Skocz do zawartości

Pochwal się swoim łosiem !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, kupiłem go pod koniec kwietnia 2012 i jeszcze się nie zepsuł ;-)

Zdjęć swojego nie mam, więc wklejam foto poglądowe (u mnie nie ma boxa na dachu, poza tym wygląda tak samo)

1326504763-saab-9-5-sportcombi-20i-turbo-38751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w tytule smile.gif Wyposażenie.... latwiej wymienić czego nie ma : a nie ma szyberdachu, navi, telefonu i chyba tyle

Parę zdjeć :

P1170277.JPG

DSC04124.JPG

DSC_0036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Fanów Szwedzkiej myśli technicznej. Sam od ok 3 lat jeżdżę Saabem 900Ng 2.0T, który na samym

> początku naszej wspólnej przygody miał 185 kucyków, a teraz po "drobnych" modyfikacjach ma ok

> 300 koni i 450Nm:))

opisałbyś gdzieś swoje modyfikacje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tobie to już musi uwierzyć , Cooler tuninguj auto we właściwy sposób

Aj słynne Volvo pamiętaaam

A to za jakieś 10 lat może sie dorobi jakiegos wkręta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opisałbyś gdzieś swoje modyfikacje

Kurcze, sporo tego, ale nie będę zaśmiecał forum i w skrócie napiszę tutaj:

Na początku padła skrzynia, a że seryjna miała okropnie długie przełożenia to wrzuciłem skrzynie biegów od wersji bez turbo czyli 2.0i i od razu wpadło świeże sprzęgło. Jakoś parę miesięcy pojeździlem, wrzuciłem tarcze mikody i klocki ferodo premier, a potem wpadł pomysł aby pojechać do Warszawy, wrzucic intercooler przelotowy od Saaba 93 2.2tid i na seryjnych wtryskach zrobić co się da i wyszło ok 250-260 koni i jakies 380-400Nm, niestety czasu zabrakło, żeby podjechać na hamownie.

Niestety po jakimś czasie sprawdzając v-max na własne życzenie "zabiłem" turbosprężarke, której urwał się wirnik wydechowy.

Pojawiła się więc okazja, żeby wsadzić coś wydajniejszego i pojawiła się td04-19T razem z wtryskami od mazdy rx8 i z tego wszystkiego wyszło 289koni i 448Nm przy problemach z doładowaniem, które na chwilę obecną zniknęły, więc teraz powinna być 3 z przodu:-) Na żeliwie wydechowym 5cm2 maks co mi się może udać to jakieś 320koni, cały czas jestem w poszukiwaniu 6cm2 do 345 koni.

Pominalem filtr stożkowy, zawieszenie koni sport ze sprężynami eibacha, wzmocnienie magla oraz większym wydechem od 93 aero.

Czekam na przesyłkę ogromnego Intercoolera który ma mieć wydajność do ok 400 koni i będę próbował dalej coś kombinować:-P

Ostatnią rzeczą jaka była robiona niedawno to wymiana uszczelki pod głowica, jej planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych i póki co spokój:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne połączenie kolorystyczne. Widzę autko bardzo dopieszczone przez właściciela:-)

staram się smile.gif a kolor taki sie trafił w stanie super i w dobrej cenie smile.gif i juz jezdze 3 latka i na razie nie widzę alternatywy żeby zamienić na coś równie szybkiego i jednocześnie wygodnego bezproblemowego i stosunkowo taniego w eksploatacji do jazdy na codzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> staram się a kolor taki sie trafił w stanie super i w dobrej cenie i juz jezdze 3 latka i na

> razie nie widzę alternatywy żeby zamienić na coś równie szybkiego i jednocześnie wygodnego

> bezproblemowego i stosunkowo taniego w eksploatacji do jazdy na codzień

Ile koni siedzi tam pod maską i ile pali w codziennej jezdzie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile koni siedzi tam pod maską i ile pali w codziennej jezdzie?:)

koniów w serii 225 i 330 Nm ale juz po BSR 258 i 400 Nm wink.gif pali ok 12 w miescie aktualnie... w trasie przy predkosciach do 160 realnie moze spalić miedzy 8 a 9 .. Przy katowaniu to juz inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Przybyłem tu z Centomanii. Jeździłem białym cinquecentem, przesiadłem się do łosia.

Volvo v40, 2.0 136KM w benzynie, model 2000 roku czyli taki miedzylift hehe.gif

Kupiony tanio, trochę do zrobienia jednak czysto eksploatacyjne + trochę rdzy na nadkolach.

Zdjęcia jak umyję dziada ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! 893goodvibes.gif30.GIF

Chcialem sie przywitac, dzis stalem sie pelnoprawnym posiadaczem V50:)

autko momentum 2.0 TD (136 KM) tak mysle ze to taka wersja:)

Na razie testuje, wydaje sie super.. bananaevil.gif

Zdjecia dolacze pozniej, dajcie sie nacieszyc:) food.gif

Mam nadzieje ze znajde sie tak samo tutaj jak w kaciku obok, ale z mniejsza iloscia postow technicznych:)

Pozdrawiam wszystkich:) 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

To i ja się pochwale ,zmieniłem łosia na łosia grinser006.gif

To znaczy v50 została w rodzinie a teraz śmigam XC90 zlosnik.gif

Takie małe zdjątko na gorąco ! ok.gif

287282519-gh26..jpg

I na letnich laczkach ok.gif

287282519-Volver%28130%29-Kopia.jpg

gh30.jpg

Edytowane przez MarCo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.