Skocz do zawartości

Kormoran Snowpro B2


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj sobie o ustawianiu testów opon w ADAC... niestety nie można ich już brać za wykładnik

1. Czy dlatego Kormorany wypadły tak słabo na mokrym, bo ADAC dał cynk 15stu producentom opon - oprócz Marangoni i Kormorana?

2. Czesi też kantują? http://www.autoklub.cz/dokument/6992-velky-test-zimnich-pneumatik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojezdzilem większością marek opon i przy okazji sledziłem ich osiągnięcia w testach jestem przekonany że lepiej wsłuchać się w opinię normalnych użytkowników...

Pojeździj i sam sprawdź, ocen.

Nie pisalem też że są rewelacyjne, ale jeśli dorzucimy kryterium ceny to wybor jest prosty. W moim rozmiarze 215\50 r17 kosztują połowę tego co nowe zachodnie ewentualnie tyle samo co używane z połowa bieżnika.

Tym bardziej że gdybym miał oceniać to dalbym im więcej punktów za jazdę wlasnie na mokrym niż na śniegu.

Już nie wspomne o tym że pochodzące z tej samej fabryki klebery dynaxer również byly na ostatnich miejscach tych testów a jeździło mi się nimi lepiej niż np. na Bridgestone turanza. Podobnie jeśli chodzi o hankook kinergy eco w porównaniu do Dunlop sport bluresponse, które były zawsze na szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem kiedyś Kormorany Snowpro (kupione z samochodem - opony nówki), było to w 2008 i może teraz to jest inna opona ale wtedy to była masakra. Najgorsze gumy jakie kiedykolwiek miałem, na mokrym śmierć w oczach. Wyrzuciłem po pierwszym sezonie

 

Najlepsze zimówki na jakich jeździłem to continental ContiWinterContact TS8?? nie pamiętam numeru. Opony rewelacja

 

Sava- odziedziczona po poprzednim właścicielu auta, on jeździł nimi 2 sezony ja też 2. Opona przeciętna a w ostatnim 4 sezonie użytkowania mimo dużej ilości bieżnika na mokrym był bardzo słaba. Starzenie się gumy?

 

Od zeszłego sezonu ujeżdżam Firestone Winterhawk3, jak na razie spisują się ok.

 

 

Co do opinii użytkowników na  opony.pl czy oponeo.pl...

Z savami zimowymi dostałem też roczne letnie Dębice Presto. Od początku opony nie przenosiły poprawnie mocy na asfalt, myślałem że sprzęgło się ślizga ale okazało się że opony po prostu się ślizgają przy ruszaniu nie wydając przy tym dźwięków. Im opona była starsza tym było gorzej. Z ciekawości popatrzyłem o opiniach tej opony i większość komentarzy była pozytywna a tylko 3 osoby zauważyły podobny problem. 

 

Czym się więc sugerować? 

Ja zawsze patrzyłem na testy ADAC, gazety Autoświat, Motor i póki co się nie zawiodłem wybierając oponę dobrze ocenioną w tych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opony sprawuja sie jak najbardziej poprawnie, ale ja mam je zalozone na auto o szalonej mocy 65KM ;]

I

Cieszę się że jesteś zadowolony.

 

W kolejnym, niedawnym teście ta opona na mokrym zajęła 40 miejsce i nie dostała się do kolejnej rundy testu ze względu na słabe wyniki na mokrym - 48,6 m gdzie:

sava eskomi s3+ miała 43m

Barum polaris 3 - 40,8

a najlepsza Dunlop WinterResponse 2 36,8m 

 

to jest nawet 11m różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że jesteś zadowolony.

 

W kolejnym, niedawnym teście ta opona na mokrym zajęła 40 miejsce i nie dostała się do kolejnej rundy testu ze względu na słabe wyniki na mokrym - 48,6 m gdzie:

sava eskomi s3+ miała 43m

Barum polaris 3 - 40,8

a najlepsza Dunlop WinterResponse 2 36,8m 

 

to jest nawet 11m różnicy 

 

Nie wiem i nie wnikam ;]

NIe bardzo widze potrzebe studiowania testow przy zakupie opon to miejskiego wozidla ;)

Jezdzilem tym troche i nie zauwazylem nic niepokojacego, dla mnie to wystarcza :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dlatego Kormorany wypadły tak słabo na mokrym, bo ADAC dał cynk 15stu producentom opon - oprócz Marangoni i Kormorana?

2. Czesi też kantują? http://www.autoklub.cz/dokument/6992-velky-test-zimnich-pneumatik.html

Ale z tego testu wynika, że kormorany są najlepsze na śniegu - czyli w warunkach do których głównie służą. Fakt - na mokrym i suchym - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę jeszcze jedną rzecz. W tym teście Kormorany są z najniższej półki, cała reszta średnia lub wysoka. No może Sava jeszcze tam nie dorasta :nie_wiem:

W każdym razie średnia cena/szt. obecnie na Allegro takiej nowej opony z tego czeskiego testu w rozmiarze 225/50 R17 to:

Kormoran 250zł

Continental 550zł

Good Year 550zł

Hankook 450zł

Kleber 440zł

Michelin 700zł

Sava 430zł

Vredestein 460zł

 

Przejeździłem na tych oponach z 6 zim i jakoś tej tragedii na suchym i mokrym nie doświadczyłem, a kręciły się na uturbionym Dieslu, w którym do dyspozycji było 330Nm. Jutro zakładam nowy komplet Kormoranów :oki: (Tak wiem, że bezpieczeństwo nie ma swojej ceny, dlatego zaoszczędzone pieniądze odkładam na helikopter).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.