Skocz do zawartości

Jaki odmrażacz do szyb na zimę


conra

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że producenci zmieniają składy swoich produktów i tak, k2 przestał być porządny to szukam dobrego odmrażacza do szyb.

Na popularnym portalu internetowym dostępne są takie produkty jak

Tenzi

Sonax

Turtle Wax

Moje Auto

Autoland

Dr. Marcus

Wurth

 

Tyle z tego co znalazłem. Wurth najdroższy - dwukrotnie droższy niż pozostałe. Co z tego polecacie. Może inne?

 

+ potrzebuję porządny smar do uszczelek by nie przymarzały szyby do ramek. W zimę mam ten problem, że szyba przymarza do uszczelki przez co nie mogę otworzyć drzwi (drzwi bez ramek). Co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że producenci zmieniają składy swoich produktów i tak, k2 przestał być porządny to szukam dobrego odmrażacza do szyb.

Na popularnym portalu internetowym dostępne są takie produkty jak

Tenzi

Sonax

Turtle Wax

Moje Auto

Autoland

Dr. Marcus

Wurth

 

Tyle z tego co znalazłem. Wurth najdroższy - dwukrotnie droższy niż pozostałe. Co z tego polecacie. Może inne?

 

+ potrzebuję porządny smar do uszczelek by nie przymarzały szyby do ramek. W zimę mam ten problem, że szyba przymarza do uszczelki przez co nie mogę otworzyć drzwi (drzwi bez ramek). Co kupić?

 

żeby nie te ramki to po prostu butelkę 2l po napoju i gorącą wodę z kranu na szybę, odmrożona i odparowana od środka jednocześnie - sprawdzone do - 28 i żadna szyba nie pękła w żadnym aucie. Chyba że startujesz gdzieś na mieście to też nie podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zjeść kilogram produktu seropodobnego żeby uskuteczniać rozważania o odmrażaczu do szyb. A żeby jeszcze w październiku to dwa kilo seropodobnego. Kup pierwszy lepszy w sklepie, najlepiej najtańszy i ciesz się z zaoszczędzonych minut na podejmowanie zbytecznych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy to zalezy od partii, czy od zimy.

Ale kupowałem K2 i było ok, potem od kolegi pożyczyłem Morsa i byłem super zadowolony. Kolejna butelka Morsa i zonk, następny był Nigrin i tutaj od początku była lipa, tak samo jak motorynka.

Dlatego teraz kupiłem na testy Dr Marcus i zobacze jak bedzie się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie te ramki to po prostu butelkę 2l po napoju i gorącą wodę z kranu na szybę, odmrożona i odparowana od środka jednocześnie - sprawdzone do - 28 i żadna szyba nie pękła w żadnym aucie. Chyba że startujesz gdzieś na mieście to też nie podpowiem

Tej zimy tak właśnie będę robił  :hehe:  

Nawet jeśli pęknie szyba  ;]  mam ubezpieczenie szyb  ;l  a co mi tam....

Odmrażacz zwykle powoduje szybsze parowanie szyby od wewnątrz.... nie wiem dlaczego - ale po zastosowaniu odmrażacza - szyba od wewnątrz paruje błyskawicznie  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie te ramki to po prostu butelkę 2l po napoju i gorącą wodę z kranu na szybę, odmrożona i odparowana od środka jednocześnie - sprawdzone do - 28 i żadna szyba nie pękła w żadnym aucie. Chyba że startujesz gdzieś na mieście to też nie podpowiem

Po co gorącej? Ja lałem zimną. I tak jest kilkanaście stopni różnicy, a nie ma ryzyka szoku termicznego.

Z odmrażaczami chyba jest tak jak z wodą. Taki co leżał w domu pomagał. Ten co został w samochodzie już nie. Pewnie dlatego, że płyn miał zbliżoną temperaturę do otoczenia. Ten z domu był ciepły i pewnie to bardziej działało, niż chemia  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gorącej? Ja lałem zimną. I tak jest kilkanaście stopni różnicy, a nie ma ryzyka szoku termicznego.

Z odmrażaczami chyba jest tak jak z wodą. Taki co leżał w domu pomagał. Ten co został w samochodzie już nie. Pewnie dlatego, że płyn miał zbliżoną temperaturę do otoczenia. Ten z domu był ciepły i pewnie to bardziej działało, niż chemia  ;]

Gorąca z kranu to ile ma stopni? 45 ~ 55? Dzięki temu teraz przy -4 wystarczy jednolitrowa, przy zimnej i -8 tylko pogorszyłem raz sytuację, więc wybieram gorącą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy to zalezy od partii, czy od zimy.

Ale kupowałem K2 i było ok, potem od kolegi pożyczyłem Morsa i byłem super zadowolony. Kolejna butelka Morsa i zonk, następny był Nigrin i tutaj od początku była lipa, tak samo jak motorynka.

Dlatego teraz kupiłem na testy Dr Marcus i zobacze jak bedzie się sprawował.

Od dwóch lat kupuje dr Marcusa

Będzie Pan zadowolony

Wysłane Pocztą Polską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


, k2 przestał być porządny to szukam dobrego odmrażacza do szyb.

 

k2 ma chyba różne partie, spotkałem się z różnicami w tym samym płynie z różnych sklepów...

 


+ potrzebuję porządny smar do uszczelek by nie przymarzały szyby do ramek. W zimę mam ten problem, że szyba przymarza do uszczelki przez co nie mogę otworzyć drzwi (drzwi bez ramek). Co kupić?

 

u siebie używam sztyftu Sonax'a, ostatnio polecany tu był 1Z http://sklep.motogo.pl/pl/p/1Z-Einszett-sztyft-do-zabezpieczania-uszczelek-100ml/728

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


conra, dnia 09 Paź 2015 - 1:14 PM, napisał:


+ potrzebuję porządny smar do uszczelek by nie przymarzały szyby do ramek. W zimę mam ten problem, że szyba przymarza do uszczelki przez co nie mogę otworzyć drzwi (drzwi bez ramek). Co kupić?



u siebie używam sztyftu Sonax'a, ostatnio polecany tu był 1Z http://sklep.motogo....zelek-100ml/728

 

ja właśnie kupiłem i użyłem tego do uszczelek, rzeczywiście lepiej "regeneruje" uszczelki niż inne marketowe sztyfty i silikony, ładnie i niezbyt intensywnie pachnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość krawiec
9 godzin temu, patgaw napisał:

Ba... bez wody działa lepiej. Z mieszaniny izo odparuje szybciej niż woda a woda znowu zamarznie jak jest odpowiednio zimno... 

Ale na tafle lodu na szybie i tak nie pomoże...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
44 minuty temu, patgaw napisał:

Mysle ze w obecnych czasach tafla nm nie grozi :) przynajmniej tym co w miescie mieszkaja. Czyli mowisz ze dziala? Lepiej niz taki odmrazacz z marketu?

Tafle miałem dzisiaj...także ten tego...

Owszem działa.. kwestia ceny...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić odmrażacz od RRC. Zawsze sceptycznie podchodziłem do tego typu produktów ( niby odmrażały ale śmierdziały i zamarzały po ruszeniu) a ten od RRC nie dość że nie śmierdzi to skubany tak działa że po przejechaniu wycieraczkami nie zamarza.  

 

Już nawet skończyłem z rozkładaniem maty na przednią szybę ... psikam i jadę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam produktu Grand Prix - to w odpowiedzi na to, ze najtańszy starczy. Dołożyłem to to przy zakupach na Allegro, żeby załapać się na Smarta. Próbowałem w zeszłym roku, spróbowałem dzisiaj - efekt taki, że musiałem szyby skrobać nie ze szronu, jak pierwszą niepryskaną, a z lodu bo to cudo zamarzło jak woda.

 

Kiedyś kumpel mi spryskał szyby jakimś pierwszym lepszym i efekt był taki, że ze szronu zrobiło się takie błoto, wystarczyło przejechać nawet gumą i to schodziło. I na taki efekt liczyłem, jednak jak widać nie każdy produkt działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, patgaw napisał:

Mysle ze w obecnych czasach tafla nm nie grozi :) przynajmniej tym co w miescie mieszkaja. Czyli mowisz ze dziala? Lepiej niz taki odmrazacz z marketu?

Myślę że się bardzo mocno mylisz. We wtorek miałem jakieś 0.5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
11 godzin temu, goldixll napisał:

Ja mogę z czystym sumieniem polecić odmrażacz od RRC. Zawsze sceptycznie podchodziłem do tego typu produktów ( niby odmrażały ale śmierdziały i zamarzały po ruszeniu) a ten od RRC nie dość że nie śmierdzi to skubany tak działa że po przejechaniu wycieraczkami nie zamarza.  

 

Już nawet skończyłem z rozkładaniem maty na przednią szybę ... psikam i jadę 

O ciekawe... dużo alkoholu musi być... 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2015 o 19:26, marcolomeo napisał:

Tej zimy tak właśnie będę robił  :hehe:  

Nawet jeśli pęknie szyba  ;]  mam ubezpieczenie szyb  ;l  a co mi tam....

Odmrażacz zwykle powoduje szybsze parowanie szyby od wewnątrz.... nie wiem dlaczego - ale po zastosowaniu odmrażacza - szyba od wewnątrz paruje błyskawicznie  :facepalm:

 

I dlatego (parowanie od wewnątrz) skutecznie wymogło na mnie nakładanie na noc takiej "szmaty" na szybę, przychodzę, zdejmuje i po sprawie.... odmrażacz tak owszem jest w bagażniku ale raczej rzadko używany ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.