Skocz do zawartości

Odnośnie silników tuningu zapytanie


przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Udałem się niegdyś na przedłubanie silnika w skodziawie mej i - według zapewnień Kreatora Mocy - silnik ów powinien się spokojnie dokręcić do 300 KM, ponieważ azaliż jakkolwiek jest to ponoć ten sam silnik, który wstawili w bebechy VW CC.

 

No i jak by tak rzucić okiem na wykresy http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-superb-ii-3-6-v6-260-km, to faktycznie +/- 300 kucy tam widnieje.
 

Jednakowoż, przy pierwszym hamowaniu byłem mocno rozczarowany wynikiem (w załączeniu). Silnik, który seryjnie powinien wydmuchać z siebie ca. 260 KM, wydmuchał ich znacznie mniej, ok. 214. Granda i skandal. :sob:

 

Silnik został przedłubany, oprogramowanie skrzyni DSG również. Po kolejnym hamowaniu wynik wyszedł znacznie bardziej zadowalający, 278 KM, ale to wciąż daleko do obiecywanych 300.

 

Tak spektakularne przyrosty mocy to domena raczej silników turbodoładowanych, a to jest wolnossące v6 3.6, więc pytanie - do Wiedzących - skąd wynika tak słaby wynik przy pierwszym hamowaniu? Samochód nabyłem z drugiej... trzeciej w sumie (auto odkupione przez salon od poprzedniego właściciela) ręki, więc nie mam pojęcia, czy coś tam było dłubane. Radio ktoś przedłubał, to pewne, więc... silnik również? Ale po co - by ograniczyć moc? (bes sęsu)

 

Modyfikacja dotyczyła wyłącznie elektroniki - komputer i skrzynia biegów, według recepty z Kreatora Mocy, http://www.kreatormocy.pl/portfolioentry/projekt-podniesienie-mocy-w-skoda-superb-3-6-fsi-v6-260-km-dsg-4x4 i tak nieoczekiwany wzrost mocy i momentu...? No jakże to?

 

No i w końcu... Czemu nie obiecane 300 KM?

 

Pomożecie?

post-129448-0-42197500-1444251007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idziemy stereotypami, ale dużo jest miejsc nie twierdzę, że to, gdzie przed chipem/tuningiem masz mało po sporo.

To FSI, i z wykresu widać, że coś mu przeszkadza na wysokich, FSI słyneły bynajmniej te słabsze z nagaru w ssącym i spadku mocy-tym bardziej, że piszesz o aucie z drugiej ręki.

Po drugie wymaganie 300 z N/A to proszenie się o nieścisłości-w T ok. idzie to wyestymować w N/A nie wiesz czy będzie to 279-czy 301-zależy od silnika osprzętu.

Program wgrali Ci widząc po wykresie ok-jest poprawa na górze, a z czego wynikał zanik to może być 10 rzeczy od programu na jakim przyjechał, od bolączek FSI, po samą hamownię.

Ja bym sobie pojechał na pomiar na MAHA i wtedy nikt nie ma nic do stracenia-masz obraz z innej hamowni-dużo mam przykładów tunerów, gdzie, przed jest lipa, po jest ok, na innej pomiędzy:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie idziemy stereotypami, ale dużo jest miejsc nie twierdzę, że to, gdzie przed chipem/tuningiem masz mało po sporo.

To FSI, i z wykresu widać, że coś mu przeszkadza na wysokich, FSI słyneły bynajmniej te słabsze z nagaru w ssącym i spadku mocy-tym bardziej, że piszesz o aucie z drugiej ręki.

Po drugie wymaganie 300 z N/A to proszenie się o nieścisłości-w T ok. idzie to wyestymować w N/A nie wiesz czy będzie to 279-czy 301-zależy od silnika osprzętu.

Program wgrali Ci widząc po wykresie ok-jest poprawa na górze, a z czego wynikał zanik to może być 10 rzeczy od programu na jakim przyjechał, od bolączek FSI, po samą hamownię.

Ja bym sobie pojechał na pomiar na MAHA i wtedy nikt nie ma nic do stracenia-masz obraz z innej hamowni-dużo mam przykładów tunerów, gdzie, przed jest lipa, po jest ok, na innej pomiędzy:-) 

ja  przepraszam  bo  ja  prosty  chłop jestem - możesz jaśniej  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.