Skocz do zawartości

skrzynia 6 biegowa do 1.2 8v


addy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jako, że moja sportingowa 5b skrzynia za chwilę wyzionie ducha, pora rozejrzeć się za inną, a po przemyśleniu sprawy - w kolejną sportingową z niewiadomego źródła pchać się nie chcę. Dlatego właśnie moja decyzja padła na skrzynię 6b o podobnych przełożeniach co sportingowa 5b. 

Pytanie: z jakiego samochodu szukać skrzyni? Poczytałem trochę i wynika, że moim wymaganiom sprosta skrzynia ze Stilo, prawda to? Z jakich roczników i jakich wersji silnikowych szukać? Jakieś oznaczenia? Skrzynia podejdzie P&P czy czekają mnie jakieś niespodzianki?

 

Dodam, że samochód to dawne 1.1 mpi z 2003 roku, a więc z podciąganym wstecznym, sportingowa skrzynia zamontowana teraz (chyba) na alu bananie. Prawdopodobnie suche półosie.

Wybierak zostaje ten, który mam czy z 6b skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z punto mk1 6speed jest najkrótsza o odcina na 6 biegu przy ok 180km/h a ze stilo na 6 biegu odcina przy ok 200km/h

przy skrzynce z punto pasuje metalowy banan a ze stilo alu

 

 

Ciekawi mnie jedynie czy skrzynie 6speed z 500, panda są takie same jak ze stilo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z punto mk1 6speed jest najkrótsza o odcina na 6 biegu przy ok 180km/h a ze stilo na 6 biegu odcina przy ok 200km/h

przy skrzynce z punto pasuje metalowy banan a ze stilo alu

 

 

Ciekawi mnie jedynie czy skrzynie 6speed z 500, panda są takie same jak ze stilo??

hmm. tez się zastanawiam nad wymiana na 6b. Z kalkulatora magicznego krążącego po necie wnika ze przy 7k/rpm przy Sportingu odcinka jest na 205 a stilo6b na 220. Pytanie czy zapasuje do tej skrzyni ze stilo wybierak ze Sporting z wciskanym wstecznym? i czy musi być alubanan? mam aktualnie metalową łapę skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stilo,500/panda/punto 1.4 16v

bieg:               przełożenie:
1.                    3,545
2.                    2,157
3.                    1,480
4.                    1,121
5.                    0,902
6.                    0,744

główne 4.017

 

 

nie wiem tylko czy w każdym modelu miały takie same przełożenie główne
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odkopie wykopa: Pytanie o skrzynie 6b stilo. co z linką prędkościomierza? w cc mam gwint do przykręcenia linki a w stilo tylko dziurę na wciśniecie  impulsatora. Wiem że mało osób tu zagląda ale może ktoś coś. PS. Da się przełożyć samą obudowę dyferencjału żeby uzyskać gwint? i czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 19:10, cio napisał(a):

Odkopie wykopa: Pytanie o skrzynie 6b stilo. co z linką prędkościomierza? w cc mam gwint do przykręcenia linki a w stilo tylko dziurę na wciśniecie  impulsatora. Wiem że mało osób tu zagląda ale może ktoś coś. PS. Da się przełożyć samą obudowę dyferencjału żeby uzyskać gwint? i czy to wystarczy?

Przelozysz sobie napęd ze swojej skrzyni , z tylu jedna śrubka na klucz 10 i wysuwasz do góry całość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...
W dniu 26.11.2022 o 20:30, Rapid136 napisał(a):

Działa, jak kolega czubi piszę. Co do wybieraka, pasuje i taki i taki.

 

Pytanie:

Jakie przełożenie ma skrzynia z tipo 1.4 105km?? Wie ktoś?

Wściekłe. 13/64. Założyłem do swojego malucha i po mieście ruszałem z 3 i jeżdziłem 4, 5 i 6. Wymienłem na stilowe i jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.