Skocz do zawartości

Żarówki H7 - co wybrać


jarosz19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam żarówek H7, które mają białą barwę światła. Obecnie miałem Osram Cool Blue Intense, jednak nie byłem z nich szczególnie zadowolony, barwa światła była delikatnie bielsza niż zwykłych żarówek, poza tym jedna się spaliła po 10 miesiącach.

 

Co sądzicie o Osram Night Breaker Unlimited +110% lub Tungsram Megalight Ultra + 90% ? Jak z ich trwałością? A może coś innego polecicie?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

szukam żarówek H7, które mają białą barwę światła. Obecnie miałem Osram Cool Blue Intense, jednak nie byłem z nich szczególnie zadowolony, barwa światła była delikatnie bielsza niż zwykłych żarówek, poza tym jedna się spaliła po 10 miesiącach.

 

Co sądzicie o Osram Night Breaker Unlimited +110% lub Tungsram Megalight Ultra + 90% ? Jak z ich trwałością? A może coś innego polecicie?

 

 

Tungsram: dobra relacja jakości/ceny/trwałości

 

Mam 2x Megalight 90% od lipca 2014. Co prawda w dzień jeżdżę na DRL.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka dająca wiecej swiatla spalila ci sie po 10 miesiacach i uwazasz ze to zle?

Albo duzo swiatla, albo dlugie zycie.

Ja night breakerow uzywam i jwazam ze maja dobry stosunek cena/jakosc

 

Wiadomo, że te żarówki z +50 itp będą mniej wytrzymałe. Jednak te Osramy co miałem jakoś szczególnie wysilone nie były, poza tym bardziej niż okres świecenie nie podobała mi się ich barwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że te żarówki z +50 itp będą mniej wytrzymałe. Jednak te Osramy co miałem jakoś szczególnie wysilone nie były, poza tym bardziej niż okres świecenie nie podobała mi się ich barwa

 

Jak w Cool Blue nie podobała Ci sie głównie barwa ich świecenia, to nic już legalnego nie znajdziesz. Co by świeciło bardziej na biało.

A na pewno nie NB i Megalighty.

 

BTW wyżej wspomniane Silvery też świecą bardziej na zółto niż Cool Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

szukam żarówek H7, które mają białą barwę światła. Obecnie miałem Osram Cool Blue Intense, jednak nie byłem z nich szczególnie zadowolony, barwa światła była delikatnie bielsza niż zwykłych żarówek, poza tym jedna się spaliła po 10 miesiącach.

 

Co sądzicie o Osram Night Breaker Unlimited +110% lub Tungsram Megalight Ultra + 90% ? Jak z ich trwałością? A może coś innego polecicie?

 

 

Bosch Plus 50 Plus Life. U mnie miały żywotność ok.30 tys. km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kolejny chwyt marketingowy. Ich temperatura barwowa to 4300 K. A od dawna w ofercie Philipsa były Blue Vision 4000K. Są tez Blue Vision Ultra, też 4000K. Zapewne konkurencja tańszych Tungsramów czy żarówek z marketów robi swoje, wiec Philips robi wszystko, aby odzyskać klientów.

Z porównania żarówek H7w ceneo: Philips White Vision (2 szt. + 2 szt. W5W) od 77 zł; Blue Vision Ultra - brak ofert produktu (na Allegro  89,99zł); Blue Vision - brak ofert ;] Wnioski chyba jasne :)

W temacie klasycznych żarówek zrobiono już chyba wszystko, IMO producenci powinni skupić się na zamiennikach LED. Tylko świecących przepisowo i z odpowiednią jasnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ich wygląd jest zdecydowanie inny niż blue vision. Blue vision ma całą bańkę niebieską, natomiast blue vision ultra ma odwrotne malowanie niż white vision. W sumie nie ważne, najbardziej liczą się osiągi i trwałość. Nie widziałem jeszcze testu tych żarówek ale chyba kupię na próbę.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ich wygląd jest zdecydowanie inny niż blue vision. Blue vision ma całą bańkę niebieską, natomiast blue vision ultra ma odwrotne malowanie niż white vision. W sumie nie ważne, najbardziej liczą się osiągi i trwałość. Nie widziałem jeszcze testu tych żarówek ale chyba kupię na próbę.

Wysłane z mojego LG-D802

No cóż, czego się nie robi dla zmylenia ? ;]

Oczywiście, że najważniejsze są osiągi. Sporo osób narzekało, że żarówki z Blue w nazwie są dobre przy dobrej pogodzie, ale w deszczu sprawują się gorzej niż zwykłe. Najlepszym IMO wyjściem są częściowo pokryte niebieskim filtrem, takie jak np. Tungsram +120%. Zestaw 2 szt, już od 41,80 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czego się nie robi dla zmylenia ? ;]

Oczywiście, że najważniejsze są osiągi. Sporo osób narzekało, że żarówki z Blue w nazwie są dobre przy dobrej pogodzie, ale w deszczu sprawują się gorzej niż zwykłe. Najlepszym IMO wyjściem są częściowo pokryte niebieskim filtrem, takie jak np. Tungsram +120%. Zestaw 2 szt, już od 41,80 :)

Pewnie masz rację☺ reklama reklama. Miałem raz niebieskie żarówki, dostałem je z autem po poprzednim właścicielu i to była porażka ale to były jakieś nie markowe. White vision w feuvert 60 zł jedna sztuka a druga za 1 zł.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarówek "ulepszanych" używałem Osram Night Breaker i Philips x-treme vision. Osram był 3 razy, philips 2 razy. Mitów w internecie jest dużo, ale ja różnic pomiędzy jednymi a drugimi za bardzo nie zauważyłem. Wzrok badałem i orzekli, że jeszcze ślepy nie jestem ;) -Jedne i drugie są dobre, wyraźnie lepsze od zwykłych. Cena podobna, jakość podobna, trwałość też podobna - wytrzymały około około miesiąc krócej niż zwykłe żarówki (tzn. w moim przypadku było to 3 m-ce a nie 4). Teoria się sprawdza - mają cieńszy żarnik, dzięki czemu jaśniej świecą, ale też szybciej się palą. Ja używałem na sezon zimowy, kiedy jeździ się prawie że tylko w po ciemku- imo jak nie ma xenonów to warto  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie sie smiac ale od ponad roku ma zarowki firmy :nie_wiem: +50% kupione w Brikomarche

 

Swiatko ladne biale, na mokrym dobrze widac i nie przepalaja się ! a kosztuja 40zł/2szt :)

 

jedne z najlepsztych zarowek jakie mialem

 

teraz dokupilm takie same ale H1 do drugie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

szukam żarówek H7, które mają białą barwę światła. Obecnie miałem Osram Cool Blue Intense, jednak nie byłem z nich szczególnie zadowolony, barwa światła była delikatnie bielsza niż zwykłych żarówek, poza tym jedna się spaliła po 10 miesiącach.

 

Co sądzicie o Osram Night Breaker Unlimited +110% lub Tungsram Megalight Ultra + 90% ? Jak z ich trwałością? A może coś innego polecicie?

 

 

 

Mam takie aktualnie i o ile w nocy jest fajnie jasno, natomiast zdarzyło mi sie jechać po autostradzie w deszczu po zmroku i mialem wrażenie że spaliły sie obie żarówki,słabo spisują sie w deszczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Odkopie troche temat. Miałem założone Osram Nightbreaker Unlimited +110% i ciesze sie że w końcu sie spaliły. Na początku wydawało sie że są super dopóki diagnosta nie ustawił prawidłowo świateł czyli opuścił troche, wtedy okazało sie że szału nie ma a jazda w deszczu to tragedia. Kupiłem auto już z takimi żarówkami i po 8-miu miesiącach u mnie padły. Z racji ceny wybór padł teraz na Philips Vision +30% i jest lepiej zarówno w deszczu jak i przy normalnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi wczoraj padła jedna H7 Osram Nightbreaker Unlimited +110% po ok 8 miesiącach i ~25kkm. Z tym że mam DRL. Kupiłem je przed wyjazdem na wakację, testowane były od razu bo całą noc jechałem. Ogólnie bez szału jak za te pieniadze jak dla mnie. Teraz też się zastanawiam co kupić :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeszcze w Bravo i Vectrze kupiłem takie żarówki

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=NARVA+RANGE+POWER+white+&bmatch=moto-koper-attr-aut-1-2-0204

Byłem z nich mega zadowolony... kilka lat minęło a jeżdżą dalej u rodziców w Scenicu i się nie przepaliły... 

 

Film stary ale coś tam na nim widać - efekt żarówek niezły... Niestety bez homologacji ale nie wiem czy ich nie kupię do megane

https://www.youtube.com/watch?v=OHjwvB3cbVM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego film jest z przed czterech lat. Chciałem pokazać że z h7 da rade osiągnąć białe światło. U rodziców nadal jeżdżą te żarówki w aucie i kiedyś diagnosta myślał że są to xenony. Sam osobiście nie narzekalem na te żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na nie nie narzekalem. Wiadomo w każdej zarowce z niebieską bańką jest gorzej podczas deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Philipsy, osramy i marketowe i żadne nie były idealne najgorzej w deszczu mi osobiście Philipsy się sprawdziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych tanich żarówkach, np. teraz są w biedrze takie po 10 zeta za komplet.

Podobno mają podwyższoną jasność i wydłużoną trwałość, w sumie wyglądają nawet ok, na końcu bańki nałożony delikatny filterek niebieski jak w któryś osram'ach...

Biedro-żarówek nie polecę. Miałem H7 i po początkowym zachwycie ceną i jasnością świecenia okazało się, że "zespawały" się z wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

No i znowu czas na nowe żarówki, ostatnio miałem Dectane X-Xenon Look H7, miały ładną barwę światła, ale niestety jedna się spaliła.

No i chcę teraz kupić Bosch Xenon Blue H7 ewentualnie Bosch Silver? Dobry wybór?

Jak długo wytrzymały poprzednie? Jaka cena? Jeździsz na światłach w dzień czy masz dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu czas na nowe żarówki, ostatnio miałem Dectane X-Xenon Look H7, miały ładną barwę światła, ale niestety jedna się spaliła.

No i chcę teraz kupić Bosch Xenon Blue H7 ewentualnie Bosch Silver? Dobry wybór?

 

narva range power white

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa Narva wytrzymała 7 lat (prawa lampa) i 8 lat (lewa) w Punto 2 Classic żony, czyli od nowości. Właśnie wczoraj zmieniałem. Też na standardowe.

 

Nie widzę sensu dawania żarówek + x%, gdyż lampy z H7 i tak świecą doskonale w porównaniu do H4.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już w różnych samochodach chyba wszystkie "super żarówki" +ileśtam, i stanowczo najlepsze są żarówki H7 marki Carrefour. Świecą najjaśniej, najrówniej, najdłużej, kosztują 40zł za komplet. Zaraz po nich Tungsramy. Philipsów żadnych nie polecam ze względu na cenę i że nie są wcale lepsze od w/w, to samo Osram. Sprawdźcie, nie zawiedziecie się. Równiaż w testach (profesjonalnych pomiarach) wypadają tak samo jak najdroższe Philipsy za 100zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja miałem H7 Tungsram Megalight Ultra + 90% ale niestety jedna spaliła się po jakiś 7 tyś. km. Chyba wszystkie wzmocnione żarówki mają krótką żywotność a zwłaszcza H7 , kiedyś używałem tej samej firmy H4 i działały po kilka lat .

 

Tak, wszystkie żarówki ++++ mają krótszą żywotność od zwykłych i im więcej tych +++, tym szybciej się przepalają. Ja po długich eksperymentach (a co, różne żarówki w różnych samochodach) używam od jakiegoś czasu Tungsram Megalight Ultra +90%/120%. 90% są trwalsze. Dobry stosunek ceny do jakości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight 

 

Drugie najlepsze żarówki po Carrefour. Drugie bo krócej świecą mocno, potem coraz słabiej. Carrefour to samo, ale trochę dłużej. Najgorsze były przywołane wcześniej do tablicy Visio +30 - po tygodniu świecą gorzej od zwykłych. No ale tego w testach już nikt nie sprawdza... A potem "szok, łał" jak się założy nowe, innej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Philipsy, osramy i marketowe i żadne nie były idealne najgorzej w deszczu mi osobiście Philipsy się sprawdziły

 

Philips Vision Plus +50%. :ok: Te były najlepsze z tych, które miałem. Z budżetowych Philips Premium + 30%. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.