Skocz do zawartości

Dodatkowe światło w teren.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna dodatkowego światła w swoim enduro. Przerabiał ktoś  temat, co warto kupić? Myślę o ledach , wstępnie z allegro podoba mi się oferta tego sprzedawcy:

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=19027&us_id=10325521

 

Z wątpliwości to czy jest szansa, żeby dodatkowy szperacz ustawić tak jak mijania, że jak będzie trasa mieszana (asfalt/teren/ktoś z naprzeciwka) , żeby nie bawić się ciągle ON/OFF?

Jakiej mocy można brać ledy, żeby instalacja wyrobiła?

Zmiana oryginalnej mijania H4 na ledową da coś, oprócz po kieszeni :-)

Wszelkie sugestie mile widzine.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4 na led to tylko jak chcesz jezdzic w dzień bo one nie daja swiatla jak zwykla h4.

Co do max obciazenia to musisz sprawdzic ile Amper ma alternator. Mysle ze 20W powinno dac rade a samych cree led poszukaj w chinach bo ceny są dużo bardziej korzystne.

Nie wiem jak to sie będzie zachowywało na drodze, jako światła mijania. Myślałem kiedyś żeby zrobić przysłony aby nie oslepić innych użytkowników drogi. Aaa i jeszcze są do wyboru dwa rodzaje reflektorów, dające światło skupione lub rozproszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wybrałem tańsze rozwiązanie. Zmienię zwykłą H4 na Osram H4 Night Racer 110%, jest już w drodze, a dodatkową lampę może rzeczywiście na spokojnie ściągnę sobie z Chin.  Szukać na aliexpress ?

 

Poszukałem i takie mi podchodzą, nie za mocne?

 

http://www.aliexpress.com/item/4-7-Inch-3120LM-48W-Circular-Spot-Flood-LED-Work-Light-for-Truck-Tractor-Boat/32406467041.html

 

 

http://www.aliexpress.com/item/2520Lm-36W-High-Power-Waterproof-CREE-LED-Offroad-Work-Light-Off-Road-Driving-Light-with-12pcs/32230753771.html

 

Oprócz ceny + koszty wysyłki w najgorszym wariancie, jakie dodatkowe koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działają lampy które pokazałeś, bo  one są X sztuk  3 W cree. Mam w lampkach 1 diode 10W cree i świeci to przyzwoicie. Kolega ma 3 i jest ściana światła.  Niestety nie mam porównania z tym co dałeś. 

Poszukaj lampek rowerowych przedział 100-300zł, poczytaj na jakich diodach działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drążę temat, znalazłem polskiego producenta lamp przeróżnych

 

http://sklep.wesem.pl/5/lampy_robocze

 

zna ktoś, używa jego lamp?

 

znam lampy dobre. ale nadal to tylko h4 albo inny halogen

 

kup sobie albo 4xleda albo ledhidera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniecznie napisz jak to świeci :ok:

Wczoraj późnym wieczorem skończyłem montaż i od razu jazda testowa w las. Lampa świeci idealnie tak jak chciałem, daje duży równomiernie oświetlony owal. Nocą po bezdrożach jazda w przedziale 40-80 km/h z  ledami jest dużo przyjemniejsza, prawie jak w dzień. Bardzo udany zakup :ok: Zajechałem do kumpla i też był pod wrazeniem do tego stopnia, że też zamawia tylko mniejsze (2 sztuki)  na gmole .

Z minusów jak wyjechałem na asfalt i zmieniłem na krótkie przy wymijaniu sie z autem to :facepalm:  Człowiek szybko do dobrego się przyzwyczaja ;]

Jak nie zapomnę to porobię fotki jak to świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.