Skocz do zawartości

Testowałem nową Astrę


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pojeździć nową Astrą w wersji Enjoy z silnikiem 1.4T 150KM. Zdjęć nie wrzucam, bo każdy może sobie wygooglowac takowe.

 

Wygląd:

 

- jest brzydsza na żywo od poprzedniczki, te czarne zaślepki w okolicach szyb przednich bocznych oraz miedzy tylną oraz bocznymi tylnymi, wyglądają zle i zdradzają oszczednosci. zwraca uwagę ogromna klapka wlewu paliwa, nie widzialem czegos takiego nawet w tirach  :phi:

 

Wnętrze:

 

- astra w srodku urosła i to znacznie. ustawilem wygodnie fotel kierowcy (a mam 185cm), a nastepnie usiadłem z tyłu - bajka! miejsca miedzy kolanami, a fotelem miałem z 2, moze 30cm, nad głową też super. w ogóle tylna kanapa jest pod jakims dziwnym kątem, czlowiek się jakby zapadal, ale jest to bardzo wygodne. nowa deska rozdzielcza jest miekka, nowy system multimedialny świetny, mozna polaczys sie z iphonem i korzystac z gpsu, muzyki, telefonu czy siri. panelklimatyzacji upodobnil sie do tego z insignii, temperatura wyswietlana jest na pokretełku, bardzo ładnie to wygląda

 

Silnik:

 

- samochod szału nie robił pod względem przyspieszenia, ale moze silnik nie dotarty...? natomiast spalanie... miodzio, z przejazdki po miescie i okolicach wyszla mi srednia ponizej 5l

 

Prowadzenie:

 

- i tu mamy najwiekszy skok naprzod. nie wiem czy to ze wzgledu na nizsza wagę, czy zmienione zawieszenie (pewnie obie te sprawy), ale prowadzi się bardzo dobrze, na zakretach nie przechyla, czlowiek ma caly czas kontrole nad wszystkim, nie ma co prownywac do poprzedniczki - to przepaść i to przy mniejszych kolach! dodatkowo ladnie wylapuje i tlumi nierownosci :)

 

 

Podsumowanie

 

- niestety otrzymalem wersje prawie golas, nie miala najfajniejszych rzeczy jak fotele z masazem czy swiatel LED. miala takze jakosciowa wpadke, material podsufitki nie był zawinięty na podsufitke, byl ucięty nierowno i zwisal smetnie na stylu podsufitka - przednia szyba  :facepalm:  Biorąc pod uwagę mozliwe rabaty w PL to cos czuję, że szykuje się hicior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astra w srodku urosła i to znacznie

 

Trzeba było zajrzeć do bagażnika. To jest jakiś żart, żeby bagażnik był pojemnościowo taki sam jak w Punto :facepalm: V. od IV. w tej kwestii dzieli przepaść.

 

Po za tym to odchudzanie, którym tak się Opel chwali to typowy marketingowy bełkot, bo dopiero teraz Astra waży tyle ile konkurencja. Nowa Astra niczym się nie wyróżnia, ani ładna, ani lekka, ani przestronna. Taki nijaki dupowóz im wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamikę silnika oceniasz słabo, ale w porównaniu z czym? Jakimś innym kompaktem o podobnej mocy?

A jak wyciszenie: od silnika, opon, powietrza? Rozpędzałeś się do prędkości autostradowych?

 

W porównaniu np. z poprzednią Astrą 1.4Turbo 140KM, ale sądzę, że to kwestia nie dotartego sinika (no chyba, że był jakiś dziwny mode włączony) Wyciszenie lepsze niż poprzednia Astra, rozpędzałem się do 90km/h  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zajrzeć do bagażnika. To jest jakiś żart, żeby bagażnik był pojemnościowo taki sam jak w Punto :facepalm: V. od IV. w tej kwestii dzieli przepaść.

 

Po za tym to odchudzanie, którym tak się Opel chwali to typowy marketingowy bełkot, bo dopiero teraz Astra waży tyle ile konkurencja. Nowa Astra niczym się nie wyróżnia, ani ładna, ani lekka, ani przestronna. Taki nijaki dupowóz im wyszedł.

 

Pojemnosc bagaznika akurat sie nie zmieniła, było i jest 370l  :)  w HB

 

Muszą podkreślać, że schudła, bo każdy podkreślał, że starsza jest za gruba.

 

Ta moja testowa ważyła 1210kg, a ile wazy konkurencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trzeba było zajrzeć do bagażnika. To jest jakiś żart, żeby bagażnik był pojemnościowo taki sam jak w Punto V. od IV. w tej kwestii dzieli przepaść.

Dlaczego żart? Nie każdemu potrzebny przepasny bagażnik.  Chcesz wiekszy, wybierasz wersje kombi. Czy to takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.