Skocz do zawartości

Sprawdzanie reduktora paliwa uno 1.0 fire 1999r


pacior1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem założyć nowy temat, mianowicie jak sprawdzić reduktor ciśnienia-znajduje się on w zespole wtryskowym, od niego odchodzi przewód powrotny nadmiaru paliwa do baku tzw przewał-to wszyscy wiemy.Sprawdziłem na początku manometrem ciśnienie za filtrem paliwa-sprawność pompki paliwa-wyszło ksiązkowo 1,1 bara-tyle ma zalecane dla uno 1.0 fire.Następnie ścisnełem przewód powrotny i natychmiast podskoczyło ciśnienie na manometrze do 2,5, 3 barów, puściłem ścisk wróciło do normy-1,1bara, potem przełożyłem manometr na przewód powrotny i tutaj nic nie pokazało- dlaczego???dodawałem nawet gazu przepustnicą i nic.Potem wziełem naczynie zdjełem przewód powrotny i na biegu jałowym-benzyna ciekła z wyjścia powrotnego,dlaczego manometr na powrocie nic nie pokazał-za mała wartość-powinno chyba coś pokazać w granicach 0,6-0,7 bara??Jak to zinterpretować.Poproszę o wypowiedż MĄDRE GŁOWY....Zaznaczam Auto jeżdzi, celem tego sprawdzenia nie jest wykrycie usterki, a raczej ustalenie jak powinien zachowywać się reduktor podczas tego badania-teorie znam-reduktor ma za zadanie odprowadzić nadmiar paliwa do baku tzw.przewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem założyć nowy temat, mianowicie jak sprawdzić reduktor ciśnienia-znajduje się on w zespole wtryskowym, od niego odchodzi przewód powrotny nadmiaru paliwa do baku tzw przewał-to wszyscy wiemy.Sprawdziłem na początku manometrem ciśnienie za filtrem paliwa-sprawność pompki paliwa-wyszło ksiązkowo 1,1 bara-tyle ma zalecane dla uno 1.0 fire.Następnie ścisnełem przewód powrotny i natychmiast podskoczyło ciśnienie na manometrze do 2,5, 3 barów, puściłem ścisk wróciło do normy-1,1bara, potem przełożyłem manometr na przewód powrotny i tutaj nic nie pokazało- dlaczego???dodawałem nawet gazu przepustnicą i nic.Potem wziełem naczynie zdjełem przewód powrotny i na biegu jałowym-benzyna ciekła z wyjścia powrotnego,dlaczego manometr na powrocie nic nie pokazał-za mała wartość-powinno chyba coś pokazać w granicach 0,6-0,7 bara??Jak to zinterpretować.Poproszę o wypowiedż MĄDRE GŁOWY....Zaznaczam Auto jeżdzi, celem tego sprawdzenia nie jest wykrycie usterki, a raczej ustalenie jak powinien zachowywać się reduktor podczas tego badania-teorie znam-reduktor ma za zadanie odprowadzić nadmiar paliwa do baku tzw.przewał.

bo to jest już przelew prosto do baku wiec tam nie ma być żadnego ciśnienia tylko swobodny przepływ do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też odnośnik do regulatora ciśnienia paliwa w fiacie uno 1.1-książka ,,Sam naprawiam"-jest napisane, że samochód na biegu jałowym, odpinamy przewód powrotny-ma wypłynąć w naczynie od 950cm do 1050cm przez 60 sekund pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale czy można powiedzieć że regulator ciśnienia(przejęzyczyłem się i pisałem reduktor),jest dobry i spełnia swoją funkcje jeśli z powrotnego przewodu wypływa paliwo?

 

Sprawny jest i on i pompa. Bo pompa ma podawać wyższe ciśnienie, niż robocze, a reduktor ma je stabilizować na właściwym stałym poziomie, co robi. A paliwo wypływa z przewodu powrotnego dlatego, że jest to właśnie nadmiar odpuszczany, żeby zredukować ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się przekażnik pompy paliwa w tym uniaczku, chciałem sprawdzić książkowo sposób pomiaru ciśnienia-tam piszą o zwarciu dwóch otworów od przekażnika paliwa w celu uruchomienia samej pompki-wtedy sama pompka chodzi bez uruchamiania silnika, tyle że... nie mogę go znależć, pod maską nie ma ani jednego przekażnika, obok bezpieczników natomiast są 2, jeden niebieski, drugi szary,kolejno je wyjmowałem i pompka się załączała co było słychać-jeden jest chyba od kierunków, drugi chyba wentylator- ale nie jestem pewien,i są jeszcze 2 puste miejsca takie z blaszkami wystającymi-od nowości od przekażników ale to pewnie na dodatkowe funkcje których ten model nie posiada.Wychodzi na to, że fiat uno 1.0 fire, 1999r nie ma przekażnika paliwa???Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce bezpieczników pod kierownicą są z lewej 3 gniazda przekaźników odpowiedzialnych kolejno: za klakson, za ogrzewanie tylnej szyby oraz za konsolę środkową (podświetlenie zegarka i wentylator nagrzewnicy). Jak wiadomo z przyczyn ekonomicznych pierwszy i trzeci przekaźnik producent zastąpił zworkami, ale na fiatuno.pl są manuale jak uzyskać efekt poniżej:

maras-bezpieczniki.jpg

Ten niebieski z prawej to przerywacz kierunkowskazów.

 

 

Jeśli zaś chodzi o poszukiwany przez Ciebie przekaźnik to sprawdź, czy nie schował się pod maską, na kielichu amortyzatora (po stronie kierowcy), pod czarną plastikową osłoną...

540x405_fiat-uno-fire-w-oryginale-221042
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal chyzy, pod maska na kielichu od strony kierowcy.

ps. obok powinna byc 4-ro pinowa wtyczka z przewodami w kolorze bialo-brązowym, czarno-zielonym, czerwonym (lub czerwono-czarnym, nie pamietam juz) i ostatnim ktorego nie pamietam. Bialo-brązowy z nich to bezpośrednie zasilanie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to się uczy do końca życia, mam uniaka od 2000r i w życiu bym się nie domyślił że przekażnik może być na kielichu amorka pod tą czarną osłoną, byłem przekonany, że tam jest tylko układ alarmowy...SzACUNEK ZA TAK DOKŁADNY OPIS ZE ZDJĘCIAMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, są dwa szare przekażniki, każdy zabezpieczony bezpiecznikiem 10A, wystarczy jeden wyjąć pompa paliwa nie będzie działać,wyjmujemy jeden przekażnik , żeby uruchomić pompe przekręcamy kluczyk w pozycje on, nie uruchamiając auta, mostkujemy wejścia od przekażnika 30 i 87-pompa ładnie jednostajnie pracuje.Tak na marginesie to ten układ dobrze pracuje skoro na tyle lat jest z nimi święty spokój, a sporo majstrowałem przy pompach paliwa.Zapraszam do przeczytania następnego tematu-sprawdzanie ciśnienia sprężania-a tam już tak różowo nie jest, będe potrzebował dobrych rad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.