Skocz do zawartości

Grande Punto Sport dla kobiety do miasta,może jakaś alternatywa?


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. ;) Założenia:

-nadwozie typu hatchback 3 drzwiowe ;]

-sylwetka o zacięciu sportowym ;]

-silnik tylko benzyna ewentualnie z gazem :skromny:

-minimum 100kM i skrzynia manualna :jem:

-koniecznie czarny :facepalm:  ;]

 

 

Po wybiciu pomysłu z Alfą 147  :mlot:  (nie chce mi się raz w roku walczyć z zawieszeniem,TS dość nieudany,natomiast diesel na miasto na krótkie przebiegi to kiepski pomysł) pojawił się pomysł na Grande Punto w wersji Sport czyli 1,4 95kM lub jeżeli się trafi coś ciekawego to ewentualnie wersja 120kM.

 

Zakładany budżet to ~15kplnów,rocznik jak najmłodszy oczywiście. :oki:

 

Jakieś propozycje?

Z tego co zdążyłem zauważyć Grande można kupić za  zakładany budżet okolice 2006 lub nawet młodszy.

Przykładowa aukcja:

 

http://allegro.pl/fiat-grande-punto-sport-abarth-1-4-t-jet-120km-i5752486344.html

 

Jakie jeszcze inne propozycje można podsunąć? :swinka:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na MiTo? To w zasadzie ten sam samochód i podobne silniki, ale może się małżonce spodobać. A wersja T-jet jest obiecująca, qmpel z robo ma MiTo z T-jet 155KM i jest to mały miejski wymiatacz. Mega fun z jazdy, typowy miejski, agresywny samochodzik, który uwielbia sprawdzać się z każdym na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na MiTo? To w zasadzie ten sam samochód i podobne silniki, ale może się małżonce spodobać. A wersja T-jet jest obiecująca, qmpel z robo ma MiTo z T-jet 155KM i jest to mały miejski wymiatacz. Mega fun z jazdy, typowy miejski, agresywny samochodzik, który uwielbia sprawdzać się z każdym na światłach.

Oglądałem Mito,ale po pierwsze w zakładanym budżecie nie uda się znaleźć niczego sensownego,chyba,że od Mirka. ;] Po drugie Mito nie podoba się :piekna: sylwetka tego auta.Dla mnie o ile jeszcze tył jestem w stanie zaakceptować to wygląd przodu jest dość kontrowersyjny delikatnie mówiąc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. ;) Założenia:

-nadwozie typu hatchback 3 drzwiowe ;]

-sylwetka o zacięciu sportowym ;]

-silnik tylko benzyna ewentualnie z gazem :skromny:

-minimum 100kM i skrzynia manualna :jem:

-koniecznie czarny :facepalm:  ;]

 

 

Po wybiciu pomysłu z Alfą 147  :mlot:  (nie chce mi się raz w roku walczyć z zawieszeniem,TS dość nieudany,natomiast diesel na miasto na krótkie przebiegi to kiepski pomysł) pojawił się pomysł na Grande Punto w wersji Sport czyli 1,4 95kM lub jeżeli się trafi coś ciekawego to ewentualnie wersja 120kM.

 

Zakładany budżet to ~15kplnów,rocznik jak najmłodszy oczywiście. :oki:

 

Jakieś propozycje?

Z tego co zdążyłem zauważyć Grande można kupić za  zakładany budżet okolice 2006 lub nawet młodszy.

Przykładowa aukcja:

 

http://allegro.pl/fiat-grande-punto-sport-abarth-1-4-t-jet-120km-i5752486344.html

 

Jakie jeszcze inne propozycje można podsunąć? :swinka:;]

Na seryjnych 17" GPS dla mojej żony jest stanowczo za twardy. Nie lubi nim jeździć.

PS. GPS 1,9 multijet ma 130 KM a z tego co wiem nie było benzynowych "tuningowanych wersji fabrycznych" 120 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnych 17" GPS dla mojej żony jest stanowczo za twardy. Nie lubi nim jeździć.

Co do twardości nie mam obaw,przyzwyczajona do jazdy taczkami. ;)

PS. GPS 1,9 multijet ma 130 KM a z tego co wiem nie było benzynowych "tuningowanych wersji fabrycznych" 120 KM

Ztcw to były wersje Sport 1,4 95km oraz 120KM.Może autorowi chodziło,że to seryjne 120KM jest,nie wiem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twardości nie mam obaw,przyzwyczajona do jazdy taczkami. ;)

Ztcw to były wersje Sport 1,4 95km oraz 120KM.Może autorowi chodziło,że to seryjne 120KM jest,nie wiem. :ok:

120 KM to 1,4 T-jet ma. Ale to inny silnik niż ten 95KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żonce clio 1.6 16V 110 koni, i gdyby nie to że szukasz młodego auta szczerze bym takie polecił.

Sylwetka dla mnie cały czas świeża (ale ja lubię klasyczne linie) a silniczek w autku 1,1 tony daje radę znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żonce clio 1.6 16V 110 koni, i gdyby nie to że szukasz młodego auta szczerze bym takie polecił.

Sylwetka dla mnie cały czas świeża (ale ja lubię klasyczne linie) a silniczek w autku 1,1 tony daje radę znakomicie.

Była to jedna z propozycji,ale sylwetka niestety nie dostała akceptacji,wiesz jak jest z kobietami. ;)

Tym bardziej,że teraz ujeżdża Clio mk.I z 1994 i to jest na tyle wdzięczne auto,że nigdy nie zawiodło,ale blacharsko niestety musi już odjechać do krainy wiecznych autostrad. ;]

Dlatego Clio mk.II to była moja pierwsza propozycja,ale niestety odpadła w przedbiegach. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. ;) Założenia:

-nadwozie typu hatchback 3 drzwiowe ;]

-sylwetka o zacięciu sportowym ;]

-silnik tylko benzyna ewentualnie z gazem :skromny:

-minimum 100kM i skrzynia manualna :jem:

-koniecznie czarny :facepalm:  ;]

 

 

A moze zerknij na C2 VTS?

Tam jest chyba 1,6 125KM o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zerknij na C2 VTS?

Tam jest chyba 1,6 125KM o ile dobrze pamietam.

Też pokazywałem,ale powiedziała,że w przekoszoną budkę telefoniczną nie wsiądzie. ;l

Co do GPS to wczoraj Cinos mnie uświadomił,że skrzynia w nich montowana 6gear to M32 Oplowska więc w okolicach 150tys km remont i wymiana łożysk w niej.Niedobrze niedobrze... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazywałem,ale powiedziała,że w przekoszoną budkę telefoniczną nie wsiądzie. ;l

Co do GPS to wczoraj Cinos mnie uświadomił,że skrzynia w nich montowana 6gear to M32 Oplowska więc w okolicach 150tys km remont i wymiana łożysk w niej.Niedobrze niedobrze... :(

 

Ale ta naprawa nie jest jakos przesadnie droga, zrobisz raz i masz spokoj.

W dodatku to nie pada z dnia na dzien.

Kazde auto ma jakies wady ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta naprawa nie jest jakos przesadnie droga, zrobisz raz i masz spokoj.

W dodatku to nie pada z dnia na dzien.

Kazde auto ma jakies wady ;]

Niestety zdaję sobie z tego sprawę jako sprzedawca części mam z tym styczność na co dzień. ;]

Szukam mniejszego zła jak to się mówi. ;]:ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to jedna z propozycji,ale sylwetka niestety nie dostała akceptacji,wiesz jak jest z kobietami. ;)

Tym bardziej,że teraz ujeżdża Clio mk.I z 1994 i to jest na tyle wdzięczne auto,że nigdy nie zawiodło,ale blacharsko niestety musi już odjechać do krainy wiecznych autostrad. ;]

Dlatego Clio mk.II to była moja pierwsza propozycja,ale niestety odpadła w przedbiegach. :hehe:

Rozumiem ;), u mnie najpierw pada pytanie o ilość koni, potem jest akceptacja wizualna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta naprawa nie jest jakos przesadnie droga, zrobisz raz i masz spokoj.

W dodatku to nie pada z dnia na dzien.

Kazde auto ma jakies wady ;]

2000 zł za remont skrzyni to mało? A jak do tego okaże się że wypadałoby zmienić sprzęgło a może i dwumasę? A do tego nowy olej, uszczelniacze itp.

A znane są przypadki że krótko po remoncie zaczyna się dziać to samo. Ta skrzynia to guano i polecam unikać tego dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. ;) Założenia:

-nadwozie typu hatchback 3 drzwiowe ;]

-sylwetka o zacięciu sportowym ;]

-silnik tylko benzyna ewentualnie z gazem :skromny:

-minimum 100kM i skrzynia manualna :jem:

-koniecznie czarny :facepalm:  ;]

 

Jakie jeszcze inne propozycje można podsunąć? :swinka:;]

 

 

suzuki swift sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5767620612

poza kolorem wszystko sie zgadza :-)

i moge z czystym sumieniem te auta polecić, spory czas w polskich rajdach byly ciagle na podium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazywałem,ale powiedziała,że w przekoszoną budkę telefoniczną nie wsiądzie. ;l

Co do GPS to wczoraj Cinos mnie uświadomił,że skrzynia w nich montowana 6gear to M32 Oplowska więc w okolicach 150tys km remont i wymiana łożysk w niej.Niedobrze niedobrze... :(

powiem Ci ze szukam dalej i zgłupiałem trochę

http://allegro.pl/show_item.php?item=5768443918#3f090bc0ae

http://otomoto.pl/oferta/fiat-grande-punto-sport-6-biegow-tempomat-czujnik-deszczu-mp3-ID6yd0q7.html#3f090bc0ae

 

mają wsteczny do tyłu, czyli nie M32

 

Abarthy 6 biegów 155 w góre maja chyba M32

T-Jet 120 ma 5 biegów wiec nie M32

 

na pewno moj Sport 1.9 jtd ma M32

 

pozatym ta skrzynia niby przenosi do 300-340Nm , wiec w benzynie spokojnie dałaby radę dłużej

najczesniej sypiała się w duzych i mocnych klocach typu Insygnia, Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 zł za remont skrzyni to mało? A jak do tego okaże się że wypadałoby zmienić sprzęgło a może i dwumasę? A do tego nowy olej, uszczelniacze itp.

A znane są przypadki że krótko po remoncie zaczyna się dziać to samo. Ta skrzynia to guano i polecam unikać tego dla świętego spokoju.

 

Ani duzo, ani malo... Tyle potrafi kosztowac ubezpiecznie na rok.

Jak ktos kupuje auto na kilka lat to koszt jest w zasadzie pomijalny w calosci kosztow jakie auto generuje.

Wg mnie bez sensu odrzucac zadbane auto tylko dlatego, ze potencjalnie moze pasc skrzynia za 2kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibiza 6L. Jak znajdziesz z 1,8T, to sam jej będziesz zabierał do zabawy.

coprawda jeździłem ze słabszym silnikiem 1.4 75 koni

ale zawieszenie i układ kierowniczy działa bardzo sprawnie w tych autach

układ kierowniczy wydaje mi sie fajniejszy niz moim Grande Punto Sport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybiciu pomysłu z Alfą 147  :mlot:  (nie chce mi się raz w roku walczyć z zawieszeniem,TS dość nieudany,natomiast diesel na miasto na krótkie przebiegi to kiepski pomysł) pojawił się pomysł na Grande Punto w wersji Sport czyli 1,4 95kM lub jeżeli się trafi coś ciekawego to ewentualnie wersja 120kM.

 

Zakładany budżet to ~15kplnów,rocznik jak najmłodszy oczywiście. :oki:

 

Alfa 147 jest po prostu piekna w porównaniu do wszystkich alternatyw.

Silnik 1.6 105km jest bez wariatora (choć i on nie jest przecież totalnym złem), w każdym razie wersje benzynowe jako że z lżejszym silnikiem nie powinny lecieć tak szybko elementy zawieszenia.

Rozważałeś Clio2, a to autko też nie jest bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Cinos patrzyłem i rzeczywiście 6gear jest do tyłu załączana więc nie wygląda to na awaryjną skrzynię M32,na tak jest w wersji 95kMi 120kM i takich właśnie będę szukał. :oki:

Z drugiej strony taki silnik zasadziłem do Seicento ze skrzynią 6gear i banglało więc w sumie w razie awarii to i z Punto sobie poradzę. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem niedawno był zacny 1,4 16v do kupienia za 18 co prawda, ale wart ceny... 

ale się rozmyślił chłopok i śmiga dalej :hehe:

 

same silniki to chyba doskonale znasz, przecież w seju miałeś ;]

poza tym, że pochlipie oleju i może postuka zaworami na mrozie to bezawaryjne toto

sam szukałem 16v, ale w 5d to graniczy z cudem, w 3d masz nieco większe pole do popisu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach i z takim budżetem szukałbym 1.4 16v 95ps, skrzynia 6b w porównaniu do 120 tjeta, tanie naprawy i prosty silnik, lubi lpg. Za 15k tjet lub 1.9 mj to trochę ryzyko, chociaż jak znajdziesz ciekawy egzemplarz to polecam, ja byłem bardzo zadowolony z GP sport i obecny user też jest, śmiga sobie dalej. Standardowe usterki na dzień dobry to łożyska na macphersonie, nieszczelne chłodnice i sypiące się chłodnice klimy + łożyska w m32 (only 1.9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GPS to wczoraj Cinos mnie uświadomił,że skrzynia w nich montowana 6gear to M32 Oplowska więc w okolicach 150tys km remont i wymiana łożysk w niej.Niedobrze niedobrze... :(

 

W Starjet (1.4 16v 95KM) jest skrzynia C514 :)

Miałeś taki kpl w garażu kilka dni i nie pamiętasz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wiem,ten mocniejszy jest w wersji doładowanej,też bierzemy pod uwagę. :oki: Ztcw to jest ten 1,4 95kM tylko z dołożoną małą turbinką. :oki:

Były nawet w polskich salonach 3 drzwiowe GP z silnikiem t-jet (bez żadnych dodatkowych nazw typu "sport" czy "sporting")- nawet miałem zamiar takiego kupić, ale ze względu na 3 drzwi wziąłem lineę t-jet (która to linea ma normalną 5-cio biegowa skrzynię mimo silnika t-jet). A co do t-jeta, to od wersji 95 KM różni się nie tylko turbinką ale podobno też nieco wzmocnionymi "bebechami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starjet (1.4 16v 95KM) jest skrzynia C514 :)

Miałeś taki kpl w garażu kilka dni i nie pamiętasz? ;)

 

W "zwykłym" StarJecie tak, ale wersja Sport (pełna, fabryczna) powinna mieć 6-cio biegową skrzynię. Może o jeszcze zależeć od rocznika, ale jak szukałem swojego, to Wersja Sport = 6 biegów. Na Allegro jest wiele GP sprzedawanych jako Sport, które są "zwykłymi" z dodatkami z pakietu Sport, ale nie mają tego czy tamtego. "Rekordzistą" jakiego widziałem, był 1.2 sport - poza listwami i "lotką" miał jeszcze napis sport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnym zwyklym starjecie. Sport od np. dynamica to sie roznil hamulcami z tylu.

 

W 2008 jak przeglądałem niemieckie strony Fiata, to po wybraniu opcji "sport" od razu w opisie zmieniała się skrzynia na 6B. Ale to może zależeć od rocznika. Na forum Fiata Punto ktoś mi mówił, że początkowe "sporty" były tylko 3-drzwiowe, a później pojawiały się i pięcio. Z zegarami też różnie było - chyba do 2007 były białe tarcze, a później już nie. Pewnie jeszcze będą różnice w wersjach oferowanych na poszczególne kraje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 jak przeglądałem niemieckie strony Fiata, to po wybraniu opcji "sport" od razu w opisie zmieniała się skrzynia na 6B. Ale to może zależeć od rocznika. Na forum Fiata Punto ktoś mi mówił, że początkowe "sporty" były tylko 3-drzwiowe, a później pojawiały się i pięcio. Z zegarami też różnie było - chyba do 2007 były białe tarcze, a później już nie. Pewnie jeszcze będą różnice w wersjach oferowanych na poszczególne kraje ;)

W sumie to teraz nie wiem. W Polsce zawsze bylo 1.4 16v + skrzynia c514.6, sam takowy posiadam w unikalnym nadwoziu 5d :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz nie wiem. W Polsce zawsze bylo 1.4 16v + skrzynia c514.6, sam takowy posiadam w unikalnym nadwoziu 5d :hehe:

 

Masz 1.4 16V na polski rynek, czy zagraniczny? Który rocznik?

Mój jest od Niemców, 1.4 16V Sport, rok produkcji 2006, zarejestrowany na 4 osoby (z tyłu są 2 pasy i 2 zagłówki)

Z ciekawości, masz klimatronika, esp, ebd itp. bajery?

 

Mój w środku wygląda mniej więcej tak:

534421e4aba6aee4d4fdec42c3e26b71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP jest naprawdę fajnym autkiem, tylko ten silnik 1.4 77 psuje cały obraz tego modelu. No może jeszcze gumowata skrzynia biegów i układ kierowniczy, lecz poza tym auto bardzo na plus. Mam wrażenie, że lepiej mi się jeździło 1.2 69 km nuż tym 1.4 77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP jest naprawdę fajnym autkiem, tylko ten silnik 1.4 77 psuje cały obraz tego modelu. No może jeszcze gumowata skrzynia biegów i układ kierowniczy, lecz poza tym auto bardzo na plus. Mam wrażenie, że lepiej mi się jeździło 1.2 69 km nuż tym 1.4 77.

 

a co z tym 1,4 jest nie tak?

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP jest naprawdę fajnym autkiem, tylko ten silnik 1.4 77 psuje cały obraz tego modelu. No może jeszcze gumowata skrzynia biegów i układ kierowniczy, lecz poza tym auto bardzo na plus. Mam wrażenie, że lepiej mi się jeździło 1.2 69 km nuż tym 1.4 77.

U mnie już decyzja co do wersji silnikowej została podjęta,będzie to 1,4 16v 95kM +6gear, :jem: T-jeta nie chce ze względu na skrzynię M32. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.