Skocz do zawartości

ASTRA H 1.6 16V 105KM za wysokie spalanie


Zielak3citi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o pomoc, podpowiedzi itp w znalezieniu problemu wysokiego spalania.Trochę napisałem ale mam nadzieję że pomoże to w znalezieniu odpowiedzi.

Auto do tej pory paliło w granicach 8L i to było dla mnie normalne - jazda po mieście klima, korki, 

W pewnym momencie silnik zaczął nierówno pracować - trafił do warsztatu i wymieniona zastała cewka i świece, dynamika auta się poprawiła a spalanie wydaje mi się było na tym samy poziomie. Niedługo potem wymieniałem opony z przodu - założone są FULDY ECOCONTROL HP rozmiar 205/55/16. Auto jeździło około miesiąca w tym czasie tankowałem około 3 razy do pełna i tez nic się nie wskazywało wysokiego spalania. Aż nagle na początku października auto zaczęło palić 10L na 100km, Po drugim tankowaniu auto trafiło do warsztatu - przy okazji wymiany opon na zimowe i komp nic nie pokazał, ale zastanowiła mnie wartość temperatura cieczy chłodzącej 103 stopnie a auto stało już jakieś 15 minut - NORMALNE to? Mechanior powiedział że błędów nie widzi i wszystko gra. Kazał zatankować na innej stacji - tankuję na Orlenie i ostatnio dwa razy na tej samej.

Filtry (wszystkie) olej  wymieniane raz w roku ostatnio w lipcu. 

Skąd to spalanie - do tej pory nic się takiego nie działo a auto mam już 3 lata. Czy winne może być złe paliwo czy szukać jeszcze czegoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja benzyna 1,6 jak jezdzilem jeszcze na noPb w zyciu nie spalila mi 8l w miescie z klima (i nie mowie o korkach, bo w BI ich nie ma).

Tyle spalalem w trasie bez klimy, ale niech bedzie ze jezdzic nie umiem.

 

Wzrost spalania moze zbiegl sie z ochlodzeniem na dworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja mam zapytanie . W mojej astrze 1.4 temperatura wg. test mode oscyluje pomiędzy 89 - 93 . obojętnie czy miasto czy trasa .  Wydaje mi się że jest OK czy się mylę?

 

w naszej tak samo wygląda wahanie temperatury

 

16 cali w 100km silniku to troche duzo. Nie były tam czasami dedykowane 15?

 

nasza Z14XEP seryjnie miała założone 205/55/16. Spalanie ok 7,5 -8L ale praktycznie cały czas na klimie i :piekna: jeździ na krótkich odcinkach. W 90% jak auto osiąga 80*C to już jest na miejscu i gasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja mam zapytanie . W mojej astrze 1.4 temperatura wg. test mode oscyluje pomiędzy 89 - 93 . obojętnie czy miasto czy trasa .  Wydaje mi się że jest OK czy się mylę?

 

Nie mylisz sie, u mnie w 1,4 norma jest 90, a w 1,6 juz 102, tak jest i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.