Skocz do zawartości

Zchipowane BMW


zet

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kto jeździ zawirusowanym autkiem ?

 

Wrzuciłem kilka dni temu program (samodzielnie) i jestem w szoku co sie stało z autem! Nie miałem pojęcia że tyle koksu drzemie w 3.0d

 

Ktoś z was jeździ po wirusie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cały czas zastanawiałem aż do padu wtrysków. :hehe: Teraz zregenerowałem i nadal się zastanawiam :hehe: (M57 184kM bez klapek w ssącym). :oki:

Tutaj kolega robił w Łodzi i po wykresie widać moc :oki:

 

Ja sciągnałem oryginał, wysłałem do obróbki i wrzuciłem. Całkowity koszt 300zł mapa + interfejs.

Banan bezcenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sciągnałem oryginał, wysłałem do obróbki i wrzuciłem. Całkowity koszt 300zł mapa + interfejs.

Banan bezcenny :)

Ja robilem tak samo w 525d e39, z tego co pamietam +40KM i +60Nm - bylem na hamowni, nic nie trzeba bylo poprawiac, nie dymilo :ok: po tygodniu i tak bylo malo ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto jeździ zawirusowanym autkiem ?

 

Wrzuciłem kilka dni temu program (samodzielnie) i jestem w szoku co sie stało z autem! Nie miałem pojęcia że tyle koksu drzemie w 3.0d

 

Ktoś z was jeździ po wirusie ?

 

a jaką masz skrzynię?

 

mi ostatnio chodzi mocno chip po głowie, ale boję się o Nm i skrzynię - mam automat GM

 

silnik 3.0d 193KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sciągnałem oryginał, wysłałem do obróbki i wrzuciłem. Całkowity koszt 300zł mapa + interfejs.

Banan bezcenny :)

A co trzeba mieć (interfejs) i umieć, żeby poprawić serię samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wirusa od poleconego tutaj człowieka do swojej starej audicy i różnica w mocy jest zauważalna  :oki: Dodatkowo nie zauważyłem dymienia, dziwnych drgawek w czasie przyspieszania, co często ma miejsce przy nieumiejętnie zmienionych programach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wirusa od poleconego tutaj człowieka do swojej starej audicy i różnica w mocy jest zauważalna  :oki: Dodatkowo nie zauważyłem dymienia, dziwnych drgawek w czasie przyspieszania, co często ma miejsce przy nieumiejętnie zmienionych programach

 

U mnie mam wrazenie najwiecej dało wywalenie z softu EGR'a i klapek z dolotu (usunięte mechanicznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w mojej 335d mam wirusa od prawie 2 lat :) dodatkowo mam wywalony dpf oraz klapki kolektora, auto dobrze sie zachowuje i nie mam zadnych problemow.. niestety nie bylem na hamowni ale program powinien mi dac okolice 330KM oraz 650Nm. Musze dodac ze to juz moje drugie bmw z virusem i w poprzednim mialem okolo 4lat wirusa i tez bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sam kiedyś miałem 320d z + i nigdy nie załowałem

polecam jeśli ktoś lubi mieć więcej

za parę stów ma się zauważalnie szybsze auto

jeśli kiedyś będę miał rope i nie będzie to trup to nie będę się zastanawiał chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdzie w Warszawie polecacie zrobienie programu do F20 116i (z motorem 1.6T czterocylindrowym)? Temat trochę odległy bo do końca roku mam jeszcze gwarancje natomiast myślałem wstępnie o Kreatorze - jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Warszawie polecacie zrobienie programu do F20 116i (z motorem 1.6T czterocylindrowym)? Temat trochę odległy bo do końca roku mam jeszcze gwarancje natomiast myślałem wstępnie o Kreatorze - jakieś opinie?

Kolega właśnie robił taki silniczek w kreatorze i jest zadowolony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie chcę zakładać nowego tematu bo pytanie podobne.
Szukam tunera ale niestety do samochodu na gwarancji i służbowego więc chiptuning niestety odpada.
Kogo możecie polecić w miarę rozsądnej cenie powiedzmy około 2 000 PLN box miałby być zainstalowany w Mini z silnikiem benzynowym 1.5 twinturbo 3 cylindrowy o mocy nieszczęsnych 102 KM i 180 Nm (podobno to ten sam co 136 KM i 220 Nm, ale ograniczony elektronicznie przez BMW) kolejny warunek to niestety do tankowania tylko 95 oktanów.
Lokalizacja jest dla mnie sprawą drugorzędną im bliżej pomorza tym lepiej ale jak będzie warto to podjadę w dowolne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Request napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu bo pytanie podobne.
Szukam tunera ale niestety do samochodu na gwarancji i służbowego więc chiptuning niestety odpada.
Kogo możecie polecić w miarę rozsądnej cenie powiedzmy około 2 000 PLN box miałby być zainstalowany w Mini z silnikiem benzynowym 1.5 twinturbo 3 cylindrowy o mocy nieszczęsnych 102 KM i 180 Nm (podobno to ten sam co 136 KM i 220 Nm, ale ograniczony elektronicznie przez BMW) kolejny warunek to niestety do tankowania tylko 95 oktanów.
Lokalizacja jest dla mnie sprawą drugorzędną im bliżej pomorza tym lepiej ale jak będzie warto to podjadę w dowolne miejsce.

 

W nowoczesnym aucie boxy to nie najlepszy pomysł - w większości działają one na zasadzie emulacji (podniesienia) dawki paliwa (ciśnienia i czasu wtrysku).

Realizowane to jest tak, że oszukuje (emuluje) się sygnał z czujnika ciśnienia listwy common rail (albo listwy bezpośredniego wtrysku) zaniżając jego wskazania, co skutkuje podniesieniem faktycznego ciśnienia na listwie i większa dawką. Efekty tego to podniesienie mocy, ale EGT i ciśnienie doładowania przestaje być "kontrolowane" tj. efekt takiego tuningu nie jest przewidywalny. 

Pojawiają się problemy podczas np. wypalania DPF'a (np falowanie obrotów od za dużej dawki) i inne problemy. Wiem, że pytasz o benzynę, ale mogą się dziać różne inne cuda. 

Jeżeli zależy Ci na gwarancji, to niestety nie podniesiesz mocy, chyba że w ASO (o ile oferują). 

 

Edytowane przez zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Request napisał:

Nie oferują, a wystarczyło by wgrać program od 136 konnej wersji bo ponoć niczym się nie różnią :(

 

Jesteś tego 100% pewny ? często jest tak że "niczym się nie różnią" oznacza drobne zmiany osprzętu. 

Na fb obserwuję BMW Kodowanie (bmwkodowanie.pl) wygląda na to,  że chłopaki robią spoko robotę i chyba w takim zakresie jak potrzebujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zet napisał:

 

Jesteś tego 100% pewny ? często jest tak że "niczym się nie różnią" oznacza drobne zmiany osprzętu. 

Na fb obserwuję BMW Kodowanie (bmwkodowanie.pl) wygląda na to,  że chłopaki robią spoko robotę i chyba w takim zakresie jak potrzebujesz. 

 

Pytałem o możliwość wgrania w salonie BMW/Mini i stwierdzili, że się nie da.

Wgranie nowego softu nie przez BMW uwali gwarancji, a na to nie mogę sobie pozwolić dlatego szukam boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 20:01, Request napisał:

 

Pytałem o możliwość wgrania w salonie BMW/Mini i stwierdzili, że się nie da.

Wgranie nowego softu nie przez BMW uwali gwarancji, a na to nie mogę sobie pozwolić dlatego szukam boxa.

W B38A15 jest jeszcze problem z chiptuningiem. Znani i dobrzy tunerzy na razie tego nie robią. Ten silnik jest tylko softem ograniczony, cały osprzęt identyczny. Podobnie było z wcześniejszym N13B16, wersja 102, 136 i 170 KM różnice tylko w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 20:01, Request napisał:

 

Pytałem o możliwość wgrania w salonie BMW/Mini i stwierdzili, że się nie da.

Wgranie nowego softu nie przez BMW uwali gwarancji, a na to nie mogę sobie pozwolić dlatego szukam boxa.

 

To to Twoje ostatnio robili ?😋

59967652_2337712549887401_1301293722532577280_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
Dnia 3.12.2015 o 14:30, zet napisał:

 

Ja bym powiedział, że odwagę i dobry zasilacz. Ja używam takiego 45Amper i przy e61 ledwo wystarczał

Odgrzebuję kotleta. Też poproszę o namiar na "korespondencyjne czipowanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.