Skocz do zawartości

Tokyo Motor Show '15: Toyota S-FR - czyli tanie coupe dla malolatow


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie sie podoba :oki: - na tyle, z zastanawiam, sie czy nie wspkoczyc w samolot i sobie pojechac na Tokyo Motor Show w tym roku :skromny::hmm:

 

Przypomina mi to Twieety jak denerwuje Sylvester :hehe:

 

tweety-cage.jpg

 

xAJZUsR.jpg

 

RWD :oki:

2+2 coupe

3,990mm x 1,695mm x 1,320mm

 

Celcrazy-shooting.gif zabic MX-5 sportcar2.gif  ;]

 

UIe8PCJ.jpg

 

Recepta: smietnik 86 :ok:  - ma byc customisacia auta, ma byc tanie taczki :ok:

 

Klient: ten bez $$$ - czyli auto na szkole srednia i ten z $$$ chcacy sie odmlodzic 30-40 latek - czyli ja ;l

 

Skrzynia: tylko manual

 

Waga: ok 1 tonne (ponizej)

 

Silnik: FIIK :(

 

KqXgk37.jpg

 

Kiedy: podobno RHD ma byc juz w 2016 jesli bedzie zaakceptowanie w publicznosci w Tokyo :oki:

 

Cena:  spekulacje - 2/3 86 - czyli u mnie cena Corolla 1.8l = A$19,990 ;]  = 53,921.75 PLN Mid-market rates: 2015-10-08 08:36 UTC

 

irY8Cpt.jpg

 

wjWuQJX.jpg

 

8DrcZWZ.jpg

 

yqm3TAj.jpg

 

WmjYZQw.jpg

 

BnMRrtc.jpg

 

pLzxMCe.jpg

 

eNiN4KF.jpg

 

meLVV9n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś dla mnie! Małe, lekkie i RWD. Genialna!

 

No no! Ja bylem pierwszy w kolejce :jem: ...

 

 

 

Co to za motor? Bo Google nic nie zwraca.

 

F..If I know - :hmm: - nie dowiemy sie az do ofcialnej premiery. Czyste spekulacje - i jak mowie tylko spekulacje ze albo nowy 1.2l T ten co w EU Toyota mantuja, albo ... 2.0l z 86.

 

Patrzac na wymiary vs waga - ok 990kg, to moze sie okazac ze oba spekulacje to prawda jak z MX-5 .Wielu ludi wskazuje na podobienstwo do 2000GT i ma nadzieje ze 2.0 to prawda - ale to juz naprawde czyste gdybanie IMVHO

 

 

Classic-Toyota.jpg

 

 

Wiec musimy poczekac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej w te 1.2T uwierzyłbym. To jest prawie jak Kei Car.

No i najważniejsze, że przód jest zły :furious: Tak jak w Trevisie mojej :piekna:

Nie ma nic gorszego niż: "uśmiechnięte" auto.

;)

 

Ma "niby" zabrac klientow MX-5 wiec lud spekuluje, ze oba silniki mozliwe. :hmm:  - raczej tez ide za 1.2l T lub 1.6l T - waga mniejsza. zobaczymy :hmm: - pare dni zostalo... Jak tylko cos sie pojawi zrobie update....

 

Tyl IMVHO masz racje, popatrzylem jeszcze raz i sie usmiecha :ogien: -

 

Wolabym cos na ksztal oryginalu

 

1967_toyota_2000gt_yellow_for_sale_drive

 

Ba nawet Celica A20 mi bardziej sie podoba :hmm::ok:

 

Toyota_Celica_1st_generation_(A20,_A35_S

 

Ale jesli to wejdzie do produkcji nie za bardzo zmienione i bedzie w cenie Corolla, to IMVHO to sie bedzie sprzedawac lepiej niz 86.... :chipsy::oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel; zabic MX-5 ;]

 

powodzenia zycze, 25 lat kultu moze byc ciezko pokonac

 

 

 

Swietne auto i dobra cena jakby w EU byl za tyle ot ustawia sie kolejki. Mazda Mx5 jest dwa razy drozsza.

ze co?? MX5 kosztuje obecnie od 90 tysi, sadzisz ze Toyota zaoferuje za 45?

 

 

jak dla mnie kazde auto tego typu czyli (pseudo)sportowe, z mala iloscia drzwi i siedzen, z malym bagaznikiem etc jest super :D Niemniej jednak to jakies takie troche pokraczne mi sie wydaje. No ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze bedzie za 70k.

ok ale to nie jest polowa, wiec bez demagogii

 

 

jesli prawda jest to co pisze OZI (2/3 GT86) to w PL cena bedzie w okolicach 80k. Jesli tak bedzie to MX5 za 90k jest alternatywa i to dobra bo nowa MX5 ND jest swietna (w koncu mi sie podoba, bede mial na co zamienic swoja za 10 lat :D bo na NB czy NC to nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale to nie jest polowa, wiec bez demagogii

 

 

jesli prawda jest to co pisze OZI (2/3 GT86) to w PL cena bedzie w okolicach 80k. Jesli tak bedzie to MX5 za 90k jest alternatywa i to dobra bo nowa MX5 ND jest swietna (w koncu mi sie podoba, bede mial na co zamienic swoja za 10 lat :D bo na NB czy NC to nie)

 

Jest o niebo lepsza od mojej ale za nowa ponad 100k to bardzo duzo. Duzo za duzo dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia zycze, 25 lat kultu moze byc ciezko pokonac

 

Fakt :ok: , patrzac jak lud sie rzucil na nowa MX--5 - u mnie masz 600 sztuk na miesiac alokacje, i na 2.0l masz 6... miesiecy czekania ... + dealer-zy narzekaja ze nie maja co na demo dac  ;]  Wiec trudno sie nie zgodzic ...

 

2015-mazda-mx-5-australia-launch-19.jpg

 

Ale, z drugiej strony IMVHO to bedzie inny rynek - mlodszy. - powiedzmy, ze malolat dzis kupuje Corolla, Focus, stara bombe - np 10 letni zabytek Nissan Skyline :hehe:

 

Tu mozesz zlowic mlodego klient,a dlatego to musi byc w cenie Corolla :hmm: (jesli sie ma sprzedawac). MX-5 jest w cenie 86 ... i tam juz masz walke o tego samego klienta ...

 

1441927975286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jesli prawda jest to co pisze OZI (2/3 GT86) to w PL cena bedzie w okolicach 80k

 

To sa spekulacje, i jedynie dotycza rynku u mnnie i USDM. Dokladny cytat jesli pamietam, byl "to ma byc w cenie Corolla lub ciut ponizej" - bo chcesz zagospodarowac mlodsa generacje rynku... Ergo Corolla 1.8l to A$19,990, 86 A$29,990 - i tak mi 2/3 wyszlo ...

 

Nie znaczy ze tak w EU bedzie ... :hmm:  ale logika dyktuje, ze mniejsze, gole, musi byc tansze niz 86 nawet w EU :hmm:  - chociaz z EU to nic nie wiadomo :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sens życia. Dzięki CI Toyoto!

 

od razu pomyslalem o koledze Joki jak zobaczylem pysk tego samochodziku :lol:

 

 

MX-5 jest w cenie 86 ... i tam juz masz walke o tego samego klienta ...

 

u nas nie do konca jest. MX5 jest ok 89.9 (gola i z z silnikiem 1.5 ale bardzo fajnym!) za GT86 od 119.9. Za 119.9 czyli cene golasa Toyobaru jest owszem MX5 ale juz topowa wersja (z imho niefajnym 2.0 bo nisko sie kreci i gorzej brzmi niz 1.5)

 

 

 

 

bo nowa MX5 ND jest swietna (w koncu mi sie podoba, bede mial na co zamienic swoja za 10 lat :D bo na NB czy NC to nie)

Jest o niebo lepsza od mojej ale za nowa ponad 100k to bardzo duzo. Duzo za duzo dla mnie.

 

jak napisalem wyzej nowy MX jest ok 89.9, owszem najbiedniejszy ale w przypadku MXa moim zdaniem wlasnie o to chodzi. Less is more :)

 

"duzo za duzo": pokaz inne nowe auto z rwd i dajace tyle radochy z jazdy. .... yyyyyyy ....... nie ma! Niestety tak swiat jest urzadzony i tego nie przeskoczymy. Mnie akurat cena nowej MX5 zaskoczyla raczej pozytywnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


MXa moim zdaniem wlasnie o to chodzi. Less is more :)

 

Widac ze masz MX-5 :hehe:  bo wielu tak twierdzi. Tylko,,, ze to juz nie ten wiek, ci pierwsi posiadacze juz nie maja po 18-20 lat jak 20 lat temu, obawiam sie ze brzuch duzy i sie nie mieszcza juz :hehe:

 


(z imho niefajnym 2.0 bo nisko sie kreci i gorzej brzmi niz 1.5)

 

Nie jezdzilem 2.0l, ale 1.5l juz kolega kupil. Zrobilem moze 5 min, i ... mnie sie podoba - nawet bardzo, tylko gdyby sie moj brzuch miescil :facepalm::hehe: ... ciut ciasne, ale czujesz jak i w 86 ze ty i auto to jest jedno :oki:  - I like it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze masz MX-5 :hehe: bo wielu tak twierdzi. Tylko,,, ze to juz nie ten wiek, ci pierwsi posiadacze juz nie maja po 18-20 lat jak 20 lat temu, obawiam sie ze brzuch duzy i sie nie mieszcza juz :hehe:

 

uznam to za komplement bo 20 lat mialem wlasnie 20 temu a jeszcze sie mieszcze bez problemu. A miesien piwny to chyba nawet mi nieco zmalal :lol:

 

 

 

Nie jezdzilem 2.0l, ale 1.5l juz kolega kupil. Zrobilem moze 5 min, i ... mnie sie podoba - nawet bardzo

 

ja nie jezdzilem jeszcze zadnym, czekam az pierwszy szał minie i da sie umowic na jazde probna bez koniecznosci zapisow na 2 miesiace naprzod ;) Bazuje na relacjach tych ktorzy jezdzili i specyfikacjach (1.5 ma odcinke bodaj 7800 a 2.0 6500 - jak na funcar nedza, nie moglbym z tym zyc :lol:). 2.0 ma sens gdy planuje sie tjun by uzyskac wolnossace 200KM, juz taka jedna sie w klubie buduje :ok:

 

 

dobra, zejdzmy juz z tego MXa i toyobaru, dawac SFR !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wiecej o silniku wiadomo? Rozumiem, ze NA

Skrzynia 6b manual.

 

@@Filipfm wyglada ze NA, nie podaja nic wiecej, oprocz tego, ze moze stanie sie autem globalnym, ale sprzedaz idzie na rynki gdzie 86 sie sprzedaje dobrze czyli J/USDM/CDM/OzDM - wiec mozliwe ze EU bedzie musiala poczekac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 130KM, będzie jeździł jak mój żółtek tylko RWD. Biorę w ciemno. Gdzie przyjmują zapisy? ;/

Jeśli to będzie jakieś rozwinięcie 3SZ to w ogóle jestem u siebie.

:mast: :mast: :mast:

 

 

Jesli dojdzie do EU ;)  - moe byc 3SZ, ale tez rozwiniecie 7NR z Vitz (pojemnosc sie zgadza, 79kW obecnie) lub 1NZ-FE z Vitz/Yaris/Echo - 82kW obecnie :hmm:  Poczekajmy za pare dni bedziemy wiedziec .... :chipsy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Filipfm @@Joki

 

 

 

1.5l to 2NR-FKE - z Corolla JDM - :jem: - 110kW - 148N

 

 

 

Teraz, auto ma nieofficjalna nazwe w Toyota "Mx-5 killer" bo waga jest podobna, i silnik tez. Teraz :oki: :oki: :oki: :oki:  cena plotkowa ale z paru zrodel

 

Japan  ok .Y1,500,000 vs Mazda Mx-5 Y 2,494,800

 

 

 

 

Australia ok A$18,000  czyli na PLN - 48,908.37 PLN Mid-market rates: 2015-10-13 12:22 UTC

 

Pelny spec na JDM

 

 

  • 2NR-FKE engine (tuned version of the one used in Japan's Corolla, now with direct injection and revised ports)
  • 1.5L inline 4 cylinder dual-overhead cam (DOHC)
  • 130 PS / 15.1kgf.m (109.2 lb-ft torque)
  • Aisin 6 Speed Transmission only (no automatic)
  • Fuel consumption: 20.0km/l (47 mpg) (Japanese test cycle)
  • Regular gasoline (no premium needed)
  • Weight: 980kg (2160 lbs)
  • Suspension: Front struts / double wishbone rear
  • 3990 mm length, 1695 mm width, 1320 mm height, 2480 mm wheelbase
  • Estimated price (Japan) is $10k (USD equivalent) less than the current Miata

 

Wiecej info na http://www.sfrforums.com/forums/showthread.php?10-S-FR-tech-specs-detailed-%28130-HP-2160-lbs%29

 

Pix ponizej z http://www.sfrforums.com

 

 

4dCg5it.jpg

 

d2Ik7g0.jpg

 

03l4e3B.jpg

 

 

DFAuHFY.jpg

 

 

3siRPve.jpg

 

e0Td4gL.jpg

 

bcga5nG.jpg

 

 

1NcDWgD.jpg

 

9ku8E0i.jpg

 

j1Erynx.jpg

 

pW2Huqy.jpg

 

@@alastair - sorry, ale to musi zabic MX-5 z taka cena i osiagami ... :hmm:

 

Nikomu nic nie zazdroszcze, ale to bie akurat tak, ze sie dalej do MX-5 miescisz :oki:  - tez chce ;]  ... ech ide na nastepne piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne auta kosztuja w Australii 18kA$ ? Tak, zeby zlapac punkt odniesienia do tego co jezdzi w EU i zlapac cene. Bo to, ze w A$ to wychodzi w przeliczeniu 50kPLN to niestety nic nie mowi, bo jak wrzucasz czasem przeliczone ceny aut to mnie szlag trafia jak u nas jest drogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie inne auta kosztuja w Australii 18kA$ ?

 

Masz punkt odniesienia ;]  - od tych cen ponizej - drive away muszisz troche odjac bo to sa ceny z rocznym obowiazkowym ubezpieczeniem, roczna rejestracja, pierwsza rejestracja, tablice, i transport do dealera plus przygotowanie do sprzedazy .. czyli - $500, -$500, - $800, -$50, -$1,200 i ci wyjdie cena auta ... ale problem jest taki, ze tu masz ceny dealerow a nie Sugerowane ceny detaliczne ... (Mitsubishi Outlander, $4k roznicy za to samo auto ;]

 

Wiec prosciej bedzie zrobic cene "drive away" na nowe S-FR cyli lecimy, $18k + $600 + $500 + $500 + $1,200 +$50 = $20,850 - sugerowana cena detalicna SF-R wyjezzdzajc na ulice ... bez ZADNYCH discount, czyli standardowe odejmijmy 10% jak pierwsze wrazenie sie przejdzie, mamy $18,500 i porownujemy z tymi cenami ponizej -

 

Chyba ma to sens :hehe:

 

pF9qOdO.jpg

 

oYWgqDd.jpg

 

ATTtac6.jpg

 

rGygTPt.jpg

 

duyAjAa.jpg

 

YVQKeb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długość 3,99? Toć to kolos! Myślałem, że to coś na kształt Hondy S660/S1000...

Tiru-riru, tapa-tap-tap.

 

Ale przeciez 4m to dzis niewiele ... :hmm:  - wszyscy sie tlusci :swinka: robimy  z za duzo zarcia, alcohol, etc... 

 

Obrazowo to przeciez tyle co VeeDub Polo ma :hmm:

 

volkswagen-polo-2014.jpg

 

Ergo malutkie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.