Skocz do zawartości

Lancia delta


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzą mi takie pomysły po głowie,

Jak z awaryjnoscia ?

Komfort jazdy?

Są jakieś fajne silniki benzynowe? Automat jest awaryjny? Skrzynia manualną jest taka sama jak w bravo? Znaczy łożyska do wymiany?

Interesuje mnie tylko silnik benzynowy.

Klepnięte z telefonu.

miałem ponad rok i 50tyś km zrobiłem bez najmniejszej awarii, no dobra, jedna była egr przy 110tyś. 

 

Silniki masz 1.4 120KM i 150KM, potem jest jeszcze 1.8T, i dopiero w tym ostatnim silniku jest prawdziwy automat, w pozostałych silnika są skrzynia manualne z "imitacją" skrzyni automatycznej, miałem taką u siebie w 1.6MJ i chodził dość dobrze.

 

Skrzynia biegów, silnik, osprzęt, chłodnice itp to wszystko jest to samo co w Bravo.

 

Na plus lanci: bardzo dużo miejsca w środku, znacznie lepszy komfort niż w bravo, mało spotykany wygląd, miałem pare sytuacji gdzie ludzie podchodzili i pytali się co to za auto itp, generalnie ludzie patrzą na auto jak za 200tyś;) i o dziwo jest dość fajnym tematem przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bravo, czyli "prawie" to samo. Tylna kanapa się przydaje? W Bravo jest tam strasznie ciasno a przy moich prawie 2m wzrostu wiadomo...

bravo w ogóle jest jakieś dziwne z tyłu , chyba  powiększyli bagażnik kosztem miejsca z tyłu , bo mam stilo , miałem NB , rozstaw osi mają ten sam ( bo to ta sama płyta podłogowa)  a w stilo jakoś  dużo więcej miejsca z tyłu jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Takie pytanko mam na temat Delty - czy ten silnik 1.8T 200KM to jakaś wariacja na temat silnika 1.75T występującego w Alfie Romeo?

Jeśli nie, to co to za silnik?

 

To jest ten sam silnik. O ile dobrze kojarze to wtrysk bezposredni + biturbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta ma sporo wspólnego i z bravo i z giulietta. Po analizie forum wyznawców Alfy w życiu bym nie kupił ani delta ani julki, ale ubaw przy czytaniu przedni ;)

Do tego delta ma koszmarne siedzenia.

http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/45351-usterki_po_10_tys_wiecej_km.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta ma sporo wspólnego i z bravo i z giulietta. Po analizie forum wyznawców Alfy w życiu bym nie kupił ani delta ani julki, ale ubaw przy czytaniu przedni ;)

Do tego delta ma koszmarne siedzenia.

http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/45351-usterki_po_10_tys_wiecej_km.html

zrobiłem deltą ponad 50tyś w 1,5roku,(przebieg 90-140tyś km) i wymieniłem tylko zawór egr, to jest to awaryjne auto? :hmm:

Co do foteli to dla mnie były ok, bez rewelacji ale też bez koszmaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta ma sporo wspólnego i z bravo i z giulietta. Po analizie forum wyznawców Alfy w życiu bym nie kupił ani delta ani julki, ale ubaw przy czytaniu przedni ;)

Do tego delta ma koszmarne siedzenia.

 

Off-topic: Ale kupiłeś bezawaryjne Focusy i to się liczy  :phi: Co do siedzeń to się zgodzę, że nie są zbyt dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podobieństwa to zostawiłbym tu tylko Bravo i Delte, bo ta faktycznie PRAWIE te same auta  ;]

Giulietta to jednak już nowszy samochód.

 

Tak, ale jak patrzysz na szczegóły wnętrza Julki i Bravo/Delty to widać dużo podobieństw :P Delta to praktycznie wydłużone o kilkanaście cm Bravo z nieco innym wnętrzem (czy ładniejszym to kwestia gustu) - zwykle bogato wyposażone. Julka to auto z innym zawieszeniem (wielowahacz z tyłu), prowadzące się lepiej (przede wszystkim układ kierowniczy i na dalszym planie zawieszenie), wygodniejsze niż Bravo Sport (Deltą nie jeździłem) i z lepszymi materiałami w środku (deska z aluminium) - choć samo wykonanie jest na zbliżonym poziomie jak w Bravo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak patrzysz na szczegóły wnętrza Julki i Bravo/Delty to widać dużo podobieństw :P Delta to praktycznie wydłużone o kilkanaście cm Bravo z nieco innym wnętrzem (czy ładniejszym to kwestia gustu) - zwykle bogato wyposażone. Julka to auto z innym zawieszeniem (wielowahacz z tyłu), prowadzące się lepiej (przede wszystkim układ kierowniczy i na dalszym planie zawieszenie), wygodniejsze niż Bravo Sport (Deltą nie jeździłem) i z lepszymi materiałami w środku (deska z aluminium) - choć samo wykonanie jest na zbliżonym poziomie jak w Bravo. 

W sumie w Julce siedziałem tylko z przodu, ciekawi mnie jak to wygląda z miejscem na nogi z tyłu, bo w Bravo szału nie ma. Bagażnik to wiem że 50l mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w Julce siedziałem tylko z przodu, ciekawi mnie jak to wygląda z miejscem na nogi z tyłu, bo w Bravo szału nie ma. Bagażnik to wiem że 50l mniejszy.

 

Jeśli chodzi o bagażnik, to nie czuć, że jest mniejszy - pewnie chodzi o to, ze w Bravo sztucznie podnieśli poziom tylnej półki... No i jeśli masz suba, to w Bravie już większy nie jest :P Jeśli chodzi o ilość miejsca z tyłu, to także w Julce szału nie ma, jest może minimalnie lepiej niż w Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.