Skocz do zawartości

Auto do LPG po 2007 roku?


getek33

Rekomendowane odpowiedzi


z oficjalnych informacji wynika, że 1.8T był wycofany z produkcji w 2005r

 

Nie wiem skąd są te "oficjalne informację", ale miałem nówkę sztukę  z salonu (zamawianą do produkcji) Octavię I 1,8t kombi z września 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu już czytałem posty że w A4 to jest tak ciasno że się jeździć nie da. I auto musi być minimum Mondeo ;]

Wsiade za kierownice a4 i juz za mna pies na dywanik nie wejdzie ani nikt kto ma okolo 185cm wzrostu.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ten z III 2,0 od nissana 140km to za bardzo sie nie nadaje bo reczna regulacja luzow jak dobrze kojarze. A zas 2,0T tylko dostepny w najmocniejszej wersji GT i w PL byla dostepna tylko automatyczna skrzynia biegow w DE bywaja z manualna skrzynia.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest ciasno.i nie musi byc mondeo-wystarczy focus ;]

Foca tak samo ciasna jak A4, a w dodatku durnowato ma wyprofilowane tylne drzwi i zawsze jak wkładam Młodego na tył to muszę pilnować się, żeby głową nie walnął... w A4 drzwi szerzej otwierają się, a i wnęka jakaś bardziej przyjazna.

Wg mnie ilość miejsca z tyłu w A4 podobna co w Foce. Tylko w foce siedzi się jak na sedesie... no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foca tak samo ciasna jak A4, a w dodatku durnowato ma wyprofilowane tylne drzwi i zawsze jak wkładam Młodego na tył to muszę pilnować się, żeby głową nie walnął... w A4 drzwi szerzej otwierają się, a i wnęka jakaś bardziej przyjazna.

Wg mnie ilość miejsca z tyłu w A4 podobna co w Foce. Tylko w foce siedzi się jak na sedesie... no ale co kto lubi.

to samo jest w klonie-V50 :no:

po co ja sprzedalem tourana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo jest w klonie-V50 :no:

po co ja sprzedalem tourana :facepalm:

 

Oglądałem przed zakupem Laguny własnie V50, wnętrze-spasowanie elementów wygoda podczas jazdy ciche wnętrze wszystko super... ale za mną już by tylko dziecko mogło siedzieć. A dziecko w foteliku by kopało po fotelu lub by się fotelik nie zmieścił... ale jakość wnętrza to inna liga niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed zakupem Laguny własnie V50, wnętrze-spasowanie elementów wygoda podczas jazdy ciche wnętrze wszystko super... ale za mną już by tylko dziecko mogło siedzieć. A dziecko w foteliku by kopało po fotelu lub by się fotelik nie zmieścił... ale jakość wnętrza to inna liga niż u mnie.

ja i zona jestesmy niscy wiec dwoje dzieciakow z tylu miesci sie swobodnie w fotelikach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 188 i bardzo dlugie nogi wiec zazwyczaj siedzenie mam na 2-3 z ostatnich zebach regulacyjnym.

Jedynie w superbie byla duzzzzaaaaa regulacja.

To nie patrz na auta pokroju A4/Fokus/V50, bo tam zawsze będzie ciasno, zaś to czy w jednym będzie więcej miejsca o 2cm z tyłu czy mniej to kosmetyczna różnica. Zostają jedynie A6/SuperB/Avensis i im podobne.

Dla moich potrzeb wielkość A4 jest wystarczająca, co nie znaczy że w Avensisie jeździ mi się gorzej... Pod względem ilości miejsca Avens naprawdę zaskakuje inPlus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie patrz na auta pokroju A4/Fokus/V50, bo tam zawsze będzie ciasno, zaś to czy w jednym będzie więcej miejsca o 2cm z tyłu czy mniej to kosmetyczna różnica. Zostają jedynie A6/SuperB/Avensis i im podobne.

Dla moich potrzeb wielkość A4 jest wystarczająca, co nie znaczy że w Avensisie jeździ mi się gorzej... Pod względem ilości miejsca Avens naprawdę zaskakuje inPlus.

 

Dlatego piszę powyżej że A4 jest dla mnie zbyt małe, w Punto miałem siedzenie na przed ostatnim ząbku i oparcie pochylone, jedynie moja mama się za mną mieściła a ma około 165cm ale i tak kolanami waliła mi po plecach.

Przy wyborze auta sprawdzaliśmy ilość miejśca z tyłu by moja kobieta mogła spokojnie się obracać i czuwać nad dzieckiem, obecnie jak siedzi to ma miejsca tyle, że całe nosidełko może wziąć na kolana i pobujać dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów tego głosno bo chyba w takim razie mój silnik tego nie wie że sie nie nadaje ;) bo na gazie mam przejechane 70 kkm (na 120kkm ogólnie) i silnikowo nic się nie dzieje...

Ooo dobrze wiedziec a jak z regulacja zaworow? Co ile masz sprawdzac i jaki ewentualny koszt bo LIII jest w moim kregu zainteresowan ale poczytalem i silnik podobno sredni do lpg.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dobrze wiedziec a jak z regulacja zaworow? Co ile masz sprawdzac i jaki ewentualny koszt bo LIII jest w moim kregu zainteresowan ale poczytalem i silnik podobno sredni do lpg.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Dalbym glowe ze mam automatyczna regulacje zaworow....

Przynajmniej nie mam swiadomosci zeby kiedykolwiek byla sprawdzana.

Moj m3chanik (etatowo pracuje w aso renaulta ) zawsze mowil ze to dobry silnik do gazu....

Natomiast oszczedny to on nie jest -zwlaszcza w miescie - 14l/100km lyknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm podpytaj go o silnik. Miasto miastu nie rowne ale moj silnik bierze ok. 10l lpg po miescje a jak Aga jedzie to 11-12l :) a jak z trasa u Ciebie w 9l sie zmiescisz jadac tak do 130?

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm podpytaj go o silnik. Miasto miastu nie rowne ale moj silnik bierze ok. 10l lpg po miescje a jak Aga jedzie to 11-12l :) a jak z trasa u Ciebie w 9l sie zmiescisz jadac tak do 130?

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Lublin jest dość specyficznym miastem jeżeli chodzi o ruch drogowy - duzo krótkich odcinków - duzo skrzyzowań ze swiatłami zsynchronizowanymi w czerwoną falę....

Hm za miastem - jak jade spokojnie  i do 90 km/h to sadzę że mniej niz 8l/100 - tak zeby przejechać  na autostradzie 130 km w godzinę to pewnie potrzeba z 10 litrów... w kazdym bądź razie jak przejechałem w niemczech 310 km w dwie godziny to spalenie wyszło ok  12 l/100 km -  ale miejscami jechałem 180 km/h... chooć przy lpg spalanie jest roche trudniejsze do oceny bo przynajmniej w tych instalacjach które miałem zawór nie zawsze odbijał tak samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin jest dość specyficznym miastem jeżeli chodzi o ruch drogowy - duzo krótkich odcinków - duzo skrzyzowań ze swiatłami zsynchronizowanymi w czerwoną falę....

Hm za miastem - jak jade spokojnie i do 90 km/h to sadzę że mniej niz 8l/100 - tak zeby przejechać na autostradzie 130 km w godzinę to pewnie potrzeba z 10 litrów... w kazdym bądź razie jak przejechałem w niemczech 310 km w dwie godziny to spalenie wyszło ok 12 l/100 km - ale miejscami jechałem 180 km/h... chooć przy lpg spalanie jest roche trudniejsze do oceny bo przynajmniej w tych instalacjach które miałem zawór nie zawsze odbijał tak samo..

Czyli spalanie obu naszych silnikow bedzie podobne. Moja spalila max 17l lpg na stowe ale to wtedy przejechalem 140km praktycznie z max predkoscia spalanie wziete z dystrybutora. Aaa powiedz mi ile masz obrotow przy np 110km/h bo u mnie ponad 3000. Dziwne zestopniowanie skrzyni jest w tym silniku i czy dali ine przelozenia w 3 generacji.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalanie obu naszych silnikow bedzie podobne. Moja spalila max 17l lpg na stowe ale to wtedy przejechalem 140km praktycznie z max predkoscia spalanie wziete z dystrybutora. Aaa powiedz mi ile masz obrotow przy np 110km/h bo u mnie ponad 3000. Dziwne zestopniowanie skrzyni jest w tym silniku i czy dali ine przelozenia w 3 generacji.

 

Sprawdzilem przy 3000 obrotów wg gps mam 111km/h - licznikowo ok 115 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem przy 3000 obrotów wg gps mam 111km/h - licznikowo ok 115 km/h.

Ok dzieki, czyli tez wysokie obroty jak na niska predkosc. Te obroty to na 5 czy 6 biegu? Bo ja mam skrzynie 5. I jeszcze jedno pytanko czy na 6 spokojnie da sie jechac od 70? Bo kolega ma 6b w Megane i mowi ze od 65-70 sie to auto normalnie rozpedza...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, czyli tez wysokie obroty jak na niska predkosc. Te obroty to na 5 czy 6 biegu? Bo ja mam skrzynie 5. I jeszcze jedno pytanko czy na 6 spokojnie da sie jechac od 70? Bo kolega ma 6b w Megane i mowi ze od 65-70 sie to auto normalnie rozpedza...

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Na 6 biegu te obroty...

70 km/h spokojnie da sie jechać.... a jutro zapamietam dokładnie przy ilu (jadąc spokojnie )wrzucam 6 bieg - bo wydaje mi sie ze ok 60 km/h. 

Zresztą mam wrażenie ze ta 6 nie jest "nadbiegiem" tylko  odpowiada mniej więcej 5 w skrzyni 5 biegowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 biegu te obroty...

70 km/h spokojnie da sie jechać.... a jutro zapamietam dokładnie przy ilu (jadąc spokojnie )wrzucam 6 bieg - bo wydaje mi sie ze ok 60 km/h.

Zresztą mam wrażenie ze ta 6 nie jest "nadbiegiem" tylko odpowiada mniej więcej 5 w skrzyni 5 biegowej

Czyli std w tym modelu ze skrzynia bardzo krotka.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.