Skocz do zawartości

Gyeon Q2 MOHS+


danielei_punto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tytułową powłoką kwarcową?

 

W sąsiedztwie jest firma, która zajmuje się zabezpieczaniem lakieru i używają właśnie tego preparatu. Chciałbym im oddać do zabezpieczenia dwa auta, niezbyt duże (Toyota GT86, Nissan Juke), obydwa w czarnym kolorze - warto, czy może jednak szukać czegoś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tytułową powłoką kwarcową?

 

W sąsiedztwie jest firma, która zajmuje się zabezpieczaniem lakieru i używają właśnie tego preparatu. Chciałbym im oddać do zabezpieczenia dwa auta, niezbyt duże (Toyota GT86, Nissan Juke), obydwa w czarnym kolorze - warto, czy może jednak szukać czegoś innego? 

wiele na ten temat nie mam do powiedzenie z uwagi, że dopiero co jestem po zabiegu naniesienia powłoki na auto,

jednak na forum mazdy możesz poczytać sobie więcej na ten temat, opinie raczej pochlebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele na ten temat nie mam do powiedzenie z uwagi, że dopiero co jestem po zabiegu naniesienia powłoki na auto,

jednak na forum mazdy możesz poczytać sobie więcej na ten temat, opinie raczej pochlebne

 

A na ile poprawiła się łatwość usuwania brudu z karoserii?

 

Czarny to strasznie niewdzięczny kolor, dlatego w ogóle zacząłem się rozglądać za powłokami ceramicznymi, ale w niedalekiej okolicy znalazłem tylko tę firmę. Usługa jest kompleksowa, tzn. w jej skład wchodzą ewentualne drobne korekty lakieru (jak są problemy wymagające większej pracy to wyceniają to osobno, ale drobne poprawki są w cenie), do tego dochodzi  Q2 Rim na felgi, Q2 Tire na opony i Q2 Trim na plastiki i lampy. Nie mam jakichś większych doświadczeń z powłokami ceramicznymi - miałem kiedyś powłokę kwarcową Tenzi Q7 na białym perłowym lakierze i to tyle moich doświadczeń.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile poprawiła się łatwość usuwania brudu z karoserii?

 

Czarny to strasznie niewdzięczny kolor, dlatego w ogóle zacząłem się rozglądać za powłokami ceramicznymi, ale w niedalekiej okolicy znalazłem tylko tę firmę. Usługa jest kompleksowa, tzn. w jej skład wchodzą ewentualne drobne korekty lakieru (jak są problemy wymagające większej pracy to wyceniają to osobno, ale drobne poprawki są w cenie), do tego dochodzi  Q2 Rim na felgi, Q2 Tire na opony i Q2 Trim na plastiki i lampy. Nie mam jakichś większych doświadczeń z powłokami ceramicznymi - miałem kiedyś powłokę kwarcową Tenzi Q7 na białym perłowym lakierze i to tyle moich doświadczeń.  ;)

 

możesz napisać ile taka usługa kosztuje ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim czarnym mam inny produkt-qtechniq c1, 2 razy dodatkowo kłądłem ich sealant C1,5. Sam ją nałożyłem ponad rok temu i jak na razie trzyma się świetnie. Brudzi się znacznie mniej-większość brudu poytafi spłynąć po któtkiej trasie autostradą w deszcz, nie ma problemu ze zmywaniem owadó z maski, mniej wysuje się podzcas mycia (uniblack na moim gs'ie jest niesamowicie miękki i praktycznie niemożliwe jest wytarcie auta do sucha po umyciu i nie zostawienie śladów). 

Polecam :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać ile taka usługa kosztuje ?  

 

Akurat tam, gdzie pytałem, chcieli za to 1000 zł - tzn. w przypadku nowego auta, gdy korekty lakieru nie są wielkie, kosztuje to tyle, a jeśli trzeba zrobić coś więcej to jest wycena indywidualna. Oglądali moją roczną Toyotę GT86, która ma dość miękki i podatny na zarysowania lakier i zaklasyfikowali to do kategorii "do lekkiej korekty" czyli mieszczącej się w standardowej cenie, więc podejrzewam, że dodatkowo za polerowanie trzeba zapłacić tylko gdy lakier jest na prawdę mocno zniszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A na ile poprawiła się łatwość usuwania brudu z karoserii?

powłokę kwarcową nałożyłem głównie ze względu na zabezpieczenie lakieru przez uszkodzeniami, własciwości hydrofobowe powodują łatwiejsze spłukiwanie brudu, szyba z tym efektem przy mniejszych opadach nie potrzebuje włączania wycieraczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.