Skocz do zawartości

Pierwsze moto


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Juz niedlugo dolacze do posiadaczy prawa jazdy z kategoria A.

Do tej pory nie mialem za wielu przygod z motocyklami wiec zrobienie prawa jazdy jest juz wyczynem/niezlymi emocjami.

 

Moze najpierw kilka slow o procesie osiagniecia prawa jazdy na kat A w Czechach.

 

Wyglada to inaczej niz w Polsce. Teoria polega na wkuciu na blache pytan z egzaminu. Zeby ja przejsc trzeba rozwiazac 3-4 testy zawierajace po 29 pytan. Wykladow brak.

 

Jazdy to 12 godzin lekcyjnych. Jazdy zaczyna i konczy sie na ulicy. Placykow tu sie nie praktykuje.

Co ciekawe na motocyklu jezdzi sie z instruktorem - siedzi na miejscu pasazera i ma kierownice z wszystkimi manetkami, i pedalami (wszystko zdublowane). 

post-129440-0-48723600-1445895212_thumb.jpg

Na wiosne egzamin, bo teraz juz nie jezdza.....

 

A teraz pytanie zasadnicze - czy Versys 650 jako pierwsze moto to dobry wybor czy moze poszukac czegos innego?

Z alternatyw rozpatrywanych do tej pory to VStrom, NC750x i GS700

 

VStrom jest wiekszy od Versysa, i bodajrze starszy.

NC750x jest najslabszy i wg mnie najbardziej "plastikowy"...

GS700 jest najdrozszy

 

Versys jest kompromisem miedzy nimi wszystkim. Wersja jaka mnie interesuje to wlasciwie max co da sie do niego wsadzic. Uzywanie troche miasto troche poza...ale jak to wypadnie w praktyce to sie za rok okaze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Versys jest kompromisem miedzy nimi wszystkim. Wersja jaka mnie interesuje to wlasciwie max co da sie do niego wsadzic. Uzywanie troche miasto troche poza...ale jak to wypadnie w praktyce to sie za rok okaze.

 

Tutaj masz trochę o Versysie: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/407004-kawasaki-versys-650-co-o-nim-wiemy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystkie, które wymieniłeś są godne zainteresowania jako pierwsze moto. No może poza GS'em, ale tutaj raczej aspekty wizualne wchodza w grę - mi się nie podoba.

Z wyglądu NC'ek i Versys na tym samym szczeblu, VStorm za nimi.

Jeśli chodzi o silnik to VStorm z Vką fajniej brzmi niż R2 w Versysie, ale osiągi praktycznie te same.

Przysiądź się do każdego, a jeśli będziesz mógł przejedź się i sam zdecyduj.

Sprzęt musi się Tobie  podobać i musisz się dobrze na nim czuć  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam V-Stroma 650, bardzo wygodny i fajny motocykl. Jak kupiłem sztukę roczną z przebiegiem 7000 km i na gwarancji. 

Jak dla mnie silnik lepszy niż w Kawie i solidna aluminiowa rama. W tym sezonie zrobiłem nim prawie 8000 km.

Jeden przegląd w Suzuki i dwa albo trzy razy podciągnięty łańcuch.

Polecam forum https://vstromclub.fora.pl/

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam V-Stroma 650, bardzo wygodny i fajny motocykl. Jak kupiłem sztukę roczną z przebiegiem 7000 km i na gwarancji. 

Jak dla mnie silnik lepszy niż w Kawie i solidna aluminiowa rama. W tym sezonie zrobiłem nim prawie 8000 km.

Jeden przegląd w Suzuki i dwa albo trzy razy podciągnięty łańcuch.

Polecam forum https://vstromclub.fora.pl/

 

Piotrek

Tez mi po glowie chodzi. Straszy modelowo od Kawasaki, ale za to troche wiekszy ma rozstaw kol.

Powiedz mi czy w nowych modelach nadal przeglady sa co 6 tys km?

 

PS. Z jakiego punktu oceniasz silnik lepszy w Suzuki wzgledem Kawasaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie swiezaka - jakiego rodzaju to sa motocykle i na jakie warunki sie nadaja?

 

Versys i DL 650 to "małe turystyczne enduro".

 

Motocykle doskonale nadają się do wypadów turystycznych 600 i 600+ km dla osób poczatkujacych i mało wymagających.

Równiez dla osób liczacych się z budżetem - albowiem wraz ze wzrostem pojemności wzrastają koszta eksploatacji i serwiasowania - ogólnie rzecz biorąc.

Taki motocykl tez dobrze sprawdzi się w mieście - ze względu na wąskoe kształty i małą masę.

 

Enduro - bo mozna nabyć zestaw opon z łagodną kostką asfaltowo szutrową i śmigać motocyklem po drogach gruntowych - niezła frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał F800GS, dla mnie bardzo wygodny (177cm), poza tym podobają mi się wszystkie eFki GSy, sam mam 650 :-)

Niezaprzeczalnie fajne moto, cena taka jak za Triumpha Tigera 800 XCX.

W porownaniu do Versysa i DL-a 50% drozszy ale majacy np. kontrole trakcji ktorej te dwa nie maja nawet w opcji. Dodatkowo fajny program assistance. Tylko czy na pierwsze moto on sie kwalifikuje? Tego jeszcze nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba decyzja zapadla. Bedzie Triumph 800 XRX.

Teraz ide negocjowac z dealerem. Jak zaproponuje jakas sensowna oferte to bedzie trzy cylindrowiec :)

 Bardzo dobry wybór ;-) Tylko ostrożnie, bo te 3 cylindry maja moc. Jeżeli bierzesz nowe moto to będziesz miał czas by sie wjeździc podczas docierania ;-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dobry wybór ;-) Tylko ostrożnie, bo te 3 cylindry maja moc. Jeżeli bierzesz nowe moto to będziesz miał czas by sie wjeździc podczas docierania ;-) ;-)

Raczej nowe, ewentualnie demo z malym przebiegiem i pelna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.