nie budźet


CiastekD

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich zimowych przygodach, chcę kupić dobre opony  Poprzednio miałem Frigo Navigator. Było super ale się skończyły.

Potem zostałem namówiony przez sprzedawcę na Kleber Krisalp HP2.

I był to chyba najgorszy możliwy zakup, bo opony w ogóle nie trzymały, przez co wylądowałem którego razu na krawężniku.  2 opony poszły się cieszyć, więc w tym seoznie muszę dokupić dwie nowe opony do padaki.

I teraz pytanie bo mam mętlik.

Budżet to do 200 zł za sztukę.

Nie wiem co wybrać, Nie pewno będę unikał Kleberów, których już nigdy nie kupię.

Na polu bitwy mam:

Budżetowe Sava Eskimo S3+

 

Średnia:

Fulda Kristall Montero 3

Uniroyal MS+ 77

 

No i z Premium zostaje

Michelin Alpin A4, które w sumie sprawdziły się w drugim samochodzie, ale przekraczają już budżet o jakieś 40 zł na sztuce...  

 

Które z  powyższych wybrać , które w jakiś sposób będą dorównywać Michałkom, czy nie mam wybory i kupować Micheliny?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem uniroyal'a.

Miałem kiedyś MS66 i były bardzo dobre, te wg opinii są dużo lepsze, cenę mają spoko więc wziąłem ;)

 

Michelina też miałem, generalnie opona bardzo ok, ale cenowo już nie tak dobrze. Najnowsze A5 w testach wypadają nawet gorzej niż MS 77.

Obecnym liderem testów jest Conti TS850, przy czym cenowo na komplecie wychodziły drożej o prawie 200 zł niż uniroyal (195/65 R15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu. Mój rozmiar bardzo podobny bo 185/65 r14 ale idę w 175 bo myślę że węższa opona będzie na zimę lepsza. Dostałem ofertę na opony Cooper http://www.oponyalbert.pl/opona/cooper_weather_master_sa-2_44910.html#tabs1 i w praktycznie tej samej cenie jakieś Firestone (zakładam że to te bo dokładnego oznaczenia nie pamiętam http://www.oponyalbert.pl/opona/firestone_winterhawk_2_evo_31433.html#body ) i nie bardzo wiem na które się zdecydować.. O tych Cooperach google wypluwa dość mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu. Mój rozmiar bardzo podobny bo 185/65 r14 ale idę w 175 bo myślę że węższa opona będzie na zimę lepsza. Dostałem ofertę na opony Cooper http://www.oponyalbert.pl/opona/cooper_weather_master_sa-2_44910.html#tabs1 i w praktycznie tej samej cenie jakieś Firestone (zakładam że to te bo dokładnego oznaczenia nie pamiętam http://www.oponyalbert.pl/opona/firestone_winterhawk_2_evo_31433.html#body ) i nie bardzo wiem na które się zdecydować.. O tych Cooperach google wypluwa dość mało..

 

 

Bierz Firestone, nawet się nie zastanawiaj! chińczyki są najgorsze, jesli chcesz życ bierz dobrą,markowa i sprawdzoną oponę. Montujemy je, klienci chwalą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Firestone, nawet się nie zastanawiaj! chińczyki są najgorsze, jesli chcesz życ bierz dobrą,markowa i sprawdzoną oponę. Montujemy je, klienci chwalą. 

 

Tak właśnie zdecydowałem. Nic o tych cooperach nie wyczytałęm (poza tym że są z USA) i zdecydowałem że wezmę coś firmowego co znam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu. Mój rozmiar bardzo podobny bo 185/65 r14 ale idę w 175 bo myślę że węższa opona będzie na zimę lepsza.

 

Nie, węższa nie będzie lepsza, jest to mit i w Polsce przy naszej zimie się go nie stosuje. Węższe opony mają jedynie zastosowanie w kopnym śniegu. Stracisz na przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.