Jump to content
Sign in to follow this  
chris_66

Tomtom - urządzenie vs android

Recommended Posts

hej

używa ktoś płatnej wersji tomtom'a na androida ?? czym się to różni od wersji darmowej ??

jak to działa w porównaniu do prawdziwej, niezależnej  navi ??

i czy można ulubione z navi przetransferować na androida ??

bo mi START20 kończy powoli żywota i się zastanawiam czy nie kupić apki i wsadzić na tableta ??

używa ktoś płatnej wersji tomtom'a na androida ...

Mam za 180 zł na trzy lata. Ściągnij apkę i wypróbuj. Miesięcznie masz 75 km gratis i to wystarczy żeby sprawdzić.

Co do ulubionych - nie wiem, sam wpisałem ręcznie.

Plusy: prosty do bólu, traffic i radary gratis jak masz włączony transfer.

Minusy: nędzne mapy PL, co jakiś czas zawiesza się gps, za granicą bez transferu głuchnie i ślepnie.

Mam jeszcze tt go 5000 i jest o lata świetlne lepszy.

IMO tomtom mobile tylko awaryjnie, choć w porównaniu z darmowymi mapami Here to i tak kosmos ;)

Mam za 180 zł na trzy lata. Ściągnij apkę i wypróbuj. Miesięcznie masz 75 km gratis i to wystarczy żeby sprawdzić.

Mam jeszcze tt go 5000 i jest o lata świetlne lepszy.

jutro się przejadę to zobaczę , ale nie wygląda to ciekawie z tego co piszesz 

bez transferu ulubionych nie dam rady - mam pewnie ze 300 adresów 

Jechałem z TT Mobile z Łodzi do Wro, testowo uruchomiłem bo w passacie mam navi fabryczną.

Podsuma: 10 x zawiesił się, raz zażądał wykupienia licencji (mam na trzy lata), yanosik ostrzega pod Oleśnicą bo stoi radiowóz - tomtom nie widzi, generalnie słabo.

BTW ładowarka 2.4 A nie daje rady doładować xperii Z5 gdy pracuje navi tomtoma  :facepalm:

:totalszok: ciekawe czy obciążoną Z3 też ładowarki samochodowe nie będą mogły doładować  :klnie: 

BTW ładowarka 2.4 A nie daje rady doładować xperii Z5 gdy pracuje navi tomtoma  :facepalm:

Jechałem z TT Mobile z Łodzi do Wro, testowo uruchomiłem bo w passacie mam navi fabryczną.

Podsuma: 10 x zawiesił się, raz zażądał wykupienia licencji (mam na trzy lata), yanosik ostrzega pod Oleśnicą bo stoi radiowóz - tomtom nie widzi, generalnie słabo.

spróbowałem - wyjechałem 75 km darmowych i wywaliłem , muszę kupić nową navi pod choinkę   ;]

Diabli wiedzą, jestem wkurzony bo kupiłem za stówę super profi exclusiv oryginalną ładowarkę tomtom i nie ładuje fona :facepalm:

hej

używa ktoś płatnej wersji tomtom'a na androida ?? czym się to różni od wersji darmowej ??

jak to działa w porównaniu do prawdziwej, niezależnej  navi ??

i czy można ulubione z navi przetransferować na androida ??

bo mi START20 kończy powoli żywota i się zastanawiam czy nie kupić apki i wsadzić na tableta ??

Chciałem kupić tego wypasionego TomToma z wbudowaną kartą SIM ale jak się okazało że kosztuje 1300zł to zacząłem kombinować.

Ostatecznie kupiłem sobie telefon z wyświetlaczem 5.5'' (Alcatel C9 czy jakoś tak) z przeznaczeniem wyłącznie jako nawigacja oraz licencję na tego TomToma i prepaidową kartę SIM do Internetu.

Przejeździłem już z tym zestawem dość sporo kilometrów i mogę coś powiedzieć.

1. Martwiłem się o czas uruchamiania, tymczasem ten Alcatel ma opcję szybkiego startu systemu, GPS łapie niemal błyskawicznie, uciążliwość jest niewielka.

2. Telefon ma opcję automatycznej regulacji jasności wyświetlacza - duży plus. No i sama rozdzielczość jest lepsza niż w urządzeniu TomToma.

3. Potrafi całkiem długo pracować na baterii.

4. Przy ciągłej pracy w bardzo jasnym oświetleniu (letni dzień) ładowarka 2.4A ledwo daje radę (na trasie kilkuset kilometrów doładowuje ledwie o kilka procent).

5. Raz w Chorwacji podczas jazdy w pełnym słońcu stwierdził że bateria za gorąca i przestał ładować, widocznie nagrzał się przez szybę. Na szczęście akurat bateria była w miarę naładowana, inaczej byłby to poważny problem. W Polsce jednak się takie coś nigdy nie przydarzyło.

6. Sama aplikacja bardzo intuicyjna ale IMO trochę za mocno uproszczona. Brakuje mi rozbudowanych opcji przeglądania mapy, np. żeby pokazał mi na mapie wszystkie sklepy w okolicy albo symbole mijanych punktów POI. Da się to ogarnąć wyszukiwarką ale to za mało - czasem mijając jakieś miejsce zwróciłbym na nie uwagę gdyby pojawił się punkt na mapie.

7. Całkiem niezłe dane o korkach (chociaż nie tak bardzo dokładne jak by się chciało), fajny algorytm proponowania objazdów. Sam bym w wielu wypadkach tak nie wymyślił tylko stał i klął.

8. Zużycie danych całkiem przyzwoite, podróż przez cały kraj to kilka-, maksymalnie kilkanaście MB.

9. W EU mogę sobie uaktywnić roaming na karcie w urządzeniu, łątwo wsadzić lokalną kartę (telefon ma dwa gniazda SIM) lub udostępnić dane z telefonu przez wifi hotspot. Dodatkowo jak auto wjedzie w zasięg otwartej wifi to sobie aktualizuje dane a ja oszczędzam.

10. Mapy i fotoradary działają bardzo dobrze. Nie zauważyłem problemów z mapami (wszystko gdzie jeżdżę jest aktualne), fotoradary tam gdzie są, łatwo i przyjemnie.

11. Aktualizacja map bardzo wygodna jeśli auto stoi pod domem lub w garażu, bo jak auto jest w zasięgu domowego wifi to sobie zaktualizuje bez konieczności wyjmowania urządzenia z auta i podłączania gdziekolwiek.

12. Jak mi się znudzi to sobie wgram Sygica albo co tam jeszcze będzie mi się podobało. Zawsze też mogę się awaryjnie wspomóc mapami Google.

Generalnie - ja jestem bardzo zadowolony.

troche pozno ale moze sie przyda

do 30 listopada mozna kupic tt go mobile za 50 proc tzw cyber week

10 euro czyli niecale 45 zlotych to (chyba) dobra oferta na rok

tapatalked