Skocz do zawartości

Elektromagnetyczny czujnik parkowania - ma ktos?


tjsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Mimo, że poczciwe Stilo zostało sprzedane, forum nie opuszczam ;).

Planuje do nowego auta (corolla Verso 2007 FL) dorzucić czujniki parkowania. Szkoda mi zderzaka i w koncu trafilem na elektromagnetyczne czujniki. Czy ktos cos w tej sprawie wie?

Jest to smiesznie tanie, jezeli nie zalezy na czasie.

Pytanie zasadnicze - warto?

tutaj jakiś przykład z YT http://www.youtube.com/watch?v=o5qVHxMp9LQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Wojtas ;)

Wczoraj zamówiłem przesyłke z Chin. Zapłaciłem niecałe 35zł wiec ostatecznie nie bedzie za szkoda, a zawsze mozna zrobic spor i żądać zwrotu gotówki.

Wczoraj również powęszyłem jeszcze i popytałem znajomych. Kolega ma to zamontowanie w subaru. Działa rzeczywiście z dużo mniejszych odległości niż ultradźwiękowe (ok 70-80cm) i reaguje tylko na zmiany otoczenia. Więc jeżeli stojąc ktoś raptem postawi za samochodem latarnie to czujniki tego nie wykryją, ale jak będę się do tej latarni zbliżał, to jest szansa że będę ostrzegany przez brzęczyk.

Dlatego też wszelkiego rodzaju instalacje haków holowniczych nie stanowią problemu gdyż te nie zakłócają pola elektromagnetycznego bo są nieruchome względem sensorów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawy ten czujnik :) Trochę poczytałem opinni i wydaje mi się że negatywne działanie tego czujnika jest spowodowane nieumiejętnym montażem lub montażem "wymuszonym poprzez wewnętrzną strukturę zderzaka".Więc zanim zamontujesz wewnątrz to przyklej go na zewnątrz i w ten sposób znajdziesz najbardziej optymalne miejsce (zasięg). Oczywiście czekamy na manual i recenzję ... ;)

Jestem bardzo ciekawy (a nigdzie takiej opinii nie znalazłem) czy taki czujnik sprawdził by się w pojazdach użytkowych np.typu BUS lub kontener gdzie zderzaki są metalowe ??

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dotarł po ok 12 dniach z Chin ;).

Na tą chwile sprawdziłem go w domu. Taśma jest bardzo długa (ciąć można), głośnik strasznie głośny (więc słychać będzie).

Na podłodze w domu ciężko wyczaić jak to działa, ale działa. I rzeczywiście od tych 60-70 cm rozlega się dźwięk.

 

 

Jestem bardzo ciekawy (a nigdzie takiej opinii nie znalazłem) czy taki czujnik sprawdził by się w pojazdach użytkowych np.typu BUS lub kontener gdzie zderzaki są metalowe ??

To żaden problem, gdyż czujnik elektromagnetyczny wykrywa zakłócenia w polu elektromagnetycznym. A te są brane pod uwagę jedynie przy poruszających się obiektach. Wiec w związku z tym, że zderzak metalowy nie porusza się, to nie będzie robić żadnych problemów.

Z obserwacji moich wynika, że nawet przewód łączący taśmę z centralką również generuje dźwięki i działa jak sam czujnik ;). Myślę, że w teorii można by pociągnąć tylko jakiś drucik lub jakąś szerszą taśmę (może będzie lepsza czujność) i też powinno wszystko działać.

 

Wykonanie wyjątkowo poprawne. Kabelki ładnie polutowane, obudowa centralki ładnie spasowana ;).

 

Co do montażu w aucie to pewnie dopiero jak zrobi się cieplej, a poza tym instrukcja Wam się już chyba nie przyda, chyba że chcecie montować to w Corolli Verso ;).

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykonanie wyjątkowo poprawne. Kabelki ładnie polutowane, obudowa centralki ładnie spasowana ;).

 

Co do montażu w aucie to pewnie dopiero jak zrobi się cieplej, a poza tym instrukcja Wam się już chyba nie przyda, chyba że chcecie montować to w Corolli Verso ;).

 

Pozdrowionka

 

manual ze zdjęciami możesz zapodać chociażby po to żeby zobrazować jak to wygląda jak sie montuje i jak działa - chodzi o ogólna koncepcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w schumacherze też chciałem zamontować takie czujniki co by nie psuć tylnego zderzaka tylko szkoda mi było wydać ponad 100zł. na to ale za 35zł. można się pobawić.

 

Tak pamiętam jak o tym mi mówiłeś już jakiś czas temu. Jak przetrzesz szlak to daj znać będziesz miał klienta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

A ja cały czas zwlekam z montażem.

Puki co siedzi kamera cofania z ekranem w lusterku. Wydaje się więc, że czujka cofania zbędna....ale kto wie....jak żona nie będzie widziała to zainstaluję i czujnik. @@pp505 daj info jak to u Ciebie się sprawdza....nawet ten wstępny test...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Właśnie zamontowałem czujnik ale coś chyba nie działa poprawnie. Po włączeniu biegu wstecznego głośnik pika 1 raz. Potem po około 60-50 cm znów raz piknie i potem rozlega się dźwięk stały już na jakieś  5-4 cm przed przeszkodą. Nawet nie idzie zareagować i można w coś wjechać. Możliwe że coś źle zamontowałem ? Taśmę przykleiłem poniżej tablicy rejestracyjnej po kilka cm na boki. Podpięcie kabli + i - ma jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podpięcie kabli + i - ma jakieś znaczenie ?

 

Przy prądzie stałym - kolosalne, + należy podłączyć do zasilania 12V - w tym przypadku do + światła wstecznego, a - do masy samochodu (najlepiej prosto pod śrubę masową).

 

Sądzę, że czujnik działa poprawnie, skoro pika: czyli działa tak, jak to było przewidywane - do d...y.

 

Istnieje jeszcze możliwość, że po prostu masz za małe odcinki czujnika i nie widzi przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja założyłem u siebie wczoraj Astra H. O ile na zgaszonym silniku jakoś to działa  (reaguje bardzo późno ) to po uruchomieniu silnika łapie jakieś zakłócenia albo nie działa z canbusem bo w kolko słychać pojedyncze pikniecie uruchamianych czujników. Chyba pójdzie do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.