Skocz do zawartości

oswietlenie postojowe przod i tyl brak :(


biker2001

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie nie mam postojowego przodu z prawej strony oraz z tylu czerwonego postojowego i mijania. sa za to z tylu stopy oraz kierunki. myslalem ze to przepalona zarowka ale raczej nie bo od czasu do czasu kontrolka przepalonych gasnie a czasmi sie zapala co wskazywaloby raczej na mase, ale .... ktos wie jak ida wiazki od tych lamp i gdzie moze byc przerwa?

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może banał ale czy czasem bezpieczniki ?

Chyba krzyżowo łączą lampy

no niestety bezpieczniki sa OK. 7,5 A io nie sa polaczone krzyzowo...

to co zauważyłem jak włączam "P" oświetlenie postojowe (bez kluczykow w stacyjce) załącza się oświetlenie całe (prawa i lewa strona) ale po 1,5sek. gaśnie prawa strona (przód i tył :( )

2. przełączenie kierunkowskazów w pozycję prawą i załączenie światła postojowego (nadal bez kluczykow) powoduje że światła zapalają się na 1,5 sek gasną na ułamek i ponownie sięzapalają na 1,5sek i tak ciągle (tak długo jak przełącznik kierunkowskazów jest przełączony), w tej pozycji słychać jak przekaźnik od haka "puka" czyli idzie zasilanie i zanika i potem znow idzie i zanika...

kto wie co to za hol... era? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od przekaźnika zacznij. Wysunięty jest lub przegrzany?

no włąśnie BINGO tak myślałem tylko gdzie on jest ?:) ktoś wie? macie jakiś schemat bądź fotke który to ? :) zauważyłem jeszcze jedno że jak przekręce kluczyk w stacyjce i światła pozycyjne są włączone od razu to zapalą sie na chwile a prawe po 1,5 sek gaśnie .... skubaniec :) wiec takze bym obstawiał przekaźnik tylko ..... gdzie on się schował ???:) liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasami problem nie pojawił się po załozeniu instalacji do haka?

Nie ma przekaźnika od tych świateł. Steruje nimi i kontroluje BodyComputer (BC). Jeżeli jest niewłaściwa żarówka lub coś dołożone to może być taki efekt jak Ty masz.
BC załącza, wykrywa że za duży prąd i wylącza.
Sprawdź czy założone żarówki są odpowiedniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie BINGO tak myślałem tylko gdzie on jest ? :) ktoś wie? macie jakiś schemat bądź fotke który to ? :) zauważyłem jeszcze jedno że jak przekręce kluczyk w stacyjce i światła pozycyjne są włączone od razu to zapalą sie na chwile a prawe po 1,5 sek gaśnie .... skubaniec :) wiec takze bym obstawiał przekaźnik tylko ..... gdzie on się schował ??? :) liczę na Waszą pomoc :)

Pisałeś że

 

"2. przełączenie kierunkowskazów w pozycję prawą i załączenie światła postojowego (nadal bez kluczykow) powoduje że światła zapalają się na 1,5 sek gasną na ułamek i ponownie sięzapalają na 1,5sek i tak ciągle (tak długo jak przełącznik kierunkowskazów jest przełączony), w tej pozycji słychać jak przekaźnik od haka "puka" czyli idzie zasilanie i zanika i potem znow idzie i zanika..."

 

więc zrób to ponownie i szukaj  po dźwięku, najpewniej z tyłu. Ale jak masz dokładaną instalację do haka to trzeba sprawdzić jej poprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.