Skocz do zawartości

Focus kombi


mpek

Rekomendowane odpowiedzi

Morgen ;]

Od kliku dni muszę bujać się Focusem kombi 2008.

Mam pytanie, czy klapa bagażnika jest jakoś blokowana podczas jazdy, czy to gamonie nie umieją jej otwierać (nie podczas jazdy oczywiście ;] ),

Mam na myśli sytuację podejścia i otwierania bagażnika. Czasami jest tak, że podchodzi na bramie zakładu i da radę otworzyć a czasami nie może. Dopiero jak otworzę drzwi kierowcy, to się odblokowuje :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgen ;]

Od kliku dni muszę bujać się Focusem kombi 2008.

Mam pytanie, czy klapa bagażnika jest jakoś blokowana podczas jazdy, czy to gamonie nie umieją jej otwierać (nie podczas jazdy oczywiście ;] ),

Mam na myśli sytuację podejścia i otwierania bagażnika. Czasami jest tak, że podchodzi na bramie zakładu i da radę otworzyć a czasami nie może. Dopiero jak otworzę drzwi kierowcy, to się odblokowuje :nie_wiem:

 

Wlasnie tak jest, otwarcie drzwi odblokowuje klape ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamknięty centralny zamek to bagażnik też jest zablokowany.

No dobra, ale chodzi mi o to, że wsiadam, jadę, podjeżdżam pod bramę i cieć chce klapę otworzyć aby sprawdzić czy nie wwożę uchodźców na tereb huty. I raz się da otworzyć a raz nie a nic nie robię. Chyba że czegoś nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale chodzi mi o to, że wsiadam, jadę, podjeżdżam pod bramę i cieć chce klapę otworzyć aby sprawdzić czy nie wwożę uchodźców na tereb huty. I raz się da otworzyć a raz nie a nic nie robię. Chyba że czegoś nie wiem.

 

A to jest jakis problem na chwile otworzyc drzwi? :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale chodzi mi o to, że wsiadam, jadę, podjeżdżam pod bramę i cieć chce klapę otworzyć aby sprawdzić czy nie wwożę uchodźców na tereb huty. I raz się da otworzyć a raz nie a nic nie robię. Chyba że czegoś nie wiem.

 

Jak masz ustawione, że po ruszeniu rygluje Ci się centralny zamek to siłą rzeczy rygluje się też bagażnik.

Drzwi otwierać nie trzeba, wystarczy lekko pociągnąć za wewnętrzną klamkę, żeby centralny się otworzył i potem nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej otwierający bagażnik.

 

Jak żadne z powyższych tzn., że masz coś zepsute :)

 

ps. Centralny rygluje się tylko po pierwszym ruszeniu po odpaleniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione, że po ruszeniu rygluje Ci się centralny zamek to siłą rzeczy rygluje się też bagażnik.

 

nie musi miec żadnego ryglowania ustawionego. jak auto ruszy, to sie blokuje otwieranie tylnej klapy z guzika na klapie.

Focusy nie mają knefla odblokowującego klape, wiec musi po zatrzymaniu otworzyć drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, dzisiaj specjalnie sprawdzilem, samochód zapalony na luzie, tak jak wcześniej pisałem dwa razy przycisk klapy na pilocie i tył otwarty.  

Pozdr. 

 

Ale to juz chyba latwiej otworzyc drzwi niz celowac w guziki przy stacyjce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione, że po ruszeniu rygluje Ci się centralny zamek to siłą rzeczy rygluje się też bagażnik.

Drzwi otwierać nie trzeba, wystarczy lekko pociągnąć za wewnętrzną klamkę, żeby centralny się otworzył i potem nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej otwierający bagażnik.

 

Jak żadne z powyższych tzn., że masz coś zepsute :)

 

ps. Centralny rygluje się tylko po pierwszym ruszeniu po odpaleniu auta.

Ale raczej nic nie jest ustawione, bo nic nie słychać.

Obstawiam dwie opcje:

Gamoń na bramie.

Faktycznie nie da się otworzyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nic nie jest ustawione, bo nic nie słychać.

Obstawiam dwie opcje:

Gamoń na bramie.

Faktycznie nie da się otworzyć ;]

 

Napisałem tak, jak jest u mnie w foce rocznik 2003. W nowszych może jest lepiel/inaczej/gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Jakiś czas temu miałem coś podobnego.

 

Po zatrzymaniu zona wyszła z miejsca pasażera z przodu i nie umiała otworzyć bagażnika przez kilka sekund, dopiero po zdalnym otwarciu się udało.

Być może po zatrzymaniu, tylko po otwarciu drzwi kierowcy zwalnia się blokada bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem coś podobnego.

 

Po zatrzymaniu zona wyszła z miejsca pasażera z przodu i nie umiała otworzyć bagażnika przez kilka sekund, dopiero po zdalnym otwarciu się udało.

Być może po zatrzymaniu, tylko po otwarciu drzwi kierowcy zwalnia się blokada bagażnika.

 

To akurat dosc popularny patent, u mnie C4 i Primerze P12 bylo dokladnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mogę Cię pocieszyć.U mnie w Avensisie 2007 po zablokowaniu drzwi przyciskiem w środku nie można otworzyc żadnych drzwi oprócz kierowcy do momentu wyłaczenia przyciskiem.Pozostałe drzwi tylko po odblokowaniu przyciskiem - nawet po wyłączeniu zapłonu.Już kilka razy żona prawie urwała klamke od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.