Skocz do zawartości

czy da radę?


tomi77

Rekomendowane odpowiedzi

> Wszystko można

> A tak poważnie - licznik elektroniczny zlicza obroty,

> więc kwestia umieszczenie czujnika w odpowiednim

> miejscu i poprowadzenia paru kabelków... tak myślę

Oryginalnie czujnik obrotów dla licznika elektronicznego znajduje sie w skrzyni biegów - zamiast ślimaka napedzającego linke. Mozliwe ze da rade ten czujnik z mpi wykorzystać do 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie. patrzyłem w knige od sc i do kompa mpi

> dochodzi kabelek ale z prędkościomierza a nie do

> speedoometra. więc siem pytam czy da rade coś

> takiego

Ten kabelek jest nieistotny dla Ciebie. Problemem moze byc wskaznik poziomu paliwa i kontrolka wtrysku która w mpi zostala zastąpiona EOBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy tą blokadą? ja takiego patentu ni mam. chodzi mi

> tylko o prędkościomierz. wskaźnik benzynki to stary

> sobie zostawie.

Chozilo mi o kontrolke eobd - w sumie moglbys pod nia podlaczyc kontrolke wtrysku. A wskaznik paliwa jest inny - np raz zapalona rezerwa juz nie miga tylko swieci caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rade bez wiekszych problemow zalozyc licznik elektryczny, bedzie wygladal podobnie tylko sa zamienione stronami wskaznik poziomu paliwa i zegarek, to jest zabieg w celu wyeliminowania linki, sam licznik nie ma wyswietlacza elektronicznego, zeby wstawic takowy licznik musisz wymienic cala wewnetrzna wiazke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jak elektryczny bo niebardzo coś łapię? linka napędzająca silniczek i jescze jakieś inne cudy? niewiem.gif a dużo tej wiązki czebaby było wymienić? mam ksiomżke do sc ale tam nic konkretnego nie ma i dlatego sie pytam oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy jak elektryczny bo niebardzo coś łapię? linka napędzająca

> silniczek i jescze jakieś inne cudy? a dużo tej wiązki

> czebaby było wymienić? mam ksiomżke do sc ale tam nic

> konkretnego nie ma i dlatego sie pytam

w starych licznikach - predkosc jest podawana przez wskazowke napedzana linka - w elektronicznym - wszystko wyglada tak samo - tylko brak linki - dane podawane elektronicznie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie,

sa 2 rodzaje,

jeden z elektronicznym wyswietlaczem takie ja w nowych SC MPI ,tu nie ma linki tylko czujnik wkrecany w skrzynie(do tej wersji trzeba zmienac wiazke)

drugi wyglada prawie identycznie jak te ze starych SC i ma analogowo pokazywany przebieg ale tez nie ma do niego linki tylko czujnik (ten mozena zamontowac sobie w kazdej chwili) , to jest wersja exportowa starego licznika wiec mogles sie nigdy z czyms takim niespotkac w naszych SC SPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w starych licznikach - predkosc jest podawana przez

> wskazowke napedzana linka

nie do konca jest wersja elektryczna starego licznika

> w elektronicznym -

> wszystko wyglada tak samo - tylko brak linki - dane

> podawane elektronicznie

elektrycznie, impuls elektryczny a nie elektroniczny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do konca jest wersja elektryczna starego licznika

> elektrycznie, impuls elektryczny a nie elektroniczny,

no dobra. panimaju. alzo są takie liczniki starego typu (spi) tylko elektryczne? sygnał idzie od czujki ze skrzyni. czyli musiałbym znaleźć takie liczniki i tą czujkę którą wkręca się w skrzynię? tylko czy ona będzie pasować do 899? oslabiony.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.