Skocz do zawartości

Roczny koszt utrzymania domu


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wielu z was posiada domy czy bylibyście wstanie podzielić się informacja jak w tytule. Metraż domu i  koszt posiadania np. roczny ewentualnie miesięczny bez remontów. Jeśli jest to temat tabu może być na priv.

Pozdr.  

 

dla mnie to żaden temat tabu. Dom nowy, z poddaszem użytkowym: około 120m kw powierzchni po podłogach plus ogrzewany garaż 30m kw. Za ostatni rok, od września 2014 do września 2015 za gaz wyszło około 2300pln, prąd w przedziale 130-200 pln co miesiąc (lato-zima), wodę i kanalizację mi najtrudniej wycenić, bo rachunki dostaję jakoś tak nieregularnie co kilka miesięcy, ale to średnio wyjdzie nie wiem, z 70-80 pln miesięcznie, ochrona 37 pln miesięcznie, śmieci 108 pln raz na kwartał. Cyfrowego Polsatu już nie będę wliczał do kosztów domu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

216,6m2 uzytkowej powierzchni (po podlogach razem z piwnica jakies 250+), od 1 pazdziernika 2014 do 1 pazdziernika 2015 7000 zl z malym groszem - gaz, woda i kanalizacja (osob 2+2, srednio 15m3/m-c), prad, smieci (88zl/m-c), podatek od nieruchomosci (dzialka + dom + szopa). Dom we Wrocławiu, wiec nie sadze, by w Warszawie oplaty lokalne byly wyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

216,6m2 uzytkowej powierzchni (po podlogach razem z piwnica jakies 250+), od 1 pazdziernika 2014 do 1 pazdziernika 2015 7000 zl z malym groszem - gaz, woda i kanalizacja (osob 2+2, srednio 15m3/m-c), prad, smieci (88zl/m-c), podatek od nieruchomosci (dzialka + dom + szopa). Dom we Wrocławiu, wiec nie sadze, by w Warszawie oplaty lokalne byly wyzsze.

A tak gwoli porownania - wychodzi 583zl miesiecznie. W mieszkaniu 38m2 samego czynszu do spoldzielni (w tym CO i CWU) wychodzilo mi 480zl/m-c.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wielu z was posiada domy czy bylibyście wstanie podzielić się informacja jak w tytule. Metraż domu i  koszt posiadania np. roczny ewentualnie miesięczny bez remontów. Jeśli jest to temat tabu może być na priv.

Pozdr.  

 

 

dom 240 mkw po podłodze działka 500 mkw

 

gaz około 3,5 tys rocznie

woda około 600 pln rocznie

prąd około 1700 pln rocznie

śmieci 600 rocznie

szambo 1400 rocznie

internet 1000 rocznie

podatek 500 rocznie

 

łącznie około 10 tys pln rocznie czyli na miesiac 833 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to żaden temat tabu. Dom nowy, z poddaszem użytkowym: około 120m kw powierzchni po podłogach plus ogrzewany garaż 30m kw. Za ostatni rok, od września 2014 do września 2015 za gaz wyszło około 2300pln, prąd w przedziale 130-200 pln co miesiąc (lato-zima), wodę i kanalizację mi najtrudniej wycenić, bo rachunki dostaję jakoś tak nieregularnie co kilka miesięcy, ale to średnio wyjdzie nie wiem, z 70-80 pln miesięcznie, ochrona 37 pln miesięcznie, śmieci 108 pln raz na kwartał. Cyfrowego Polsatu już nie będę wliczał do kosztów domu ;]

 podatki/użytkowanie wieczyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszym roku wyszło sporo, bo za samo ogrzewanie ok 6000zł, ale większość to gaz z butli, który dzisiaj został w końcu odłączony :skromny: .

Prąd 1600zł, NEt+tv 1200zł, Ochrona 600zł

Pozostałe koszty śmieci, podatki, szambo to niecałe 2000zł.

Dom 222m2 PU, rodzina 2+2

Płacę deko więcej niż w bloku za 51m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za ostatni rok, od września 2014 do września 2015 za gaz wyszło około 2300pln, prąd w przedziale 130-200 pln co miesiąc (lato-zima)]

 

A masz kominek lub inne źródło ciepła?

Bo mi 2300 to za gaz do samego grzania wody wychodzi przy 5 osobowej rodzinie i codziennych kąpielach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom a dokładnie pół bliźniaka, 130 metrów po podłodze, w tym garaż 16,5 m, użytkowej (bez skosów) 102 czy jakoś tak (stawki roczne):

* ogrzewanie gazowe 3200 zł, w tym też woda

* śmieci 600 zł (4 osoby)

* prąd 2000 zł

* czynsz dla wspólnoty bo to osiedle 600 zł (to taka zrzutka 50 zł miesięcznie za prąd do latarni osiedlowych, konserwacje, nasadzenia na trenie wspólnym, etc.)

* woda z kanalizacją - 1400 zł 

* drewno - 4m3 - 800 zł (pójdzie w sezonie ze 3 m3)

* podatek w gminie 240 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem tu podsumowania za 2 pierwsze lata mieszkania (od maja do końca kwietnia), ale po zmianie forum poszły się kochać.

 

Na szybko z mbanku (ostatnie 12 m-cy, więc może być jeden rachunek za dużo/za mało):

- śmieci 44 x 12 = 528 zł

- podatek - ok. 400 zł

- prąd - 1.143,49 zł

- gaz - 4.337,22 zł

- solid - 49,20 x 12 = 590,40 zł

- woda + kanalizacja - 1.655,88 zł

czyli średniorocznie jakieś 721 zł m-c :ok:

 

Dom ~246 m2 (w tym garaż) po podłodze. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 800 zł miesięcznie czynszu za 70 metrowe mieszkanie z 25 metrowym miejscem parkingowym w garażu.

W tym jest woda, ogrzewanie, ochrona, śmieci i fundusz remontowy.

Doliczyć prąd i gaz, to wyjdzie grubo ponad 900 zł miesięcznie.

Domu nie liczę poważnie, bo nie mieszkam tam na stałe. Ale opłat stałych nie jest dużo.

Podatek jakieś 250zł, drewno 1000zł, prąd około 3000zł (ogrzewanie, terma), ochrona ~1000zł. Co jakiś czas szambo, butla z gazem, paliwo do kosiarek, to dojdzie jeszcze kilka stówek. Do tego jakieś koszty na bieżącą konserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145m2 uzytkowej, po podłodze troche wiecej ze wzgledu na skosy, działka 500 mkw

 

gaz około 3,5 tys rocznie

woda + kanalizacja około 600 pln rocznie

prąd około 1500 pln rocznie

śmieci 450 rocznie

podatek 500 rocznie

ochrona 500 rocznie

 

internetów i innych wydatkow nie licze (w bloku wielu z nich nie bylo, np. kwiatki, trawka, nawozy itd.)

łącznie wyjdzie gdzies 7-8tys pln rocznie (zapewne o czyms zapomnialem), w bloku wychodzilo delikatnie mniej za 50m2

 

Uklad zapozyczylem od kolegi jetbang :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145m2 uzytkowej, po podłodze troche wiecej ze wzgledu na skosy, działka 500 mkw

gaz około 3,5 tys rocznie

woda + kanalizacja około 600 pln rocznie

prąd około 1500 pln rocznie

śmieci 450 rocznie

podatek 500 rocznie

ochrona 500 rocznie

internetów i innych wydatkow nie licze (w bloku wielu z nich nie bylo, np. kwiatki, trawka, nawozy itd.)

łącznie wyjdzie gdzies 7-8tys pln rocznie (zapewne o czyms zapomnialem), w bloku wychodzilo delikatnie mniej za 50m2

Uklad zapozyczylem od kolegi jetbang :ok:

:)

Internet w domku zazwyczaj jest droższy niż w bloku ... dlatego to napisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim. Widzę że koszt utrzymania domu jest mniejszy niż mieszkanie na pradze :(

Bo jest, nawet jesli nie bezwzglednie, to w przeliczeniu na m2 juz na pewno. Tylko w PLNach nie widzisz, ile sam sie musisz narobic w i dookola domu (ja juz tej jesieni zaladowalem lisci i drobnych galezi, ktore sam musialem przyciac i pociupac na mniejsze kawalki, do 60 workow). Nie widac tez tego, ze w mieszkaniu placisz fundusz remontowy (lub cos podobnego) i poza Twoimi 4 scianami Cie nic nie obchodzi, a w domu musisz brac pod uwage, ze w razie W musisz miec luzne 5-10k na jakies wieksze sprawy. No i tego, ze w domku sobie nie wrocisz po prostu z roboty i dzien w dzien piwko, TV, kolacyjka, bo tu zawsze jest cos do zrobienia. A to liscie, a to nawiezc trawnik, a to mchu sie pozbyc z podjazdu, a to z rynny kapie, a to jakies wroble zagniezdzily sie pod dachowka, a to golebie obesraly elewacje, a to oberwany kawalek obrobki blacharskiej lopoce na wietrze, a to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć nasadzenia wokół domu to nie ma co marudzić z późniejszymi konsekwencjami. Na działce mam tylko trawę z wszelakich nasadzeń zrezygnowałem a te co były poszły :bbq:  jedynymi  krzakami są trzy borówki  dla dzieciaków i trawa.  Budując nowy dom myślę że 10-13 lat mamy spokoju z remontami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadzenia? Powiedzmy, ze drzewa owocowe i orzechy w wieku od 15 do 100 lat moge wyciac, ale co ze 70-90letnimi lipami (u sasiada) i debem (na granicy), to juz nie wiem.

 

Trzeba było poszukać działki bez drzew. U mnie - poza trawnikiem - nie ma za dużo "zielonych" prac.

Jak ktoś chce, to tyra. Alternatywnie można wziąć firmę i mieć ładne nasadzenia za kilka stówek miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla porownania u mnie:

 

Dom 1531 stop kwadratowych (142 metry) + garaz

Dzialka 8720 stop kwadratowych(810 metrow)

gaz około $900 rocznie
woda + kanalizacja około $400 rocznie
prąd około $350 rocznie
śmieci $268 rocznie
podatek $1200 rocznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kominek lub inne źródło ciepła?

Bo mi 2300 to za gaz do samego grzania wody wychodzi przy 5 osobowej rodzinie i codziennych kąpielach.

 

kominek mam, ale używam bardzo sporadycznie. W sezonie zapalam raz, dwa razy w miesiącu na kilka godzin. Po prostu dom jest od początku pomyślany tak, żeby był w miarę energooszczędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było poszukać działki bez drzew. U mnie - poza trawnikiem - nie ma za dużo "zielonych" prac.

Jak ktoś chce, to tyra. Alternatywnie można wziąć firmę i mieć ładne nasadzenia za kilka stówek miesięcznie.

 

mam tak samo. Może jestem nienormalny, ale ja właśnie wracam z pracy, bawię się z dzieckiem, zjadam, obiad/kolację, czasem walnę piwko i nic specjalnie nie robię. Raz na dwa tygdodnie w sezonie muszę skosić trawę (co zajmuje mi 1,5 h) i tyle. Drzew specjanie nie mam (posadziłem 2, ale są jeszcze małe), elewacja też nie jest osrana przez ptaki, nie wiem co bym miał robić. Dom nowy, niecałe dwa lata mieszkamy.

Mieszkałem też w starym domu i tam zdarzało się: a to się zamek w drzwiach popsuł, a to zlew zaczął cieknąć, a to kable w kontakcie się sfajczyły (stara instalacja). Ale takie rzeczy w mieszkaniu też się mogą zdarzyć, trzeba się przejechać do castoramy, kupić wkładkę zamka czy syfon do zlewu i podłubać. Takie życie ;]  Do kontaktu już wezwałem elektryka, ja się prądu nie tykam.

Natomiast jeśli chodzi o utrzymanie starego domu, to wiadomo, że ciągle trzeba coś remontować: a to elewację, a to dach, a to centralne, ale to są rzeczy, które się planuje z wyprzedzeniem, zamawia ekipy, przyjeżdżają i robią, dopilnować tylko ich trzeba. Też nie miałem tak, żebym ciągle miał przy tym domu co robić poza koszeniem trawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla porownania u mnie:

 

Dom 1531 stop kwadratowych (142 metry) + garaz

Dzialka 8720 stop kwadratowych(810 metrow)

gaz około $900 rocznie

woda + kanalizacja około $400 rocznie

prąd około $350 rocznie

śmieci $268 rocznie

podatek $1200 rocznie

 

 

 

tak z ciekawości: po ile jest u Was ten gaz? Możesz podać cenę za m3? Czy w galonach go liczycie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo. Może jestem nienormalny, ale ja właśnie wracam z pracy, bawię się z dzieckiem, zjadam, obiad/kolację, czasem walnę piwko i nic specjalnie nie robię. Raz na dwa tygdodnie w sezonie muszę skosić trawę (co zajmuje mi 1,5 h) i tyle. Drzew specjanie nie mam (posadziłem 2, ale są jeszcze małe), elewacja też nie jest osrana przez ptaki, nie wiem co bym miał robić. Dom nowy, niecałe dwa lata mieszkamy.

Mieszkałem też w starym domu i tam zdarzało się: a to się zamek w drzwiach popsuł, a to zlew zaczął cieknąć, a to kable w kontakcie się sfajczyły (stara instalacja). Ale takie rzeczy w mieszkaniu też się mogą zdarzyć, trzeba się przejechać do castoramy, kupić wkładkę zamka czy syfon do zlewu i podłubać. Takie życie ;] Do kontaktu już wezwałem elektryka, ja się prądu nie tykam.

Natomiast jeśli chodzi o utrzymanie starego domu, to wiadomo, że ciągle trzeba coś remontować: a to elewację, a to dach, a to centralne, ale to są rzeczy, które się planuje z wyprzedzeniem, zamawia ekipy, przyjeżdżają i robią, dopilnować tylko ich trzeba. Też nie miałem tak, żebym ciągle miał przy tym domu co robić poza koszeniem trawy

nie pisalem o nowym domu, a o domu w ogole. W mieszkaniu jest kilka razy mniej pomieszczen, nie musisz dbac o klatke schodowa, elewacje, dach, ogrod, podjazd, ogrodzenie itd. Przez pare lat, jak juz skonczysz wszystko, niewiele musisz robic, ale po pewnym czasie sie zaczyna. To jak miec auto z wykupionym pakietem serwisowym, ubezpieczeniem AC i myjnia, a calym parkiem maszynowym i bez pakietu uslug.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym zapomniałem. Podatku za działkę z domem (700 m.kw. działki) płacę stówę z kawałkiem. Za drogę wewnętrzną, której jestem współwłaścicielem jakieś kilkanaście pln.

Za drogę płacisz 8] ?

 

Mam podobną sytuację, że razem z 2 sąsiadów, mamy po 33% udziałów w drodze wew. Nigdy nic nie przyszło do płacenia a za działkę i dom owszem :)

 

Przy okazji mam takie porównanie: za mieszkanie 51m2 w bloku płaciłem podatek coś koło 170zł + dzierżawa wieczysta 800zł :facepalm: . Za działkę pod Warszawą 6100m2 całe 1zł za rok :phi: . Za dzialkę w Wawie z domem coś niecałe 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim. Widzę że koszt utrzymania domu jest mniejszy niż mieszkanie na pradze :(

Dolicz jeszcze fury na dojazdy i czas i już mniej różowo

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze fury na dojazdy i czas i już mniej różowo

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Zalezy jeszcze gdzie ten dom i blok stoi oraz gdzie kto jezdzic musi, czasem jeden obok drugiego, wiec co chcesz doliczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie przy domku samych mediow to malo

Nawet do trawnika trzeba kupic kosiarke, jakies grabki, no i trzeba bylo ten trawnik pisiac

Tak dla zobrazowania wydatkow na fundusz

Malowanie plotu 1kzl

Remont dachu po 30 latach - 20kzl

Wymiana okien 20kzl

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie przy domku samych mediow to malo

Nawet do trawnika trzeba kupic kosiarke, jakies grabki, no i trzeba bylo ten trawnik pisiac

Tak dla zobrazowania wydatkow na fundusz

Malowanie plotu 1kzl

Remont dachu po 30 latach - 20kzl

Wymiana okien 20kzl

itd

Mam działkę to wiem jaki jest koszt narzedzi. I za 3000zl wyposazamy calkiem nieźle dom w narzedzia ogrodnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogę płacisz 8] ?

 

Mam podobną sytuację, że razem z 2 sąsiadów, mamy po 33% udziałów w drodze wew. Nigdy nic nie przyszło do płacenia a za działkę i dom owszem :)

 

Przy okazji mam takie porównanie: za mieszkanie 51m2 w bloku płaciłem podatek coś koło 170zł + dzierżawa wieczysta 800zł :facepalm: . Za działkę pod Warszawą 6100m2 całe 1zł za rok :phi: . Za dzialkę w Wawie z domem coś niecałe 400zł.

 

u mnie droga to normalna działka o powierzchni w sumie około 400m kw (mniej więcej 5x80m), której jestem współwłaścicielem, to dlaczego miałoby nie być podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze gdzie ten dom i blok stoi oraz gdzie kto jezdzic musi, czasem jeden obok drugiego, wiec co chcesz doliczac?

Koszt domu w mieście z powodu cen gruntu jest bardzo duży. Ludzie chcą dom w cenie m2. Stąd ten wątek. Gdzieś te koszta jednak być muszą...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie droga to normalna działka o powierzchni w sumie około 400m kw (mniej więcej 5x80m), której jestem współwłaścicielem, to dlaczego miałoby nie być podatku?

 

Jeśli tą działkę budowlaną która służy jako droga przekształcicie na status "droga", nie będziecie płacić za nią podatku gruntowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie droga to normalna działka o powierzchni w sumie około 400m kw (mniej więcej 5x80m), której jestem współwłaścicielem, to dlaczego miałoby nie być podatku?

 

Każda droga to jakaś działka. Nie wiem, czy nie jest przypadkiem tak, że za działkę przeznaczoną pod drogę nie płaci się podatku.

Podobnie na innej mojej działce kilkanaście metrów jest pod rowem melioracyjnym i za tą część nie płaci się podatku.

Może to też zależy od ustawy jaką przyjeła gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt domu w mieście z powodu cen gruntu jest bardzo duży. Ludzie chcą dom w cenie m2. Stąd ten wątek. Gdzieś te koszta jednak być muszą...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

a mieszkania to nie ?

Przy większych metrażach i mniejszych działkach koszt potrafi być zbliżony, oczywiście zależy dużo od lokalizacji, ale w moim przypadku dom wyszedł taniej niż mieszkanie. Oba w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda droga to jakaś działka. Nie wiem, czy nie jest przypadkiem tak, że za działkę przeznaczoną pod drogę nie płaci się podatku.

Podobnie na innej mojej działce kilkanaście metrów jest pod rowem melioracyjnym i za tą część nie płaci się podatku.

Może to też zależy od ustawy jaką przyjeła gmina.

 

jeśli tak twierdzicie, to zasięgnę języka w gminie następnym razem jak mi przyślą nakaz płatności za tę drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak twierdzicie, to zasięgnę języka w gminie następnym razem jak mi przyślą nakaz płatności za tę drogę.

 

Jak dostaniesz nakaz płatności na początku przyszłego roku to będziesz musiał zapłacić.

Jak sprawę przekształcenia działki z budowlanej na drogową załatwisz w tym roku, już w przyszłym nie będziesz za nią płacić.

 

PS. A wiesz że płatność w 100% za tą waszą wspólną działkę dostają wszyscy współwłaściciele działki ? Czyli jak podatek za nią wynosi przykładowo 50zł i jest 3 współwłaścicieli to nakaz zapłaty 50zł dostają wszyscy. Urzędu nie interesuje jak się dogadacie, kto, za jaki udział faktycznie zapłaci, byle zapłacone było w sumie 50zł.  Taka jest praktyka przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz nakaz płatności na początku przyszłego roku to będziesz musiał zapłacić.

Jak sprawę przekształcenia działki z budowlanej na drogową załatwisz w tym roku, już w przyszłym nie będziesz za nią płacić.

 

PS. A wiesz że płatność w 100% za tą waszą wspólną działkę dostają wszyscy współwłaściciele działki ? Czyli jak podatek za nią wynosi przykładowo 50zł i jest 3 współwłaścicieli to nakaz zapłaty 50zł dostają wszyscy. Urzędu nie interesuje jak się dogadacie, kto, za jaki udział faktycznie zapłaci, byle zapłacone było w sumie 50zł.  Taka jest praktyka przynajmniej u mnie.

 

u mnie tak nie jest. Wyraźnie jest napisane na nakazie płatności, że jest to płatność podzielona na wszystkich współwłaścicieli równo po 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak nie jest. Wyraźnie jest napisane na nakazie płatności, że jest to płatność podzielona na wszystkich współwłaścicieli równo po 1/4

 

Ja tam sie w sumie nie znam i udzialy mam tylko z zona, ale zdaje sie, ze wszedzie jest/powinno byc tak jak kolega napisal, tzn. kazdy dostaje pismo na 100%, a nie tylko na swoj udzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

216,6m2 uzytkowej powierzchni (po podlogach razem z piwnica jakies 250+), od 1 pazdziernika 2014 do 1 pazdziernika 2015 7000 zl z malym groszem - gaz, woda i kanalizacja (osob 2+2, srednio 15m3/m-c), prad, smieci (88zl/m-c), podatek od nieruchomosci (dzialka + dom + szopa). Dom we Wrocławiu, wiec nie sadze, by w Warszawie oplaty lokalne byly wyzsze.

Poprawka - przyszlo rozliczenie wody za 13 miesiecy i trzeba do tego doliczyc ok. 150zl/m-c. Skurczybykom mam doplacic prawie 2000zl jedna faktura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - przyszlo rozliczenie wody za 13 miesiecy i trzeba do tego doliczyc ok. 150zl/m-c. Skurczybykom mam doplacic prawie 2000zl jedna faktura.

 

Jakoś podejrzanie dużo tej dopłaty... Na 4os. zużywacie 15m3/miesiąc czyli nawet taka lekko zawyżona norma. Skąd więc ta dopłata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś podejrzanie dużo tej dopłaty... Na 4os. zużywacie 15m3/miesiąc czyli nawet taka lekko zawyżona norma. Skąd więc ta dopłata ?

Przez ponad rok placilem wg prognozy postalej podczas budowy i mimo moich monitow tego nie zmienili - placilem po kilkanascie zl co 2 miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.