Skocz do zawartości

fire 1.4 8v


j2kyller

Rekomendowane odpowiedzi

witkacy

jako ze moj parch ulega coraz wiekszej dezintegracji nadszedl moment zeby sie go pozbyc

i nabyc cos kolejnego oczywiscie ze stajni fiata  jak tarfie dobego seja to bedzie sej (wiem wiem nieuleczalne zboczenie) ale tutaj to za duzego wyboru nie ma

i teraz pytanie

1.4 8V w GP jak to sie sprawdza ? bezkolizyjne toto jest ? bo rozwazam cos takiego -wiem bedzie mul

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zwykłego 1,1 SPI w seju-żeby nowego wątku nie zakładać...Jak to jest jak piźnie pasek to nic się nie stanie ale jak założe nowy i pojade dalej to czy też mu nic nie będzie? to w takim razie po co rozrząd ustawiać przy wymianie ?-wytłumaczcie bom już zielony

A ty wiesz co robi rozrząd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witkacy

jako ze moj parch ulega coraz wiekszej dezintegracji nadszedl moment zeby sie go pozbyc

i nabyc cos kolejnego oczywiscie ze stajni fiata  jak tarfie dobego seja to bedzie sej (wiem wiem nieuleczalne zboczenie) ale tutaj to za duzego wyboru nie ma

i teraz pytanie

1.4 8V w GP jak to sie sprawdza ? bezkolizyjne toto jest ? bo rozwazam cos takiego -wiem bedzie mul

Skrzynia krótka jak w ciągniku... tragedia w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi tylko skoro jest twierdzenie że silnik bezkolizyjny to wiadomo że jak strzeli to paska idealnie nie założysz tak samo, czyli go przestawisz

Jest bezkolizyjny to znaczy że po zerwaniu paska zawory nie zderzą się z tłokami i nic się nie stanie.

A dlaczego masz przestawić? Rozrząd ustawia się po znakach na kółku rozrządu / głowicy + dolne koło wału / znaki na bloku

Lepiej nie bierz się za wymianę sam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się sprawdza taki GP? Nie narzekam

od dwóch tygodni takiego upalam (takie chwalę się :phi: ) i choć czuć różnicę między 1.2 16v w P2 a 1.4 8v w GP to IMO nie jest aż tak kolosalna.

Fakt, skrzynka ma dość dziwne przełożenia (niby fajnie się kręci, ale za bardzo nie czuć żeby to miało przełożenie na koła) , ale po mieście mi się dobrze tym jeździ, a i ostatnim mułem na światłach nie jestem ;]

 

Wiadomo lepiej 16v, ale znaleźć takie to ciężko, zwłaszcza jak ja potrzebowałem 5 furtek, to już w ogóle :bzik:
aczkolwiek ale pamiętaj, że są tacy, co jeżdżą 1.2 w tej budzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Silnik jest kolizyjny jak wszystkie nowsze FIRE.

 

właśnie.. jak to jest z tą kolizyjnością?
Cholera pracuję w ASO od dwóch lat ponad i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czemu jest, i czy faktycznie jest :hehe:

Każdy jeden mówi "nie powinien być", ale właśnie słowo klucz "nie powinien" - jeden mechanik tylko mówił, że kiedyś "kręcili za pomocą klucza wałem bez paska i łubudu nie było, ale " :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie.. jak to jest z tą kolizyjnością?

Cholera pracuję w ASO od dwóch lat ponad i nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czemu jest, i czy faktycznie jest :hehe:

Każdy jeden mówi "nie powinien być", ale właśnie słowo klucz "nie powinien" - jeden mechanik tylko mówił, że kiedyś "kręcili za pomocą klucza wałem bez paska i łubudu nie było, ale " :P

 

No ja tylko powtarzam to co od ostatnich kilku lat piszą na forach. Wszędzie w każdym wątku o kolizyjności tych silników po równo jest postów o tym, że "100% kolizyjny", "podobno kolizyjny", "podobno nie kolizyjny", "100% niekolizyjny". Z tymże wyłapałem sporo postów osób, które pisały że silnik jest kolizyjny, bo sami sprawdzali przy wymianie rozrządu (ustawiali tłok w GMP i kręcili wałkiem rozrządu, i w pewnym momencie zawory opierały się na tłoku), ktoś pisał też o przypadkach pęknięcia paska rozrządu i pogięciu kilku zaworów. Dlatego zakładam, że te silniki jednak są kolizyjne:) Ale żeby w ASO nikt nie potrafił rozwiać tych wątpliwości? :)

Ty napisałeś że mechanicy kręcili wałem bez paska a to spora różnica w tym co ja wyżej napisałem. Krzywki wałka mogły być w takim położeniu że żaden zawór nie był maksymalnie otwarty dlatego tłok nie dotknął żadnego zaworu. Jak ustawisz tłok w GMP i kręcisz wałkiem to dojdziesz do momentu że któryś zawór będzie maksymalnie otwarty i oprze się na tłoku (jeśli silnik jest kolizyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 77 jest kolizyjny tak samo jak 1.2 69 i 1.2 60 pozmianowy z wytrzeszcza. Bezkolizyjne to tylko Fire z P1 i P2/FL do czasu zmiany (2004/2005r). 16v wszystkie kolizyjne. Sprawdzone empirycznie.

 

No to chyba można mieć już pewność co do tej kolizyjności:) A czy te nowe silniki 1.1mpi w seju (z zakręcanym żółtym korkiem oleju) też są kolizyjne? Bo napisałem wcześniej że wszystkie nowsze FIRE są kolizyjne, ale w sumie nie wiem jak jest z 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania pierwotnego - mam GP z podstawowym tjetem i nie wyobrażam sobie jeżdżenia czymkolwiek mniejszym.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

no jak kiedys tez sobie nie wyobrazalem :-/ ale tutaj po prostu nie ma gdzie

do pracy mam 10 mil z tego 5 mil jade po waskich ulicach ( z autobusem sie juz nie miniesz) ze spiacymi policjantami a potem mam 13 !!! fotoradarow na motorwayu dozwolone jest 70 mil=112 km hehe a jak nie znasz dokladnego polozenia kamer to lepeij nie ryzykowac do tego od ciula odcinkowych pomiarow predkosci.

wracajac do topicu

w gre wchodzi

Sej - ale wyboru nie ma zadnego same parchy najczesciej MPI na hybrydzie

Panda - najwiecej jest tych 1.1 , 1.2 da sie tez znalezc tylko ta koszmarna niebieska tapicerka

Punto po lifcie -najwiecej jest 1.2 8v 16 V pojedyncze sztuki

Grande Punto -najwiecej jest 1.2 , 1.4 tez sporo ale 16V to juz pojedyncze sztuki T-Jety tak samo w dodatku T-Jety sa drogie (jak na angielskie warunki)

Generalnie wszystskie samochody w UK majace wiecej niz pare lat to zapuszczony badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba można mieć już pewność co do tej kolizyjności:) A czy te nowe silniki 1.1mpi w seju (z zakręcanym żółtym korkiem oleju) też są kolizyjne? Bo napisałem wcześniej że wszystkie nowsze FIRE są kolizyjne, ale w sumie nie wiem jak jest z 1.1.

 

Tu nie mam żadnych danych ale chyba ktoś kiedyś pisał na forum, że te z zakręcanym korkiem są kolizyjne. MPI 2004r ze starą pokrywą zaworów jest bezkolizyjny na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi zasadniczo o prędkości, tylko on ciężki jak kloc jest na takie małe silniki. Szybko to ja też nie mam aktualnie gdzie jeździć.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

kurde ja to sam wiem tylko nie ma w czym wybierac

BTW a 1.4 16 V star-jet z 2007 ? - te zmienne fazy mnie dobijaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.