Skocz do zawartości

Fiat TIPO 2015


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

d038cd5e665f992dgen.jpg

I do nas też przyjechał ;] .Jedyna co mi sie nie podoba na ten moment to że półka bagażnika jest plastikowa nie obita żadnym materiałem :no:

 

Kuźwa, czy projektant musiał wstawić na dekę rozdzielczą wszystkie figury geometryczne  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duzo Fluence czy Elantry widujesz? Czy chocby Rio sedan? U nas hb kroluja :phi: Za podobna cene jest astra sedan.

pisałeś "że jakby było 1.4T to by się sprzedawał" a nie o typie nadwozia, tak to zabrzmiało jakbys uważał PL za "lepszy" rynek od TR czy RO, a jesteśmy porównywalni

IMO ludzie odwracają się od silników z turbo, poszukują wolnossących, pomimo, a moze dlatego że za pare lat wyboru prawie nie będzie

inna sprawa że akurat fiatowski 1.4Tjet to dobry silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który producent w kompakcie ma ofertę silników benzynowych ograniczoną do dwóch o mocach poniżej 120KM? A taki trzycylindrowy wynalazek 1.0 Ecoboost np. forda bije na głowę elastycznością i komfortem jazdy to fiatowskie 1.4 95KM.

Jak te 120 zrobisz + 10% to wychodzi jak nic toyota. Corolla 99 i 132, auris 99, 116 i (już niedługo) 132.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te 120 zrobisz + 10% to wychodzi jak nic toyota. Corolla 99 i 132, auris 99, 116 i (już niedługo) 132.

 

ale do Aurisa przynajmniej można wziąć skrzynię manualną. W tym Tipo, jak chcę benzynę i manual to zostaje jeden silnik: 1.4 95KM. To nie jest oferta na współczesne czasy. Zobacz sobie taką Astrę: silniki benzynowe od 100 do 200 KM w pięciu wariantach mocy/pojemności. To jest normalna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zapamiętam sobie, bo to 500X mi się coraz bardziej podoba ;)

mi tez wlasnie ta 500x cos podeszla i powaznie sie zastanawiam nad wymiana swifta czy nie przyspieszyc... zobaczymy jak z finansami bede stal na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do Aurisa przynajmniej można wziąć skrzynię manualną. W tym Tipo, jak chcę benzynę i manual to zostaje jeden silnik: 1.4 95KM. To nie jest oferta na współczesne czasy. Zobacz sobie taką Astrę: silniki benzynowe od 100 do 200 KM w pięciu wariantach mocy/pojemności. To jest normalna oferta.

W aurisie powyzej 120-130km/h nie da sie rozmawiac. Najgorsze auto jakim mialem przyjemnosc jezdzic.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest auto budżetowe takie jak 301, rapid nie ma cudów to żaden kompakt, miałem 301, miejsca chyba więcej niż w tym tipo, na nogi z tyłu prawie jak w superbie ale są oszczędności w wykonaniu tych aut, i wiem że już nowego budżetowego auta nie kupię, producent na czymś musi zaoszczędzić nie ma siły że za duże auto z dużym bagażnikiem 4,5 m długości z normalnym wyposażeniem wystawi cenę 40-45 tys. Wolę kupić używane auto niebudżetowe.

To auto większe i od 301 i od Rapida. Wymiary porównaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy topową wersją z dieslem i skrzynią ZF 9 stopniową zawsze można wybrać POP-a z silnikiem 1.6 za 63 800 ;]

 a od tego są jeszcze rabaty? na stoku fiatowskim chyba są podobne ceny .... ojciec się powoli decyduje ale męczą go ssangyongiem .... i tańszym, i chyba lepiej wyposażonym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aurisie powyzej 120-130km/h nie da sie rozmawiac. Najgorsze auto jakim mialem przyjemnosc jezdzic.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Fakt, że 16 letni Avensis jest cichszy, ale w aurisie nie jest wyraźnie głośniej niż w astrze IV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z Bartkiem ich demówką 500X... jak dla mnie za drogi jak na takie auto..

 

za drogi w porównaniu z jaką konkurencją z segmentu? Opel Mokka? Skoda Yeti? Bo mi się wydaje, że na tle konkurencji ceny są dosyć atrakcyjne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest auto budżetowe takie jak 301, rapid nie ma cudów to żaden kompakt, miałem 301, miejsca chyba więcej niż w tym tipo, na nogi z tyłu prawie jak w superbie ale są oszczędności w wykonaniu tych aut, i wiem że już nowego budżetowego auta nie kupię, producent na czymś musi zaoszczędzić nie ma siły że za duże auto z dużym bagażnikiem 4,5 m długości z normalnym wyposażeniem wystawi cenę 40-45 tys. Wolę kupić używane auto niebudżetowe.

 

LOL, a czy Ty przypadkiem nie miales juz wczesnej Dacii, ktora tez sprzedales po chwili? :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a od tego są jeszcze rabaty? na stoku fiatowskim chyba są podobne ceny .... ojciec się powoli decyduje ale męczą go ssangyongiem .... i tańszym, i chyba lepiej wyposażonym 

To już jest cena po rabacie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dacie 1,5 roku do pracy, 301 prywatnie opchłem bo u mnie więcej stało niż jeździło w garażu, niestety w 301 jest kupa chińskich podzespołów co można sprawdzić w serviceboxie peugeota, a 301 jest identyczna wymiarami jak to tipo, 301 jest 3 cm węższe tylko i 5 cm krótsze ale bagażnik gabarytowo jak go mierzyłem ma około 600 litrów, miejsca z tyłu na nogi jest więcej w 301. Jay ma racje kupując premium fury :oki: , budżetowe nowe auta są dobre do działalności jeździsz 3 lata 150 tys km i out, nie ma awarii ale środek już jest wymęczony w takiej budżetowce.

 

Znaczy sie w innych autach nie ma chinskich podzespolow?  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nasuwa się pytanie jak będzie z korozją w Tipo.

Jak wiadomo jest produkowane w Turcji.

Znajoma ma Fiata Albea właśnie wyprodukowaną w Turcji rok chyba 2005 jak nie 2006 r.

i ten samochód aż cały cieknie rudą. Ojciec jeździ puntem ode mnie z 1995 r włochy i oprócz miejscami

 na podłodze rdza nie istnieje. 

nie wiem czy to przypadek czy jednak samochody wyprodukowane w Turcji nie będą za szybko korodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drogi w porównaniu z jaką konkurencją z segmentu? Opel Mokka? Skoda Yeti? Bo mi się wydaje, że na tle konkurencji ceny są dosyć atrakcyjne.

Vs Suzuki Vitara vs Captur dosc drogi. Na tle segemntu w sam raz. Choc vs Renegade to wyglada jak rozdeptana 500 :phi: Szkoda, ze to takie male jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to że albea to był strasznie kiepski samochód.

W turcji produkowali już Linee a dalej robią np Doblo 2.

Siedzialem dzis w Tipo. Z zewnatrz mam mieszane uczucia, widywalem ladniejsze fiaty. Cos jest ciekawego na zywo w linii bocznej, jednak nie podoba mi sie przod. Niemniej auto sprawia wrazenie duuzego.

W srodku jest tak sobie. Widok do przodu zdaje sie byc strasznie waski, nawet w porownaniu do Grande Punto. Deska wyglada tak sobie, nie razi strasznie tandeta, ale i nie powala. Zegary... na zywo wygladaja kiepsko, malo wspolczesnie. Brakuje jakiegos akcentu, a tak mamy Punto z 2005 roku - nie wiem jak swieca, bo nie mialem kluczykow. Fotele tez niezbyt obszerne. Bagaznik niby duzy, ale bardzo plaski - minus i gleboki - plus. Po staremu zawiasy ugniataja zawartosc. Na kartce cena za opening edition 56tzl - nie umiem sie odniesc czy duzo czy malo, ale silnil zdecydowanie nie do tego auta - 1.4 16v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując 500X z Renegade chyba musiałbym być niewidomym żeby powiedzieć o Jeep-ie że jest ładne- dla mnie to pokraka pokroju Juke.

Co do Tipo- byłem widziałem - marny następca... linei na rynek brazylijski - żaden kompakt. Słabe silniki, materiały, deska nijakie - bardzo wąsko, ogromne zawiasy bagażnika wnikające do wnętrza. Jak pisałem - auto dla działkowca emeryta tylko że to target na wymiarciu.

Kombi  - cóż ....będzie  nowe...Palio Weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując 500X z Renegade chyba musiałbym być niewidomym żeby powiedzieć o Jeep-ie że jest ładne- dla mnie to pokraka pokroju Juke.

Co do Tipo- byłem widziałem - marny następca... linei na rynek brazylijski - żaden kompakt. Słabe silniki, materiały, deska nijakie - bardzo wąsko, ogromne zawiasy bagażnika wnikające do wnętrza. Jak pisałem - auto dla działkowca emeryta tylko że to target na wymiarciu.

Kombi - cóż ....będzie nowe...Palio Weekend.

Za to w jednym punkcie mocno nawiazuje do Linei... suwak do wylaczania obiegu zamknietego, jak w jakims prehistorycznym Mitsu... np. w nowym Space Starze ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując 500X z Renegade chyba musiałbym być niewidomym żeby powiedzieć o Jeep-ie że jest ładne- dla mnie to pokraka pokroju Juke.

Co do Tipo- byłem widziałem - marny następca... linei na rynek brazylijski - żaden kompakt. Słabe silniki, materiały, deska nijakie - bardzo wąsko, ogromne zawiasy bagażnika wnikające do wnętrza. Jak pisałem - auto dla działkowca emeryta tylko że to target na wymiarciu.

Kombi - cóż ....będzie nowe...Palio Weekend.

500X jest fajny, jesli jestes dziewczyną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500X jest fajny, jesli jestes dziewczyną ;)

Jak chcesz takich porównań to jest raczej odwrotnie bo ja raczej oprócz nazwy jakichkolwioek cech kojarzonych z męskimi nie stwierdzam - ot miejska pozbawiona proporcji zabawka dla małolaty. no ale fakt, jest "dżip" a nie jakiś "fjat" . Cóż kolejne stereotypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując 500X z Renegade chyba musiałbym być niewidomym żeby powiedzieć o Jeep-ie że jest ładne- dla mnie to pokraka pokroju Juke.

Co do Tipo- byłem widziałem - marny następca... linei na rynek brazylijski - żaden kompakt. Słabe silniki, materiały, deska nijakie - bardzo wąsko, ogromne zawiasy bagażnika wnikające do wnętrza. Jak pisałem - auto dla działkowca emeryta tylko że to target na wymiarciu.

Kombi - cóż ....będzie nowe...Palio Weekend.

Takie same wrażenia. Wnętrze paskudne, ale z zewnątrz całkiem ładne autko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz takich porównań to jest raczej odwrotnie bo ja raczej oprócz nazwy jakichkolwioek cech kojarzonych z męskimi nie stwierdzam - ot miejska pozbawiona proporcji zabawka dla małolaty. no ale fakt, jest "dżip" a nie jakiś "fjat" . Cóż kolejne stereotypy.

Ze stereotypami mozesz wyskakiwac gdzie indziej, 8 lat przejezdzilem Bravo i bylem bardzo zadowolony, wiec te wstawki o marce "fjat"..    ;l 

 

500X to na wskroś damskie auto, czy ci sie to podoba czy nie ... pogodz sie z tym  :phi:  :phi:  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stereotypami mozesz wyskakiwac gdzie indziej, 8 lat przejezdzilem Bravo i bylem bardzo zadowolony, wiec te wstawki o marce "fjat"..    ;l

 

500X to na wskroś damskie auto, czy ci sie to podoba czy nie ... pogodz sie z tym  :phi:  :phi:  :phi:

ąle sam powiedz-danie nazwy "Renegade" Fiatu 500 to przegięcie :facepalm:

Równie dobrze "Electra Glide" pasuje do Junaka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ąle sam powiedz-danie nazwy "Renegade" Fiatu 500 to przegięcie :facepalm:

Równie dobrze "Electra Glide" pasuje do Junaka ;]

Patrząc na ilość napisów JEEP w samochodzie chyba zbyt mocno starają się odciąć od Fiata ;) Ale ma to swój urok.

 

PS. Rownie dobrze mozna tak pisac o Seacie i Skodzie .. jako nazwach dla starych czesci VW ;) Albo o autach Renault, Nissana i Dacii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stereotypami mozesz wyskakiwac gdzie indziej, 8 lat przejezdzilem Bravo i bylem bardzo zadowolony, wiec te wstawki o marce "fjat"..    ;l

 

500X to na wskroś damskie auto, czy ci sie to podoba czy nie ... pogodz sie z tym  :phi:  :phi:  :phi:

czytaj ze zrozumieniem -to nie HP - był i jest sterotyp fiata jako jeżdzącego zlomu- nie pisałem do Ciebie i dobrze o tym wiesz.

I to samo co piszesz o 500X mogę napisać o Renegade- czy Ci się podoba czy nie ;] i ilość znaczków Jeep niczego tu nie zmieni. Do tego jeszcze wykonane z badziewnych materiałów za górę kasy. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Rownie dobrze mozna tak pisac o Seacie i Skodzie .. jako nazwach dla starych czesci VW ;) Albo o autach Renault, Nissana i Dacii ;)

ani skoda skoda octavia nie ma w nazwie  golf ani dacia sandero clio.wiec to akurat nie trafione.

mnie chodzi bardziej o dewaluację pewnych nazw-i marka nie ma tu nic do rzeczy.

wczoraj widziałem przykładowo nowego Discovery-i takie dziadostwo stylistyczne otrzymało taką nazwę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.