Skocz do zawartości

Citroen C4 Grand Picasso II (2013+) felgi 16 cali, jakie ET?


ZbyszekN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie mam felgi 17 cali ( a na zime chcę kupić felgi 16 cali, ale nie wiem jakie ET jest w fabrycznych felgach. Wg różnych stron z felgami do tego modelu oferują felgi z ET od 25 do 50.

 

Czy ktoś wie jakie ET jest w fabrycznych felgach w tym modelu?

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Aktualnie mam felgi 17 cali ( a na zime chcę kupić felgi 16 cali, ale nie wiem jakie ET jest w fabrycznych felgach. Wg różnych stron z felgami do tego modelu oferują felgi z ET od 25 do 50.

 

Czy ktoś wie jakie ET jest w fabrycznych felgach w tym modelu?

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

ALU czy stał ?

 

FELGA STALOWA
6,50 J16 H2 5-47
 
FELGA ALUMINIOWA
6.5 J16 CH5-47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ALU czy stał ?

 

FELGA STALOWA
6,50 J16 H2 5-47
 
FELGA ALUMINIOWA
6.5 J16 CH5-47

 

 

Dzięki!

 

Myślałem o alu w mniejszym rozmiarze (czyli 16 cali).

 

Czy orientujesz się jakie ET mają standardowe felgi 17 cali? Jaka jest szerokość felgi 17 cali? Aktualnie mam opony 205/55/R17, na zimę plauje 205/60/R16

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Myślałem o alu w mniejszym rozmiarze (czyli 16 cali).

Czy orientujesz się jakie ET mają standardowe felgi 17 cali? Jaka jest szerokość felgi 17 cali? Aktualnie mam opony 205/55/R17, na zimę plauje 205/60/R16

Pozdrawiam,

Zbyszek

FELGA ALUMINIOWA

7.0 J17 CH5-50

7.5 J18 CH5-54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że już ostatnie pytanie :).

 

Jaka ma być srednica otworu centralnego ? Jaką maja oryginalne felgi?

 

Przeglądając ofertę sklepów to do C4 GP II 1.6 e-HDI 115KM maja felgi z otorem centralnym od 67,10 do 76,10 - spora różnica. Za duży otwór pewnie da sie załatwić pierscieniami, ale nie wiem jaki jest minimalny otwór.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że już ostatnie pytanie :).

 

Jaka ma być srednica otworu centralnego ? Jaką maja oryginalne felgi?

 

Przeglądając ofertę sklepów to do C4 GP II 1.6 e-HDI 115KM maja felgi z otorem centralnym od 67,10 do 76,10 - spora różnica. Za duży otwór pewnie da sie załatwić pierscieniami, ale nie wiem jaki jest minimalny otwór.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

65,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie opon. 

 

Czy opona 205/60/R16 92 H będzie OK?

Chodzi mi głównie o indeks nośności. Teraz mam 205/55/R17 95V. Szukając opon, wyszukiwarki podpowiadają mi opony z nośnością 92 i wyżej. W poprzednim aucie (Bravo) nigdy się nad tym nie zastanawiałem, patrzyłem na rozmiar i indeks predkości - reszta raczej pasowała, ale Grand Picasso jest specyficzny :) . Standardowo waży jak kompakt ale ma ponad 800kg ładowności. Maksymalna masa całkowita to 2150kg. Indeks 92 to 630kg na koło, razy cztery to daje ponad 2.5 tony więc zdziwiło mnie ze wyjechał z salonu na oponach o indeksie 95.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.