Skocz do zawartości

Fotelik dla dziecka 0-18 kg


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Stoimy przed wyborem fotelika dla dziecka. Z uwagi na dużą ilość różnej maści fotelików chciałbym zasięgnąć Waszej opinni.

Wymagania to przedewszystkim bezpieczeństwo, im więcej punktów tym lepiej. Cena w przedziale 500-1000 zł. Możliwość zapinania z ISOFIXEM (koniecznie) i bez isofixa w pasy bezpieczeństwa samochodu (opcjonalnie). Możliwość mocowania przodem i tyłem do kierunku jazdy. Możliwość zdjęcia materiału do prania.

Jeśli jest coś co uważacie za istotne w takim foteliku, a czego nie napisałem, piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo, to kup 0-13 kg

 

Aktualnie młody śmiga w nosidełku 0-13kg, waży 10 kg datego chcemy zmienić na coś wiekszego. Nie wiem jak to jest konstruowane, bo na szerokość już jest ciasno po bokach, a jak będzie miał 13 kg to napewno go nie dam rady wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie młody śmiga w nosidełku 0-13kg, waży 10 kg datego chcemy zmienić na coś wiekszego. Nie wiem jak to jest konstruowane, bo na szerokość już jest ciasno po bokach, a jak będzie miał 13 kg to napewno go nie dam rady wcisnąć.

To raczej szukaj 9-18. Ja mam i polecam MC Pearl. Jest chyba wersja do montowania przodem i tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoimy przed wyborem fotelika dla dziecka. Z uwagi na dużą ilość różnej maści fotelików chciałbym zasięgnąć Waszej opinni.

Wymagania to przedewszystkim bezpieczeństwo, im więcej punktów tym lepiej. Cena w przedziale 500-1000 zł. Możliwość zapinania z ISOFIXEM (koniecznie) i bez isofixa w pasy bezpieczeństwa samochodu (opcjonalnie). Możliwość mocowania przodem i tyłem do kierunku jazdy. Możliwość zdjęcia materiału do prania.

Jeśli jest coś co uważacie za istotne w takim foteliku, a czego nie napisałem, piszcie.

ja polecam RECARO young sport.

ma wewnetrzna wkładkę- wyjmowana.

 

dotknij materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy fotelik 0-13kg kupilem recaro privia i bylem bardzo zadowolony. Jednak mlody szybko urosl i musialem kupic 9-18kg. Szukalem dlugo. Znalazlem model Casualplay Q-retraktor fix. Ma mocowanie ISO-FIX i bezwaldnosciowe pasy bezpieczenstwa oraz regulowany zaglowek. Bardzo wygodny bo mozna pochylic do spania fziecko. I wykonanie o wiele lepsze niz w przypsfku Recaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej szukaj 9-18. Ja mam i polecam MC Pearl. Jest chyba wersja do montowania przodem i tyłem.

W zasadzie wszystko co oglądaliśmy z 9-18 jest do jazdy przodem, a te foteliki są zalecane od 1 roku. Młody ma 10 kg, ale dopier co skonczyl 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być bezpiecznie to nie 0-18, ale 0-13, a potem 9-18

 

Ja kupiłem maxi cosi cabriofix + bazę family fix jako 0-13, a potem jak wyrośnie to na tej samej bazie postawię fotelik pearl.

Maxi cosi jedzie na opinii. Kiedys robili dobre foteliki. Teraz to olewają. Potwierdzilo to kilku niezależnych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko co oglądaliśmy z 9-18 jest do jazdy przodem, a te foteliki są zalecane od 1 roku. Młody ma 10 kg, ale dopier co skonczyl 6 miesięcy.

OT jak na 6 m-cy to sporo wazy... Moja ma 10 m-cy, wazy 7,6kg i lekarz mówi ze jest na granicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi cosi jedzie na opinii. Kiedys robili dobre foteliki. Teraz to olewają. Potwierdzilo to kilku niezależnych sprzedawców.

 

jakościowo są moim zdaniem mocno takie sobie (szczególnie stosunek jakość/cen), jednak testy zderzeniowe są bardzo ok, a to dla mnie najważniejsze.

Poza tym zwróć uwagę na to, że w innych firmach fotelik jest tańszy, ale jak chcesz kupić fotelik z bazą (a większość fotelików ma dobre wyniki w testach zderzeniowych tylko pod warunkiem, że fotelik jest na bazie) to kupujesz fotelik + bazę, ale jak dziecko wyrośnie z fotelika, to już nie kupisz do tej bazy większego fotelika. Albo ten większy wozisz spięty pasami, albo musisz kupować nową bazę. W Maxi cosi bazę kupujesz raz, masz do niej pasujące foteliki mały i duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz mocować fotelika na isofix to ja polecam Maxi-cosi TOBI, zamocowanie pasami jest bardzo mocne i stabilne, jedyny problem jest taki, że fotelik jest dość wysoki i np w focusie, touranie i teraz w Ceedzie z tyłu jak dziecko urośnie będzie uderzać nogami o oparcie (ma nózki wyżej niż w standardowych fotelikach).

Plus tego rozwiązania jest taki, że dziecko więcej widzi bo jest wyżej :) .

 

Mogę też polecić Recaro Young Sport, jest niższy i dziecko ma więcej miejsca w ciaśniejszym aucie z tyłu, no i po demontażu szelek fotelik nadaje się dla większych dzieci (do 36kg). Przy czym samo zamocowanie też nie ma isofixa i jest nieco mniej stabilnie niż w Tobi. Nie ma też wskaźnika prawidłowego napięcia pasów jak w maxi cosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.