Skocz do zawartości

ASTRA J // 2015 // czujnik ciśnienia kół


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.11.2018 o 09:34, kamileeek napisał:

nie wiem czy to moje urządzenie jest słabe...

Jeśli czujniki się same wylogowały z auta, to wskazuje, że to ich wina. Może po prostu mechanik założył stare, zleżałe, albo używki z wyczerpanymi bateriami, więc mają mały zasięg radiowy i stąd autowylogowanie i trudności w ponownym zalogowaniu...

 

PS. Możesz zrobić test: postaw letnie koła obok zimowych i spróbuj je na próbę zaprogramować, to wyjaśni, czy przyrząd jest sprawny i czy układ monitorowania w aucie jest sprawny.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli czujniki się same wylogowały z auta, to wskazuje, że to ich wina. Może po prostu mechanik założył stare, zleżałe, albo używki z wyczerpanymi bateriami, więc mają mały zasięg radiowy i stąd autowylogowanie i trudności w ponownym zalogowaniu...


Aktualnie mam koła fabryczne założone, tak samo czujniki. Po zaprogramowaniu jest ok.
Przyrząd jest raczej do dupy, tzn działa ale wysyła tak jakby słaby sygnał tak mi się wydaje. Trzeba bezpośrednio do opony przyłożyć przy wentylu. Moze użyli jakiś słabszych części. Pamiętam jak kupowałem to były tańsze i droższe wersje tego urządzenia. Mnie w sumie wyniosło około 40zl.
Poza tym dziwnie się zachowuje po włożeniu baterii, miga jak szalony potem zwalnia,może tak ma być?
Najważniejsze że zadziałał, na wiosnę już będę wiedział jak to obsłużyć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te fabryczne koła się same wylogowały z auta?
Pozdr.
Tak,
Tzn założyłem fabryczne teraz na zimę i przez chwilę astra coś tam widziała ale chyba coś jej się po tegocilo bo napewno to nie były ciśnienia założonych kół. Tak jak pisałem przez około 15 km pokazywała wszystkie koła, potem tylko 1 koło. Pokazywała ciśnienie na 2,4. Gdy już wykonałem programowanie, pokazała ciśnienie na 2,1. Więc morał z tego taki ze trzeba za każdym razem programować koła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2018 o 20:16, kamileeek napisał:

Tak,
Tzn założyłem fabryczne teraz na zimę i przez chwilę astra coś tam widziała ale chyba coś jej się po tegocilo bo napewno to nie były ciśnienia założonych kół. Tak jak pisałem przez około 15 km pokazywała wszystkie koła, potem tylko 1 koło. Pokazywała ciśnienie na 2,4. Gdy już wykonałem programowanie, pokazała ciśnienie na 2,1. Więc morał z tego taki ze trzeba za każdym razem programować koła.

Astra nie pokazywała przypadkiem tego co ostatnio widziała z kół letnich?

Potem, jak nie wyłapała/nie zaprogramowałes zimowych to wskazania znikły.

 

Tak przynajmniej zachowuje się u mnie Insignia, co prawda sama wykrywa czujniki bez żadnych procedur, ale po zmianie kół przez jakiś czas/dystans pokazuje stare wskazania, potem wskazania znikają i po jakimś czasie/przebiegu łapie sygnał z nowych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Astra nie pokazywała przypadkiem tego co ostatnio widziała z kół letnich? Potem, jak nie wyłapała/nie zaprogramowałes zimowych to wskazania znikły. 

 

 

  

 

 Wygląda właśnie ze tak się astra zachowała

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Insigni jest inny system, który pamięta 8 czujników i po zmianie nic nie trzeba programować. Wystarczy przejechać zadany dystans z pewną prędkością, a system sam rozpozna założone koła. Astra pamięta 4 czujniki i po każdej zmianie kół lub ich pozycji trzeba programować. Jakieś takie info uzyskałem kiedyś w serwisie ASO Opla. Jeśli to nieprawda, to znaczy, że mnie wprowadzili w błąd :(
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.11.2018 o 14:35, master22221 napisał:

W Insigni jest inny system, który pamięta 8 czujników i po zmianie nic nie trzeba programować. Wystarczy przejechać zadany dystans z pewną prędkością, a system sam rozpozna założone koła. Astra pamięta 4 czujniki i po każdej zmianie kół lub ich pozycji trzeba programować. Jakieś takie info uzyskałem kiedyś w serwisie ASO Opla. Jeśli to nieprawda, to znaczy, że mnie wprowadzili w błąd :(
Pozdr.

To co napisałeś w niczym nie przeczy temu co ja splodzilem.

No może poza tym, że 8 czujników w Insignii nie jest prawdą, bo se wyłapie jakie i ile tylko założysz.

 

Mi chodziło o to, że Astra po zmianie kół coś na początku pokazywala bo wskazywała jeszcze dane ze starych kół, a przestała dopiero jak nie udało jej się kolejnych "odczytow" zrobic (dlatego, że nie były zaprogramowane nowe czujniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.